• 22-02-2014, 02:31:01
  #1
  Herkese merhaba,

  Öncelikle yazdığımız şartlara uymayan arkadaşlar lütfen mesaj göndermesin, geri dönüş yapılmayacaktır.

  Erkek sitemiz için bayan editör arkadaşlar arıyoruz. Bir erkek sitesine erkek gözüyle yazmak oldukça kolay, karşı cinsin kendi fikirlerini görmek için böyle bir yol izliyoruz.

  Aradığımız özellikler; üniversitede okuyan öğrenci veya okumuş bayan arkadaşlardır. Bunun sebebi ise, üniversite ortamını görmüş ve deneyimlemiş kişilerin görüşlerine ihtiyacımız var. Çünkü editörlerimizin bir olayı yaşamış veya çevresinden gördüklerini yorumlamasını bekliyoruz. Bir bakıma deneyim sahibi diyebiliriz.

  Yazacağı içeriklere tarafımızdan karışılmayacaktır. İsterse moda hakkında yazabilir isterse kadın erkek ilişkileri, tüyolar vb. konular üzerine yazabilirler. Kelime sınırı koymayacağız. Bir konu hakkında kelime tabanı veya tavanı oluşturmak kaliteyi bozduğunu düşünüyoruz.

  Daha önceden bloggerlık gibi tecrübesi varsa bizim için daha iyi olacaktır. Ama bu özelliği kesinlikle olması gerekiyor demiyoruz.

  Yazdığı makalelerde samimi olabilir, ''benli-bizli'' yazabilir. Bir şirket sayfası oluşturmadığımız için çok ciddi yazılar istemiyoruz. İnsanların okurken eğlenebileceği yazılar arıyoruz.

  Örnek aldığımız mevcut bir kaç site mevcuttur. Bu şartlara uyan bayan arkadaşlara aradığımız tarzın ne olduğuna dair yollayabiliriz. Yapıp yapamayacaklarına bakabilirler.

  Referans sahibi bayan arkadaşlar özel mesajta belirtebilirler.

  Editörlük için hergün makale girilecek veya 2 günde bir makale girilecek diye zorlamamız yoktur. Haftada 2 makale idealdir. Üstüne çıkarsa alacağı ücreti arttırır. Tasarlanmış ve düşünülmüş yazılar aramaktayız, konu açılsın güncel kalsın diye kaliteden ödün vermek istemiyoruz.

  Geri dönüş yapıcak bayan arkadaşlardan öncelikle makale siparişi gibi bir veya iki makale isteyeceğiz. Hem kalemlerini görmek için hemde istediğimiz tarza uyup uymadığını anlamak için. Tabi bu makalelerin ücretini kendilerine ödeyeceğiz. Kelime sayısını ve ücreti bildirirler biz ödemeyi gerçekleştiririz, kendileri makaleleri bize teslim ederler.

  Eğer her şey uygunsa ödeme planını şöyle düşünüyoruz. Daha önceden belirttiğimiz gibi haftada 2'den 8 makale ücreti hesaplarına yatırılacaktır. Kaç kelimeye ne kadar ücret istediklerini kendileri özel mesajta belirtmelerini istiyoruz. Ama öncelikle istediğimiz tarzı görmelerini öneriyoruz. Direk 100 kelime 1 tl gibi geri dönüş içinde bulunmalarını tavsiye etmiyoruz. Makale tarzını görüp istedikleri kelime/ücreti teklif olarak belirleyebilirler. Uygunsa anlaşılır veya orta yol bulunmaya çalışır.

  Her neyse ödeme planını şöyle bir örnekle açıklamaya çalışalım. Taban olarak belirlediğimiz 8 makale için belli bir kelime sayısı baz alınır. Örneğin bu 300-400 kelime olsun. Ve bir makale için 4 tl talep edildi diyelim. 32 tl lik aylık bakiye oluşturulur. Bu ücret hesaba yatırılır. Yazar parasını çeker, ay boyunca yaptığı kelime sayısına göre ücret buradan düşer. Burada 300-400 kelime baz alınacak diye öyle bir beklenti içine girilmez. Aylık kelime baz alınır kısaca. O ay fazla para ödenmişse bir daha ki aydan düşülür. Kelime sayısı daha fazla olup az ödeme gerçekleşmişse hesabına hemen hak edilen ücret yatırılır.

  Öncelikli ödeme seçenğimiz işbankası ve garanti bankalarıdır.

  Konu biraz uzun oldu kusura bakmayın. En başından detaylıca anlatmak istiyoruz ki ne sizin ne bizim zamanımız boş yere harcansın.

  Son olarak; ilk başta dediğimiz gibi erkek yazar aramıyoruz. Ekibimizde şu kadar bayan yazar var diye mesaj atan arkadaşlar lütfen editörlük paketi sunmayın. Hazır editörlük paketi aramıyoruz. Açıkca yazmak gerekirse; bizler sitemiz dolsun, para kazanlım derdinde değiliz. Kendi hobimiz üzerine kurulan bir siteyi projelendirip daha kaliteli hale getirme derdindeyiz.

  Zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederiz. Herkese iyi çalışmalar dileriz.
 • 22-02-2014, 17:46:56
  #2
  pm gönderilmiştir
 • 23-02-2014, 02:06:08
  #3
  Hoş bir konu

  Özel mesaj gönderildi.
 • 23-02-2014, 03:05:44
  #4
  Özel mesaj atan tüm arkadaşlara geri dönüş yapılmıştır. İlginiz için teşekkür ederiz. Konu hala aktiftir.