• 22-01-2017, 01:26:05
  #1
  Üyeliği durduruldu
  Arkadaşlar merhabalar İngilizce Öğretmeniyim ve yaklaşık 5 yıldır internetin farklı alanlarından para kazandım ve kazanıyorum. Ancak sadece kendime ait bir sitenin adsenseinden para kazanmadım. Bu benim içime bir dert oldu diyebilirim. Bu yüzdenn bir AR-Ge çalışmasına başladım.

  Kısa süre içinde küçük bir network kurmak istiyorum. Bir kaç sektör hakkında Youtube üzerinden deneyimim oldu. Bunlar öyle çizgi film, dizi vs gibi alanlar olmamakla birlikte sektörel alanlardır.

  Fazla uzatmadan sorularıma geçeyim.

  1.İngilizce bir site için adsense ve seo uyumlu temayı nasıl buluyorsunuz ve buna nasıl karar veriyorsunuz? Çalışacağım alan resim video sitesi olmayacaktır. Dolayısıyla yazılar olacaktır. Buna uygun tavsiyede bulunursanız mutlu olurum.

  2. Hostingi mutlaka yurtdışı lokasyon mu alalım bu konuda en iyi tecrübeniz hangi firma ve lokasyondur?

  3. SEO konusunda ücretli yada ücretsiz kullandığınız eklentiler var mıdır?


  İngilizce siteden para kazanan bir arkadaş bana içeriğin SEO'dan daha önemli olduğunu söyledi. Yazılar kaliteliyse SEO hikaye diyor. Bense SEO'nun içerikten daha önemli olduğunu düşünüyorum. Bana makale yazmak kolay geliyor ona ise SEO kolay geliyor. Bu yüzden hangimiz haklıyız dışardan brinin bizi değerlendirmesi gerekiyor

  Cevap verecek arkadaşlar çıkarsa şimdiden teşekkür ederim.
 • 22-01-2017, 03:26:01
  #2
  elimden geldiğince cevap vereyim

  1) colorlib in sparkling teması adsense ve seo için uygundur bende bunu kullanıyorum ayrıca adsense in wordpress eklentisiyle kolayca sorunsuz yerleşim yapabilirsiniz.

  2) ingilizce olduğu için hitap edeceğiniz ülkeye göre almanızı öneririm,benim hedef kitlem abd olduğu için abd lokasyon aldım,tr lokasyon almamanızı tavsiye ederim,seo için önemli sayılabilecek bi detay,hosting firması olarak inmotionhosting.com önerebilirim destekleri çok iyi,hatta kullandığım en iyi yabancı host firması diyebilirim,eğer almaya karar verirseniz canlı destekle kesin konuşun size indirim sağlıyorlar.

  3)wp fastest cache eklentisi,cache eklentileri arasında en iyilerden,sitenizi hızlandıracaktır kullanımı basit,premium olmadan da baya işinizi görür,onun dışında yoast seo deneyebilirsiniz ve wp-smush resimleri optimize etmek için kullanabileceğiniz ücretsiz eklentiler.

  İçerik mi seo mu sorusuna gelirsek bence ikiside eşit oranda önemli,ben kendi sitemde içeriğe önem vermeden sadece seo on page ve off page ile günlük 30 ziyaretçi ancak alabiliyorum ama 5-6 tıka 3tl getiriyor,benim eksiğim içerik
 • 22-01-2017, 03:31:06
  #3
  1- Themeforest tarzı pazarlarda belirli standartlar oluşmuş ve seo uyumlu temalar standart hale gelmiştir.

  2- Hosting lokasyonu değil hosting hızı önemlidir. Türkiyeden ziyaretçi geliyorsa Türkiye lokasyon daha iyi olur veya yine hızı iyi olan başka lokasyonda olabilir.

  3- Eklenti derken wordpress olarak baz alıyorum all in seo kullanabilir ve yazı tarafında şu kadar geçmeli tarzı katı kurallara kesinlikle takınılmamalı.

  Son soruya gelirse eğer niche çalışıyorsanız rekabet az veya yok demektir yani içerik kraldır.

  Ama rekabet olan kelimede sadece içerikle şöyle oldu böyle oldu diyen varsa alnını karışlarım 😡

  Seo uzmanı diye geçininler doğal olun ücretli link almayın der halbuki tanıtım alıp cezaya düşer, fazla şeyetmemek lazım

  Kısacası seo tecrübe demektir bende tecrübelerime dayanarak size diyorumki deneyin, çalışma yapın ve bozun. Diğer türlü 3 senede h1 tagının ne işe yaradığını anca öğrenirsiniz.

  Not: İngilizce sitem veya çalışma yaptığım sektör yok genel olarak özet geçtim.
 • 23-01-2017, 22:04:35
  #4
  Üyeliği durduruldu
  Konuya değer verip yazan arkadaşlara gerçekten teşekkürler. konuyla alakalı tecrübeli arkadaşlardan da yorumlar beklioyruz. Belki benim gibi birilerine yardımcı olur.