• 19-07-2014, 01:34:05
  #1
  Başlık çok açıklayıcı olmamış olabilir. O yüzden soru cevap olarak gerekli yerleri açıklayacağım. Konuyla alakalı soruları başlık altından cevaplayabilirim.

  Yetiştirilmek Üzere ne demek?

  Öncelikle neden "Yetiştirilmek Üzere" ifadesini kullandığımı söyleyeyim. Yaklaşık 7-8 senedir çeşitli internet sitelerinde yazarlık/editörlük yapıyorum. Son 4-5 senedir de üst düzey teknoloji ve oyun sitelerinde çalışmaktayım. Çalıştığım sürece çok güzel paralar kazandım. Gördüm ki sırf internetten home-ofis olarak yazarlık yapılarak bile çok rahat 600+ paralar kazanılabiliyor. Ben özellikle son zamanlarda bundan çok daha fazlasını günde birkaç saatimi ayırarak kazanabilmekteyim. Ben bu sayede tüm üniversite eğitimim boyunca evden yazarlık yaparak hiç zorlanmadan harçlığımdan çok daha fazlasını kazandım. İşte yetiştirilmek üzere diye bu yüzden diyorum. Kendi sitemde çalışacak kardeşime hem harçlık tutarında bir ödeme yapacağım hem de nasıl iyi bir editör olunur, editörlük sektöründe hangi sitelerde nasıl çalışılır gibi şeyleri öğreteceğim. Aslında asıl kazancı da bu olacaktır.

  Öğrenci derken?

  Tercihen lise son sınıf ya da üni hazırlık gibi bir arkadaşla çalışmak isterim. Hem hevesli olacak olması hem de yüksek bir ücret beklememesi açısından bu önemli.

  Ne kadar ödeme yapılacak?

  Ödemeler yazı başına yapılacak. İki farklı içerik modeli olacak ve ikisi farklı ücretlendirilecek.

  Haberler nereden girilecek?

  Haberler ingilizce sitelerden çevirilecek. Bu yüzden orta düzey İngilizce'ye sahip olması şart. Konuşması falan gerekmez ancak basit bir ingilizce haberin çevrilmesini istediğimde bunu yapabilmeli.

  Ortalama Ne Kadar Aylık Kazanacak?

  Dediğim gibi bu çalışmadan asıl kazanacağı şey, gelecekte çok iyi internet sitelerinde çalışma imkanının kazanacak olması. Bu siteyi kendisini geliştirmek için bir fırsat olarak görmeli. Kazanacağı ücret harçlık seviyesinde olacaktır. Performansına göre aylık 120-170 TL arası gibi bir şey olur.

  Ben neden kendi siteme yazmıyorum?

  Yazarlık işlerine bir süre ara verdim. Ne kendi sitemde ne başka sitede pek yazmaya vaktim olmuyor çünkü yeni bir işe başladım.

  Not: Copy/paste yapacak olanlar, Türkçe'den Türkçe'ye çevirecekler, iki gün yazıp üçüncü gün bırakıyorum deyip parasını isteyecekler lütfen zahmet
  etmesin. Bunların hiç birisine ödeme yapılmayacaktır.

  İgilenenler konu altına yazabilir ya da iletisim@kadem.net adresine mail atabilirler. Mail atanların da konu altına yazması ya da özel mesajla bilgilendirmesini rica ediyorum.

  BİR ARKADAŞLA ANLAŞILDI İLGİLENENLERE TEŞEKKÜR EDERİM.
 • 09-09-2014, 16:50:45
  #2
  hocam detaylı pm atar mısınız?