Nasıl çok kazanırız - Sayfa 2 - R10.net
 • 29-10-2005, 02:20:47
  #10
  Birazda Ben bildiklerimi anlatayım

  "çiçekçi" reklamları bildiginiz gibi en düşük verenlerin başında geliyor Fakar radmin in dedigi gibi sabah saatlerinde iyi user alırsanız çok daha iyi verir Çünkü o kadar çok çiçekçi reklam veriyorki ilk sırayı her zaman en cok veren alıyor ama genellikle google aramalarda cıkıyor.

  Önümüzde Yılbaşı var , Sevgililer günü var unutmayınki Çiçekçiler o gun en çok sipariş için yarışacaklar hiti yuksek olan buyuk pastayı yiyecek Simdiden hazırlık yapsanız.

  Sonra forumda Genellikle ya hangi kelimeler çok veriyor yazın filan hiçmi kafa çalışmıyor

  "E-ticaret" günümüzü ve gelecegimizin çok önemli bir geçim kaynagi olacak tüm marketler ilerki senelerde e-ticarete gececek siz o tarz siteler yapsanız özellikle inglizce e-ticaret siteleri 0,30-1,50$ veriyor ama adam akıllı bişey yapin öyle kodu koyup altta bir iki yazı Çakallık yapmayın.

  "Eğitim" reklamları turkiyede 0,10 veriyor özellikle okul açılacagi zaman genellikle yurtlar filan veriyordu suanda hala inglizce öğretme siteleri,dershaneler,burslar hakkındaki siteler veriyor Ama o reklama öyle sapiklar degil adam akıllı insan tıklıyor.

  Yani kelime seçerken sunu düşünün Reklam veren kazanmak icin reklam veriyor Babasının hayrına vermiyor 20-30YTL maaliyeti olan birseyi reklam verirse tik basi 1$ beklemeyin tabiki en dusuk oranı veriyor
  Otomobil sektörü mesela ucuz parça yok nerdeyse
  Saat reklamları da olabilir
  Tatil reklamları

  Turkiyede suanda malesef "kelime kısıtlıgı" var cunku cogu kelime yok düşünseniz bir
  Kuyumcu nun e-ticarete gecince reklam vermesini adamın kazanci yuksek ona göre de reklam verecek ve ne kadar cok kuyumcu girerse piyasa oyle yukselecek Yabanci reklamların yüksek oran vermesi bü yüzdendir.
  Svet je lep kada sanjamo
 • 29-10-2005, 10:08:37
  #11
  HoBaa adlı üyeden alıntı
  evet katılıyorum..Bence tatmin edici bir yazı olmamış..

  daha cok Siteye gıren Tekil kişinin Reklama tıklaması Konusunda bısıler soylenebılırdı..YANI KIM HER GUN EN COK KAZANDIRAN KELIMEYI TAKIP EDER..VBE SITESINDE DEGISIME GİDER..insanlar okadar ugrasık seylerı sevmez..
  daha farklı fikirler varmı _?
  Bu adsense olayı bir kaç yazı ile anlatılacak bir olay degilki zaten başlı başına bir kitap konusu olabilecek kadar çok ayrıntısı var denilebilir.Ben sadece bir kaç bölümünü anlatmaya çalıştım.
  En çok kelime diye birşey olamaz zaten.Kelimeler sezonlara göre degişmektedir demek istemiştim ben.
  Örnegin bir hotel tanıtım siteniz olursa bahar ayı ile birlikte yaz sonuna kadar çok iyi kazanabilirsiniz.Kış ayları sizin siteniz için ölü geçen.Yada bir ödev siteniz olursa kış ayları güzel kazanırsınız yaz ayları kimsenin ödev ve tez ile işi olmayacağından sinek avlarsınız hem hit hemde para kazanma bakımından.
  iddaa ve spor sitesi olanlarda yazın çok az iş yaparken kış ayları boyunca iyi kazanır daha iyi demek istemiştim.
  Eger tek siteniz olursa genellikle bu tür durumlarla karşılaşma olasılığınız yüksek olmakta.Birden fazla sitemiz olursa hem yazın hem kışın iş yapan daha çok kazanırız bu sebepten.

  Eger tek konulu siteniz olursa reklamlara tıklanma olasılığı ve daha çok kazanma olasılığınız artmakta.
  xml nedir konulu bir siteniz var diyelim.Sitenizin ziyaretçileri bu konu hakkında bilgi edinmek için gelmiş kişilerdir ve sitenizde uzun zaman geçirirler ve sitenizde bu konu hakkında çıkan xml ile ilgili reklamlara tıklarlar.
  Eger ki çöplük tabir edilen ama çok hit alan bir siteniz varsa çok kazanamıyorsunuz demek istemiştim.

  Örnekte vereyim: mesela sitenizde doritos reklam arkası görüntüleri var.ziyaretçi sitenize girip bunları indirip çeker gider.sitenizde çıkacak reklamlara tıklamıyor adam ilgilenmiyor ki sitenizde çıkan hotel reklamları ile daha konu odaklı siteler yapmak gerek
  Bir Güldün Yâr sen, hep elime batanı
  Seni dalından kopardım, kan doldu avuçlarım...
 • 29-10-2005, 10:19:22
  #12
  Zaman geçtikçe Türk insanı internetin gücünü anladıkça reklama daha fazla yönelecekler.Mesela türkiyenin en zengin adamların web sitesinin dandikliğine bakın.Verdigi önem bu kadar işte.
  http://www.kangurum.com.tr/kangurum2...o?locale=tr_TR
  Bir Güldün Yâr sen, hep elime batanı
  Seni dalından kopardım, kan doldu avuçlarım...
 • 29-10-2005, 12:48:27
  #13
  şuanda yine güzel bu geçen aylarda Resimler filan açılmıyordu.Ama sorun koç ta bilgisayar muhendisligi fln yapanlarda dandik bişey yapiyorlar dünyanın parasını almışlardır.Ve böylece de yedirdiler.
  Svet je lep kada sanjamo
 • 29-10-2005, 13:53:50
  #14
  mrmanson

  Hani derler ya bu insanın kalp gözü kapalı diye anlarımda

  Senin bütün organların Kapalı
  Ne kalp var Ne Göz Var Ne Zevk hiçbişey lem üftürük püftürük site kangurum
  Svet je lep kada sanjamo
 • 29-10-2005, 13:55:39
  #15
  Böyle büyük bir gruba yakışmayacak kadar kötü bir site..
 • 29-10-2005, 16:29:30
  #16
  Misafir
  ben daha iyisinmi yaparım
 • 12-11-2005, 14:34:02
  #17
  İşte Kos tam benim düşündüklerimi dile getirmiş, gerçekten Türkiye'de internetin geleceğini çok iyi analiz edip ona göre temalar seçmek lazım.
  Sadece Profesyonel Yazılım Çözümleri
 • 12-11-2005, 15:03:49
  #18
  millet hazıra konmak peşinde 1si site yapip iyi kazanıyor 50tane çoğalıyor aynısından oysaki farkli bir yol izleyip baska bisey yapsalar devamı gelcek ama nerde

  Vala ben yavas yavas ilerlemeye basladim Adsense olmasada hitlerimi yukseltiyorum elbet lazım olcak bi gun.
  Svet je lep kada sanjamo