Bu Yenilik Sizde Var Mı? - R10.net
15
Bildirimler TÜMÜNÜ OKUNDU SAY
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..
Giriş Yap Kayıt Ol
 • 02-12-2007, 11:37:57
  #1
  Türkçe'ye çevrilmiş ancak panellerde gözükmüyor

  https://www.google.com/adsense/suppo...ui&medium=link

  Alıntı
  Yeni Reklam Yönetimine Genel Bakış
  Geçmişte bir kez olsun reklam kodu oluşturduysanız, son özelliğimizin hesabınıza getirdiği birtakım değişiklileri fark edebilirsiniz. Bu yeni reklam yönetimi özelliği aralarında reklam boyutunun, renklerin ve kanal ayarlarının da bulunduğu bir AdSense birimi hakkındaki ayrıntıları sunucularımızda saklamanıza olanak tanır. Bu ayrıntıları sayfalarınızdaki reklam kodunda değil sunucularımızda saklayarak, hesabınızdan sayfalarınızdaki AdSense birimlerinde değişiklik yapabilirsiniz.
  Yeni reklam yönetimi özelliği ve bunun sizi ne şekilde etkileyeceği hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için aşağıdaki bölümü okuyun.
  Reklamları oluşturma şeklimde nasıl bir fark olacak?
  Size, değişiklikleri doğrudan sitenizde görmek için hesabınızda özelleştirip güncelleyebileceğiniz yeni AdSense birimleri oluşturma seçeneği sunuyoruz. Yeni bir AdSense birimi oluşturduğunuzda reklam biriminin ayrıntıları (örneğin renkler ve kanallar) AdSense hesabınızda depolanır. Böylece reklam yönetimi çok daha hızlı ve kolay hale gelirken bir AdSense birimi üzerinde reklam kodunu yeniden yapıştırmak veya sayfa üzerinde yeni değişiklikler yapmak zorunda kalmadan istediğiniz değişikliği yapma olanağı kazanmış olursunuz.
  Reklamları hesabınızdan yönetme seçeneğinin AdSense için şimdilik yalnızca içerik ve tavsiye birimlerine yönelik olarak kullanılabileceğini unutmayın.
  Bir AdSense birimini nasıl oluşturabilirim?
  Hesabınızda yönetebileceğiniz yeni bir AdSense birimi oluşturmak için aşağıdaki adımları uygulayın. (Daha önce kod oluşturmuş olanlar için ilk birkaç adım oldukça tanıdık gelecektir.)
  1. http://www.google.com/adsense sayfasından hesabınızda oturum açın.
  2. AdSense Kurulumu sekmesinin altında, Reklamları Al bağlantısını seçin.
  3. Ürün olarak İçerik İçin AdSense'i seçin. Yeni AdSense birimleri şimdilik yalnızca İçerik için AdSense'e yönelik olarak kullanılabilir.
  4. Tıpkı geçmişte yaptığınız gibi reklamınızın türünü, biçimini, renklerini ve kanallarını seçin.
  5. AdSense biriminize aklınızda tutabileceğiniz bir ad verin. Güncelleme yapmak isterseniz gelecekte kolayca bulabilmeniz için AdSense biriminin yerleştirileceği siteleri, sayfaları veya yerleri eklemenizi öneririz.
  6. Gönder ve Kodu Al seçeneğini tıklayın.
  7. Yeni oluşturulan kodu kopyalayıp sitenize yapıştırın.
  Mevcut AdSense birimlerimi nasıl yöneteceğim?
  Oluşturduğunuz bir AdSense birimini yönetmek için tek yapmanız gereken aşağıdaki adımları uygulamaktır:
  1. http://www.google.com/adsense sayfasından hesabınızda oturum açın.
  2. AdSense Kurulumu sekmesinin altında, Reklamları Yönet sayfasını ziyaret edin.
  3. Bu sayfada, yakın zamanda oluşturulmuş veya son 7 günde gösterim almış etkin AdSense birimlerinin bir listesini göreceksiniz. ('Etkin olmayan AdSense birimlerini göster'in yanındaki onay kutusunu seçerek eksiksiz bir listeyi görüntüleyebilirsiniz.) Güncellemek istediğiniz AdSense birimini seçin.
  4. Önce bu birime ait ayarları değiştin, ardından değişikliklerinizi görüntülemek için önizleme özelliğini kullanın. Değişikliklerinizi kaydedin.
  Değişikliklerinizi kaydettiğiniz zaman, değişiklikleriniz bu AdSense biriminde, bu AdSense birimine ait kodu içeren sayfaların her birinde görünür. Sunucularımızın değişikliklerden haberdar edilmesinin ve bunu sayfalarınıza yansıtmasının genellikle 10 dakika sürdüğünü unutmayın.
 • 02-12-2007, 11:39:52
  #2
  var evet gördüm
 • 02-12-2007, 11:42:00
  #3
  panelde gözüküyor bende kullanıyom da
 • 02-12-2007, 11:44:13
  #4
  Alıntı
  http://www.google.com/adsense sayfasından hesabınızda oturum açın.
  2. AdSense Kurulumu sekmesinin altında, Reklamları Yönet sayfasını ziyaret edin.
  3. Bu sayfada, yakın zamanda oluşturulmuş veya son 7 günde gösterim almış etkin AdSense birimlerinin bir listesini göreceksiniz.
  hesaplarımın hiçbirinde gözükmüyor. ilginç
 • 02-12-2007, 11:54:38
  #5
  yeni kod üretmediyseniz görünmemesi normal
  ::: Why Not Yawrum :::
 • 02-12-2007, 11:57:20
  #6
  Adsense Kurulumu altında reklamları al seçeneği yok
 • 04-12-2007, 20:51:22
  #9
  hep aynı renkkte aynı ebatta adsense reklamı kullanıyorsan her defasında kod yapmana gerek yok, tıkal kodu al dıyor sanırım ancak her sıtenın rengı optımızasyonu farklı açıckası kullanmayacağım bır şey...
  Noblesse Oblige