• 12-07-2019, 01:17:54
  #46
  Konuyla ilgili Yargıtay kararları mevcut. Konuyla ilgili "kişinin kendisine karşı işlenmekte olan bir suçla ilgili olarak, bir daha kanıt elde etme ve yetkili makamlara başvurma imkanının olmadığı gibi ani gelişen durumlarda, karşı tarafla yaptığı konuşmaları kayda alması halinin hukuka uygun olduğunun kabulü zorunludur." ifadesi geçmekte.
  18.Ceza Dairesi 2019/1966 Karar no. Bundan önceleri mevcut. Hepsini eklemedim.
 • 12-07-2019, 02:48:49
  #47
  Herkes farklı yorum yapmış ama ortada yargıtay kararı var. Hala da farklı yorumlar geliyor, izin almaya kadar gitmiş konu Sadece başkasının konuşmasını kaydetmiyorsuz, burada durum değişik. Kendi taraf olduğunuz konuşmayı kaydediyorsunuz. Savcı bir laf ederse ilgili yargıtay kararını önüne koyarsın olur biter. Yukarıda arkadaş vermiş.
 • 12-07-2019, 05:16:21
  #48
  Bu işin sencesi bencesi yok. Sayfalarca yanlış/eksik bilgi ile dolmuş konu. 2 üst yorumda arkadaş net cevabı vermiş. Birkaç ay önce de ben ses kaydı sayesinde yıllardır süren bi ceza davasını kazandım. Meraklısına karar da yazan ses kaydını incelediklerini delil olarak saydıklarını belirttikleri belgeyi de atarım.

  * Ne zaman ses kaydı alın?
  1. Görmediğiniz/tanımadığınız bir şahıs ile telefon üzerinden ticaret anlaşması yapıyorsanız veya ticaret gereği ücreti önden veriyorsanız malınızı güvenceye almak için ses kaydı alın.
  2. Konuşma sırasında canınıza/malınıza kast edecek ithamlarda bulunan şahıslara karşı can güvencenizi sağlamak adına alın.

  Ama bunları yapmayın!
  Alınan görüşmeleri amacınızı doğrulamak için ilgili merciler dışında topluma açık yerler ile paylaşmayın.
  * Bu durumlar dışında; planlı olarak spontane gelişmeyen, kurgulanmış bir planın parçası olarak ses/görüntü kaydı almak, tabii ki de özel hayatın gizliliğine müdahale teşkil eder ve yaptırımı olabilir.

  Konuyu inceleyecek arkadaşların sağlığı için konu kilitlenip aydınlatıcı bilgi başa sabitlenebilir, iyi forumlar.