• 23-10-2008, 09:33:20
  #1
  Merhaba arkadaşlar,

  Kafamın almadığı bir durum hakkında sizlere danışmak istiyorum. Daha doğrusu sorunu bir türlü çözemedim.

  Yapımcı firma tarafından izinli bir dizinin fan sitesini yapmaktayız. Uzun zamandır (uzun zamandan kasıt 3 - 4 ay) ana kelimelerde, yani DİZİNİN ADI aramalarında google.com.tr de yokuz. Fakat google.com.tr de farklı kelimelerde birinciyiz. Örnek olarak;

  dizinin adı oyuncular
  dizinin adı bölümler diye aratıldığında google.com.tr de sitemiz çıkmakta. Sadece ana kelimede gözükmemektedir. Yanlış anlaşılmasın derdin birinci olmak yada birinci sayfada çıkmak değil HİÇ BİR SAYFADA GÖZÜKMÜYOR

  Sistem vb forumdur. Google sürekli index alır, Allah nazarlardan korusun açtığımız konu 1 dakika içinde indexlenir (ne faydası varsa artık). Vbseo kurulu, sitemaplar ekli, metalar dizi ile alakalı ve kısa (yeniledim). Bazı gizli kelimeler vardı ama kaldırdım (gerçi bu gizli kelimeler eklenmeden önce gitmişti).

  Bu durum nedir? Neden böyle bir şey olabilir? Bu durumdan kurtulmak için neler yapılmalı ve ne gibi önlemler alınabilir? (sonuçta zevk için yaptığımız işler dışında bir çok proje var, bunlarada aynı şeyin olmasını istemem)

  Bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
 • 23-10-2008, 13:16:20
  #2
  Üyeliği durduruldu
  Webmaster Araçlarına Sitenizi Ekleyip Kontrol Ettiniz Mi? Bendede Aynı Sorun OLmuştu.. 3.000 Hitim Vardı.. 2 Sayfada İlk 5'teydim.. Sonra Düştü.. Ama Şuan Toparlanıyo.. Webmaster Araçlarındaki SOrunları Düzeltince Sorun HAlloldu..
 • 23-10-2008, 13:32:25
  #3
  pLive adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Webmaster Araçlarına Sitenizi Ekleyip Kontrol Ettiniz Mi? Bendede Aynı Sorun OLmuştu.. 3.000 Hitim Vardı.. 2 Sayfada İlk 5'teydim.. Sonra Düştü.. Ama Şuan Toparlanıyo.. Webmaster Araçlarındaki SOrunları Düzeltince Sorun HAlloldu..

  webmaster araçlarında hata yada uyarı yok. Ve benim sorunum google da 1. sayfada yada 2. sayfada olmak değil.

  Düşünün sadece DENEME diye sabit çokta aranan bir kelimede arama yapıyorsunuz. Siteniz 1. sırada. Fakat daha sonra tekrar arama yaptığınızda atıyorum 1.000.000 arama sonucunun içinde sizin siteniz yok.

  Ama DENEME RESİMLER gibi (sonuna ne gitirirseniz artık) yazdığınızda 1. sıradasınız. Yada yanlışla DENEME yerine DENEM diye aratılmış yine birincisiniz. Sadece Tek Bir Arama Teriminde Siteniz Yok. Ve Bu arama terimi sizin sitenizin bel kemiği diyelim.

  Umarım sağlıklı bir şekilde açıklamışımdır.
 • 23-10-2008, 21:07:58
  #4
  Eğer o kelime için değişim falan yapıyosanız google bunu fark etmiş olabilir. Ve sizi o kelimede bir nevi cezalandırıyordur. Sanıyorum bir nevi filtreleme

  Aynı sorun bendede var. alanımızla ilgili birçok aramada 1.sayfadayım fakat, asıl hedef kelimemde 6-7 lerde

  Eğer zamandan başka kurtulmanın yolunu bilen varsa ve paylaşırsa çok sevinirim
 • 23-10-2008, 21:14:53
  #5
  Kesinlikle filtre bu aynı olay bende de halen var. Bunun çözümünü bende arıyorum ama sanıyorum tek çözüm zaman.
 • 06-11-2008, 15:57:31
  #6
  Üyeliği durduruldu
  o kelime bazında kasma yaptıysanız sonuç bu olmuş olabilir.
 • 07-11-2008, 22:12:50
  #7
  aşırıya kaçmadan farklı 3-4 kelimeye link kas. aldığın backlinklerin kelime orantıları birbirine yakın olsun. Google huylanmazmı hep aynı kelimeden gelen backlinke heleki bu kelime domain ismi değilse yada domainde geçmiyorsa? unutmamak gerekirki biz backlink almıyacağız başkaları bize backlink verecek. herkeste aynı formatta link verecek değilya.