• 01-09-2007, 03:26:37
  #1
  Merhabalar
  Forumdaki ilk konumuz. EaxSoft yazılım firması olarak iki sene önce "İnter Filtre" adlı web filtreleme programı geliştirdik. Sekiz aydır sitemizde adsense reklamları alıyoruz. İnter Filtre yazılımımız demo süresince eaxsoft sitesini açar. Sitemizin giriş sayfasınıda sıradan bir web kullanıcısının ihtiyaçlarına uygun olarak dizayn ettik.
  Kullanıcı programı lisansladığında her konuda özgür bırakılır. Programın siteyi zorunlu yapmasının nedeni ilk olarak lisanslı kullanıma teşvik etmektir . ikincisi ise dünyada örnekleri olduğu gibi bizde reklamlı program sistemiyle gelir elde edebilirmiyiz düşüncesi.
  Sonuç beklediğimizden çok daha fazla başarılı oldu. Ayrıca google türkiye yetkililerine reklam yayınladığımız ilk ay konuyu en ince ayrıntılarına kadar izah ettik. Musonya yazılımda esinleşmiş olacak ki aynı sistemi uygulamaya başladılar.(başarılar dileriz.)
  Ancak tesadüfen farkettik mayıs ayında forumda eaxsoft la ilgili neden banlamamışlar tartışması açılmış. Aslına bakılırsa satış mı? reklam mı ? kararsızlığımızı çözdük. İstediğimizi alalı çok oldu.
  Bir yanlışta EaxSoft Akınsoft aynı firma gibi yorumlar yapılmış. EaxSoft un AkınSoft la fikir alış verişi dışında uzaktan yakından ilgisi yoktur.
  İlginize teşekkür ederiz. EaxSoft.
 • 01-09-2007, 08:49:50
  #2
  Öncelikle foruma Hoşgeldiniz.
  Bu yazılım olayını pek anlamadım. Mümkünse biraz daha açar mısınız?
 • 01-09-2007, 09:56:19
  #3
  Bence adsenseye yönelmeden çok programınızın kullanılabilirliğini arttırmalısınız.Benzerlerine göre güzel özellikler sunan ama kullanılabilirlik ve görsellik bakımından onlardan geri kalmış gözüküyor.Masa görüntülerini ve webcam görüntülerini alamadım.Bunun yanında adsense gelirinizde olacak tabiki.

  İyi çalışmalar.
 • 01-09-2007, 10:29:43
  #4
  bir cafeci olarak programınızı uzun süreli kendi bilgisayarımda denedim . hoş güzel program eksisi ise bazı siteler listenizde bulunmamasına rağmen engellenmesi ör.tiev, buna benzer konuları maillerde sizlere sormakda idim ve bi düzeyde cevaplar alabiliyordum fakat herne olduysa tiev ve buna benzer listede olmayan domainlerin engelini kaldıramıyorum mailine kadar güzeldi bu soruların oldugu maili yolladıkdan sonra sizden bir daha açıklayıcı mail alamadım . ve dolayısıyla sizin firmanızla yapmış oldugum fikir alışverişi içerikli mailleşmeme son verdim . ve farklı filtre programlarına yöneldim .

  bir diğer konu eaxsoft ordu ünye de bi kuruluş akınsoft ise konya selçukluda olan bi kuruluş . iki firmada farklı sizinde dediğiniz gibi .

  (( açılış sayfalarınız program kuruldukdan sonra el çabukluğu yapıldıgı taktirde değiştirilebiliyor ))

  demo kurulan programın açılıs sayfa kısıtlamasında bulunan . google adsense aramasında banlanmazssınız arama yapılan her kelime için google ücret ödemiyor sorgu sonucu sarı kare içerisinde üstte çıkan reklam lar için ücret ödüyor buda her aramada çıkmıyor . adsense text reklamlarda ise mantıken banlanmanız lazım sonucda cafe ip leri (en azından bursa ilinde böyle diğer illeri açıkçası araştırmadım ) sabit . aynı ipden sürekli reklamlara tıklanıyor olarak algılaması lazım adsense'nin ama hala açılıs sayfanızda adsense reklamları çıktıgına göre banlanmamıssınız. buda tarafımdan ayrı bir merak konusu

  çalışmalarınızın devamını dilerim . herşeyin daha iyi olması için yapıcı ve gerekirse dozu sert olan eleştirilerle devam etme dileğiyle iyi çalışmalar
 • 01-09-2007, 12:09:22
  #5
  DNS1 adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Bence adsenseye yönelmeden çok programınızın kullanılabilirliğini arttırmalısınız.Benzerlerine göre güzel özellikler sunan ama kullanılabilirlik ve görsellik bakımından onlardan geri kalmış gözüküyor.Masa görüntülerini ve webcam görüntülerini alamadım.Bunun yanında adsense gelirinizde olacak tabiki.
  İyi çalışmalar.
  Ekran görüntüleri , webcam görüntüleri ve ağ işlevlerinin çalışabilmesi için tüm ağınıza filtre programı kurmalısınız, aksi takdirde haberleşemez ve veri alış verişi yapamazlar.
 • 01-09-2007, 12:30:32
  #6
  Misafir
  Görsellik gerçekten götü iyi bir grafiker ile çalışmanızı öneririm.Sitenizinde tasarım eksiği var.Madem akınsoft geçmiş konuda bakın akınsoftun sitesine.Ha diyeceksinizki bizim için önemli değil tasarım vs.Burası bir webmaster forumu ve ben bu açıdan yorumluyorum.

  Kolay gelsin.
 • 01-09-2007, 12:33:58
  #7
  Ben bu filtre programını kullanıyorum.Herşey güzel ama ana sayfa iğrenç