• 23-04-2014, 11:03:48
  #1
  silinebilir.
 • 26-06-2014, 13:28:07
  #2
  günlük 30 haberx30 gün = 900 haber. bu 900 haberin tamamı (başlık, açıklama, içerik) özgün (re-write) olacak.
  siz şimdi 900 özgün habere 200 tl mi veriyorsunuz ? hocam sizin ne kadar kazandığınız editörü ilgilendirmez. şöyle ilgilendirmez eğer sen az kazandığında editör az veriyorsan çok kazandığında da çok vereceksin. yani aylık 30 40 bin kazandığında 6 7 bin lira verecek misin editöre ? bunun garantisini noter huzurunda anlaşmayla verebilecek misin ?
  başka bir konuda yazdığım yazıyı alıntılıyorum. lütfen okuyun.

  CALMARSE adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle

  re-write nedir ? belli başlı kaynaklardan yararlanılarak oluşturulmuş kısmen özgün yazı bütünü. kısaca yazıyı okuyup kendi cümlelerimizle oluşturmak diyebiliriz. özgünleştirmek adına bu yazılarda var olmayan detayları ekliyebilir, var olanları çıkartabiliriz. bazılarımız bu tekniği "kelime oyunu" olarak da niteleyebilir.
  "Spin makale yazarlarıyla ilgili konu açıldı." orjinal
  "r10.net üzerinde spin tekniğini kullanan makale yazarları hakkında konu açıldı." re-write

  özgün makale nedir ? alanında uzman bir kişinin ilgili konuyla alakalı oluşturduğu tamamen orjinal bir yazı bütünüdür.

  r10.net makale siparişi verenler makale yazarlarından ne istiyor ?
  özgün makale istiyor. söylediğimiz gibi özgün bir makale için alanında uzman olmamız gerekiyor. burada hangimiz hangi konuda uzmanız ? makale işini yapan arkadaşlarımızın çoğu öğrenci ve ek harçlık niyetine yapıyor. (temel işi olarak benimseyip kurumsal bir biçimde işini yapan arkadaşları tenzih ediyorum.) uzman olunmayan bir konuda uzman bir yazı istemeniz biraz absürd oluyor. belli bir konuda uzman dahi olunda günde onlarca makale yazılıyor bütün bu konulara vakıf olmak mümkün mü ? uzman dahi olmasa uzman birinin elinden çıktığı kadar sağlam makale ulaştıran arkadaşlara "ya biz x'e anlaşmıştık ama gerçekten güzel bir iş çıkarmışsın al sana x+y" diyen kaç kişi var r10'da ? siz gerçekten özgün bir makale isterken verdiğiniz 100 kelime 1 tl mantelitesi doğru mu peki ?

  ha siz özgün derken re-write makaleyi kastediyorsanız, tamam özür dilerim. belli başlı kaynaklar okunur, kişinin kendi cümleleriyle istenilen şekilde makale oluşturulur ve 100 kelime başına 1 tl alınır.

  -makale yazarlarına değinmişken editörlük tarafına da değinmek istiyorum.-

  arkadaşlar öncelikle bu kişiler hamal değil editör bunu bi beynimize yerleştirelim.
  editörlük yaparak para kazanan arkadaşlar zaten herhangi bir konuda uzmanlaşmamıştır. (en azından editörlükte uzmanlaşmıştır derseniz de editörlükte uzmanlaşsa idi r10 üzerinde editörlük ilanınızla ilgilenmez, kurumsal bir yerlerde editörlük yapardı.") yine bu işe emeğini vermiş, temel işi olarak benimseyen arkadaşları tenzih ediyorum. sizin sitenizi yöneten, haberinizi giren, film ekleyen arkadaşlar genellikle öğrenci ve ek iş niyetine yapan kesim. eğer bu arkadaşlardan "her gün 10 özgün makale gireceksin 100 kelime başına 1 tl alacaksın" diyorsanız önce yukarıda yazdığım özgün makale kısmını tekrar okuyun. şimdi tekrar soruyorum bu arkadaşlardan özgün makale istemeniz biraz absürd değil mi ? hadi özgün makaleyi çıkardı adam 100 kelimeye 1 tl absürd değil mi ? re-write istiyorsanız tamam günde yazar adam 10 tane makaleyi.

  ajanstan haberi alıp okuyup kendi oluşturan bir arkadaş re-write yazı yazıyordur özgün değil. salt ajanstan alıyor kaynak için uğraşmıyor diye de az ücret verilmemelidir. tamam özgün makale ücreti almayacaktır ama re-write makale yazarı kadar bir para alabilmelidir.

  bizim tabirimizle "editör" arkadaşlara iş verirken verdiğiniz ücretin öncelikle değerine bakın. siz ne veriyorsunuz ne istiyorsunuz ? sizce verdiğiniz paraya adam sitenizi önemser mi ? iş verenin paranın normalin çok altında bildiği halde ilan açması gerçekten de editör değil hamal aradığını göstermez mi ? hadi buldun adam sence benimseyecek mi siteni ?
 • 26-06-2014, 16:32:03
  #3
  Amaç konuyu baltalamak değil umarım iyi bir editör bulursunuz, sitenizde iyi bir yerlere gelir.

  Fakat düz mantık 200/900 = 0.22

  Kopyala yapıştırın alt fiyatı 0.10 krş olduğu bir forumda bu işi kimse 0.22 krş' a yapmaZ diye düşünüyorum.


  İyi çalışmalar.
 • 26-06-2014, 21:08:47
  #4
  150 kelime özgün yazı minumum fiyatı 1.5 TL
  Bu da aylık 1350 TL eder
  Etiket, resim de istemişsiniz bunları bedava yapsa yine 1350 TL eder.
  150 kelimeyi 1,5 TL nin altında yapan kişiyle de çalışmayın özgün yazmaz. 1350 TL aylık editör bütçeniz yoksa da, boşuna böyle konular açmayın derim ben ?

  edit; Günde 30 Makale, bir tanesi en az 150 kelime. Bunu haftalık 50 tl ye yapan biri varsa 2 katını veriyorum hodri meydan

  İnşallah aradığınızı bulursunuz ama sanmıyorum bulacağınızı, ben size durumu izah ettim. Umarım anlamışsınızdır demek istediklerimi/istediklerimizi Yukarda da yorum atan kardeşler var ona istinaden söyledim
 • 30-06-2014, 13:09:37
  #5
  pm gönderildi