• 09-08-2010, 14:03:42
  #1
  Evet arkadaşlar gene ağzınızı sulandıracak bir konu ile karşınızdayım.Hepimiz Google'u söğüşlemek için elimizden geleni yapıyoruz.Tasarlamadığımız tema,koymadığımız eklenti,ayarlamadığımız seo ayarı kalmıyor.

  Tabii bu kadar emeğin karşılığını da iyi yada kötü alıyoruz.Fakat Türkçe içerikli bir web siteniz varsa büyük ihtimal maksimum tık başı 1$ kazanıyoruz demektir.Ama yurt dışına baktığımızda ne kadar siteniz varsa kapatası geliyor insanın.Kazandığınız 3 kuruşa harcadığınız onca emekten sonra yabancıların reklamdan dünya yükü para kazandığını görmek içler acısı bir durum.Bende neyse bu aralar taktım İngilizce içeriğe .Ama ne yapam kazandırmıyorsa zorla mı?

  http://www.google.com/sktool/#keywor...%2Cinformation bu linke tıkladıktan sonra açılan sayfada ki tık başına verilen rakama dikkat edin.Tam tamına 142$.Tabii Google un yeni trend halini alan uygulaması.Ama hemen belirteyim tek tıka 142$ değilde 100$,80$ falan o aralarda kazanıyorsunuz.Çünkü sitenin gerçek zamanlı liste çıkarması imkansız.Fakat değil 140$ tek tıka 10-15$ kazanıp günü kapatsak R10 da bayram havası estiririz.

  Size küçük de bir tüyo.Eğer şöyle biraz paranız varsa orada ki kelimelerden yada onlara yakın kelimelerden domain satın alın.Açın Skype yi Çinden,Finlandiya dan ucuza İngilizce makale yazdırın.Hemde atıyorum günlük 10$'a sabah 8 akşam 5'e kadar mesai yapsın yazarlarınız.Sakın emek sömürüsü yaptığınızı da düşünmeyin.O tarz ülkelerde çok ağır şartlarda adamlar günlüğü 3-4$'a çalışıyor.Misal Foxconn Apple.Sizin verdiğiniz para Steve Jobs'un verdiği paradan fazla gelecek emin olun.Hem zaten adam ne yapacak.Çin de herkse neredeyse ingilizce biliyor.Birde pc kurduysa oooo epey bir makale yazacaktır akşama kadar.İşlerini iyi yaptıklarına emin olun.Çünkü işi kaybetmeyi göze almayacakları için mutlaka işine özen göstereceklerdir.Çok da fazla İngilizce bilmediğinizi çaktırmayın.Google Translate ile çevirin çevirin atın

  Sonra Wordpress kurun.Şöyle güzel bir tema ve iyi bir reklam yerleşimi.Sosyal imleme sitelerine entegre,özellikle twitter epey bir trafik oluyor.Hatta ve hatta yazdığınız yazıları imleme sitelerine eklemesi için de yazar arkadaşların arkadaşlarını tutun basın backlinki.Seo ayarını söylemiyorum yani o artık öncelikli iş.

  Bir püf noktası daha.Tek bir siteye odaklanmayın.Yani atıyorum 5 tane site açın.Verdiğim adresteki tık başına en çok para veren kelimelerden.Ama kelimelerin genel olmasına dikkat edin.Misal cheap kelimesi için en çok para veren kelime cheap auto insurance los angeles ise alan adınızı cheapcar.com , cheapautocar.com , autocheapcars.com gibi alan adları satın alın.Bu sayede tek bir kelime üzerine değil,ucuz araba arayan bir çok kişiye hitap etmiş ve aramalarda daha üst sıralarda çıkmış olursunuz.Ne diyordum haa.5 site açın mesela.Bunlara aynı kelimelerden farklı içerik girip birbirine link atın.Misal A sitesinde bir makale yazdınız B sitesine link verin.Makale ucuz araba kiralama ise B sitesine link verirken Los Angeles taki ucuz araba kiralama diye link verin.Bu sayede siteler arası link dolaşımı olur ve backlink kasmış olursunuz.Tabii aynı sunucudan değilde farklı sunuculardan yada c class ip hizmeti veren host şirketlerinden alın hostunuzu.

  Bu kadar tüyo yeter umarım gene birilerine yarar.Hayır duası eder....
 • 09-08-2010, 14:09:40
  #2
  teşekkürler, fakat bu tür yöntemler zaman ve sabır isteniler bir şey olduğunu unutmamak gerekiyor. Ayrcıra ben bu işlemleri var olan eski bir domain üzerinden yapmak istiyorum. bir sorun olurmu.
 • 09-08-2010, 14:15:11
  #3
  Üyeliği durduruldu
  Yaramasada, Allah Razı Olsun Hocam
 • 09-08-2010, 14:19:12
  #4
  hayaldunya adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  teşekkürler, fakat bu tür yöntemler zaman ve sabır isteniler bir şey olduğunu unutmamak gerekiyor. Ayrcıra ben bu işlemleri var olan eski bir domain üzerinden yapmak istiyorum. bir sorun olurmu.
  Tabii sabır gerecek işler bunlar.Yoksa babanız bile size bir tıklamanıza o kadar para vermez.Domainin eski olması da herhangi bir sorun oluşturmaz.Rahatlıkla kullanabilirsin...
 • 09-08-2010, 14:21:05
  #5
  Bu tür bilgileri bizlerle paylaştığınız için teşekkürler.Zaten forumumuz da böyle sitelere sahip insanlar var.Ancak başlayacak arkadaşlara şunu söylemeliyim ki bu gerçekten büyük sabır gerektiren birşey, yani bir aya olacak birşey değil.
 • 09-08-2010, 14:22:09
  #6
  Saolun hocam
 • 09-08-2010, 14:23:23
  #7
  bu tür fikirler her zaman vardır ancak bunlar artık şehir efsanesine dönmüştür. Kimsenin oturup da bu şekilde çalıştığını görmedim daha. 5 site açalım 10 site açalım çapraz link verelim vs planları hep vardır, hatta bu forumda da çok sağlam kişiler bu işlere girdi ama bi sonuç göremedik açıkcası. Diğer kelime bazlı çalışmalarda kolay bir iş değil. Bu yazıyı okuyupda şimdi blogspottan blog almaya başladılar bile. Bu yazım o arkadaşlaradır, işiniz hiç de kolay değil. Boşuna uğraşmanızı önermem bu tür şeylerle. Heleki yabancı dil, çok zor. Gidip translate çevirilerle bu işleri yapmayı düşünüyorsanız bir daha düşünün. Neyse yeter bu kadar

  Yazdıklarımın hepsi şahsi fikrimdir beni bağlar.
 • 09-08-2010, 14:23:40
  #8
  Bilgi için teşekkürler
 • 09-08-2010, 14:23:55
  #9
  Üyeliği durduruldu
  tek tıkla o kadar kazanamazsın istediğin kelime olsun..o kelimelerle ilgili benim sitelerim var bazen tık başı 5-6$ oluyor ki en yüksek oda.Bi kez 25$ görmüştüm college student loan dan