• 26-12-2015, 15:50:49
  #1
  Üyeliği durduruldu
  2,5 yıldır AdSense yeliğim var ama gelirim yok denecek kadar az.Bende mi sorun var yoksa site ziyareti düşük yada reklamlar tıklanmıyor ondan mı kaynaklanır veyahut da özel url falan mı gerekiyor.Bu konuda işin açıkçası hiçbir bilgim yok desem yeridir.Varsada idarelik.Birisi bana yardımcı olabilir mi?

  http://www.sunnetullah.com/
 • 26-12-2015, 23:22:15
  #2
  Muhammed_Gazali adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  2,5 yıldır AdSense yeliğim var ama gelirim yok denecek kadar az.Bende mi sorun var yoksa site ziyareti düşük yada reklamlar tıklanmıyor ondan mı kaynaklanır veyahut da özel url falan mı gerekiyor.Bu konuda işin açıkçası hiçbir bilgim yok desem yeridir.Varsada idarelik.Birisi bana yardımcı olabilir mi?

  http://www.sunnetullah.com/
  2,5 yıllık hesabın ilk fırsatta banlanacak. Açık açık tıklayın yazmışsın girişe. Üstelik her sayfa açılışında seç beğen tıkla diyor resmen

  Bunun yerine yazı içinde yazının başına ve sonuna reklam eklemeyi dene
 • 27-12-2015, 00:10:56
  #3
  Üyeliği durduruldu
  İlgileniyorsanız tıklayın ilgilenmiyorsanız atlayın diyor .Ancak yazı içerisine reklam koyulmuyor maalesef.

  En azından bunun için bi dünya uğraş gerekiyor ki o kadar da vaktim yok maalesef.En azından ona harcayacak zamanım yok
 • 27-12-2015, 00:14:54
  #4
  Bu yaptığınız işlem;
 • 27-12-2015, 00:16:14
  #5
  Kesin banlanacaksın. Allahtan fazla ziyaretçin yok da Adsense farketmiyor.
  O reklamları kaldır ve içeriklerinin arasına Adsense reklamlarını koy.
  Bir de tavsiyede bulunayım. Dini içerikli sitelerde adsense kazançları diptedir. Değmez yani. Adsense hesabına yazık.
 • 27-12-2015, 00:28:27
  #6
  Kimlik doğrulama veya yönetimden onay bekliyor.
  Öncelikle dini içerikli sitenin sırf para kazanmak için açılmasını doğru bulmuyorum. Reklam yayınlarken kullandığınız tekinikler birinci önceliğinizin para kazanmak olduğunu gösteriyor. Bir sayfada 3'ten fazla adsense reklamı gösteremezsiniz, 3'ten fazla da bağlantı türü reklam gösteremezsiniz. Yani 3 normal reklam 3 bağlantı reklam olmak üzere toplam altı adsense reklamı koyabilirsiniz. İlk girişte ben 4 reklam kutusu gördüm. Kural ihlalidir. Ayrıca ilk girişte bu şekilde reklam yayınlamak da kural dışı. Her ne şekildede olursa olsun adsense reklamlarının üstüne Sponsor ve reklam dışında, öyle tıklayın böyle tıklayın gibi ifadeler koyamazsınız. Kural dışıdır.

  Bu kadar kural ihlali yaparsanız kesin ban yersiniz. Ve bence böyle devam ederseniz yemelisiniz. Zira adsense'e üye olurken onların şartlarını kabul ettiğinizi, adsense kurallarına uygun davranacağınızı beyan ve kabul etmiş oluyorsunuz. Neredeyse ihlal etmediğiniz birşey yok.

  Dini içerikli bir siteye kim reklam verir? Tesettür giyim firmaları, dini içerikli kitap satanlar vs.... TBM düşük olacaktır. Kazancınızın yüksek olabilmesi için çok yüksek hit çekebiliyor olmanız gerekir. O kadar yüksek hiti çekebilecek misiniz? Sanmıyorum.
 • 27-12-2015, 17:51:39
  #7
  Üyeliği durduruldu

  Valla bende sanmıyorum ancak sitenin geliri kendi aitadını yıllık giderini karşılasın yeter.
 • 27-12-2015, 18:07:37
  #8
  Bence de ban yemesi an meselesidir,
 • 27-12-2015, 18:50:35
  #9
  1. Dini içerikli bir web sayfası yapıyorsanız içersine hiç reklam koymasanız daha iyi olur, zaten reklam koymuş olsanız da o kadar para kazanacağınızı sanmıyorum.
  2. sitenizde hit yok denecek kadar az, olduğu için reklamları sizden başkası görmüyordur, herhalde sitenize en çok giriş bugün buraya bu konuyu açtığınız için oldu herhalde..

  3. Zaten bu siteden para kazanamazsınız çünkü bu şekilde her tarafı reklam dolu ve pop-up kulanılan reklamlar adsense kuralları gereği aykırı olduğu için içeriğiniz ne olursa olsun ban yersiniz, yani ödemeye yakın klasik konulardan birtanesi açabilirsiniz adsenseden ban yedim yardım! gibi..
  4. sadece yıllık aidat ve hosting ise derdiniz en kötü bir blogspot açın, yada ücretsiz bu tarz hizmetlerle dini gayeleri daha iyi duyurursunuz bu site bence 5 para etmez