Daha öncede haber sitesi deneyimim olduğu için iş aramaktayım.

ÇALIŞMA SAATLERİ

Saat 08.00 - 12.00 ile 20.00 - 00.00 arasında ve pazar tatil olmak kaydıyla editörlük işinizi yapabilirim. Ücret konusunda anlaşmak kaydıyla sadece gece haber editörlüğü de yapabilirim.

Haber sitesi editörlüğü konusunda yaklaşık 2 aylık bir tecrübem var. Tebilişim haber sistemini yada diğer haber yazılımlarını da rahatlıkla kullanabilirim.

NASIL ÇALIŞIRIM?
  • Siteye hit çekebilmek adına news odaklı çalışabilirim.
  • İş saatlerinde başka işlerle uğraşmadan haber girişi yaparım.
  • Yaklaşık olarak günde toplam 40-50 adet haber yazabilirim.
  • Yazdığım haberlerin başlık, açıklama ve haber spotu kısımları imla kurallarına uygun bir şekilde ve özgün olarak girilir. (Asla başka sitelerden alınmaz. Tabii haberler news yada ajanstan alınır. Tamamen özgün yazamam haberi.)
  • Sırf hit çekebilmek adına ziyaretçiyi aldatacak yada yanıltacak başlıklar girmem.
  • Google Newste ki tüm kategorilere haber girebilirim. (Spordan fazla anlamam ama elimden geldiğince giriş yapabilirim.)

EDİTÖRLÜK ZOR İŞTİR

Belki haber sitesi sahiplerinin en büyük şikayeti düzenli ve titiz çalışacak bir eleman bulamamalarıdır. Çünkü ne zaman siteye haber girişini aksatsanız sitenin hiti birden düşmeye başlıyor. Yaklaşık 2 aylık haber sitesi editörlüğü maceramda çok büyük problemler çıkmadığı müddetçe bir günden bir güne işimi aksatmadım.

Site sahibini aldatmak adına sağdan soldan haber başlığı çalıp siteye atmadım. Girdiğim tüm haberleri aynen Milliyet, Hürriyet, Ensonhaber editörleri nasıl giriyorsa öyle girmeye çalıştım. Konu ile alakası olmayan, derme çatma ve cümle düşüklüğü olan açıklamalar yazmadım.

ÜCRET NEDİR?

Ücret konusuna gelecek olursak, diğer çalıştığım işte yukarıda belirttiğim saatler aralığında pazar tatil olmak kaydıyla 1000 tl ücret alıyordum. Tabii fiyatta çokta indirime gidilmediği sürece küçükte olsa, indirim yapabilirim. Ücret aylık yada haftalık olarak verilebilir. Gerekli gereksiz çalışmadığım iş için avans istemem.

Not: Hit kaygısı olup, sırf haberlerin Google News'de gözükmesi için bir haberi 10 farklı başlıkla tekrar tekrar girdiren haber sitesi sahipleri bu ilandan uzak dursun. Çünkü spam çalışan haber sitelerinin özellikle son güncellemelerle şansları gitgide azalıyor. Çoğu ya spama düştü yada News de fazla duramıyor.