• 15-05-2015, 20:08:28
  #1
  Üyeliği durduruldu
  Arkadaşlar öncelikle hepinize kolay gelsin. Size danışmak istediğim birkaç şey var. 23 Nisan tarihinde adsense başvurusu yaptım. Başvurudan sonra 2. onay için reklam kodunu oluşturup reklam kodunu siteye ekledim. Fakat bu tarihe kadar herhangi olumlu veya olumsuz bir cevap alamadım. 1 hafta sonra 1 ay olacak neredeyse. Bu süreci bu kadar veya daha fazla yaşayan arkadaş var mı acaba ?

  Adsense arayüzünden Reklamlarım kısmından oluşturduğum reklam birimi belirli bir süre geçtikten sonra kayboldu. Bende ikinci kez oradan reklam oluşturdum yine belli bir süre sonra bu ikinci kez oluşturduğum reklam da kayboldu. Bu durum olması gereken bir durum mu yoksa benim yaptığım bir yanlışlık yüzünden mi oluşturduğum reklamlar kayboluyor ?

  Aşağıdaki resimde ise statpress plugine ait sayaç görüntüsü bulunmaktadır. Adsense ilk başvuru yaptığım anda adsense adına gelen spider sayısı oldukça hızlı bir şekilde artıyordu. Şimdi ise uzun süredir 4-5 kez uğramış siteye. Her gün elimden geldiğince 7-10 arası içerik girmeye özen gösteriyorum. Ama bu spider sayısında herhangi bir değişiklik olmuyor. Siteye günlük hit sayısı ise 300-350 arası dolaşmaktadır. Hit sayısı da site yaşı için yeterli olduğunu düşünüyorum. Bu sorular için bilgisi olan arkadaşların yardımlarını ve desteklerini bekliyorum teşekkürler.
  İyi akşamlar.
 • 15-05-2015, 20:19:48
  #2
  çok güzel bir konu açmışsınız aynı durumdayım bende 1 aydır umarım bilen birileri yanıtlayacaktır.
 • 20-05-2015, 18:02:58
  #3
  Üyeliği durduruldu
  Arkadaşlar merhabalar uzun bir aradan sonra. Adsense 'den cevap geldi. Bu cevabı almış ve belli yolları izleyerek sorununu çözen var mı ?

  Yardımlarınızı bekliyorum. kolay gelsin.

  AdSense başvurunuzun durumu

  Karşılama e-postamızda belirttiğimiz gibi, AdSense kodunu sitelerinize yerleştirmenizin ardından AdSense başvurunuz üzerinde ikinci bir inceleme gerçekleştiriyoruz. Bu incelemenin sonucunda, aşağıda belirtilen ihlaller nedeniyle hesabınızı onaylamadık:
  Başvurunuz, aşağıdaki nedenlerden dolayı kabul edilmemiştir
  Site, Google politikalarıyla uyumlu değil: Siteniz Google AdSense program politikaları veya Web Yöneticisi Kalite yönergeleri ile uyumlu olmadığı için, şu anda AdSense başvurunuzu onaylayamıyoruz. Hedefimiz, reklamverenlerimize zengin ve anlamlı içerik sağlayıp, organik trafik alan ve kullanıcılarımıza da iyi hedeflenmiş reklamlar göstermemize olanak veren siteler sunmaktır. Şu anda sitenizin bu ölçütleri karşılamadığını düşünüyoruz.

  Aşağıda sitenizde kullanıcı deneyimini iyileştirmenize ve AdSense ölçütlerine uymanıza yardımcı olacak bazı öneriler verilmiştir:

  Google reklamları gösteren sitelerin kullanıcılara yüksek bir değer sunması önemlidir. Bir yayıncı olarak, kullanıcılara sitenizi ziyaret etmek için bir neden sunan, benzersiz ve alakalı içerik sağlamalısınız.
  Otomatik olarak oluşturulmuş sayfalara veya çok az orijinal içerik barındıran ya da hiç orijinal içerik barındırmayan sayfalara reklam yerleştirmeyin.
  Siteniz, anlaşılır bir gezinme sistemi ve genel düzen sunarak iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamalıdır. Kullanıcılar, sayfalarınız arasında tıklama yoluyla kolayca gezinebilmeli ve aradıkları bilgileri bulabilmelidir.
  ---------------------
  Başvurunuzu güncellemek ve yeniden göndermek için, lütfen google.com/adsense adresini ziyaret edin ve başvurunuzla birlikte gönderdiğiniz e-posta adresi ile şifreyi kullanarak oturum açın. Uzmanlarımız hesabınızın program politikalarımıza uygun olup olmadığını inceleyeceği için, lütfen başvurunuzu yeniden göndermeden önce yukarıda listelenen sorunların tümünü çözdüğünüzden emin olun.
  Daha fazla bilgi edinmek için Yardım Merkezimizi ziyaret edebilir veya yayıncıların en iyi AdSense uygulamalarını paylaştığı AdSense Yardım Forumu'nda arama yapabilirsiniz.
  Saygılarımızla,
  Google AdSense Ekibi
 • 20-05-2015, 19:07:40
  #4
  Üyeliği durduruldu
  uzun bi aradan sonra bende aynı cevabı aldım