Amazon Hesap Kaydı. Büyük Makale Hyde - R10.net
 • 05-06-2021, 18:56:26
  #1
  Herkese merhaba! Bilindigi uzere Amazon’da, satıcı hesabı açma sorunu, hem satış yapacak olanlar için hem de ek bir hesapla işini büyütmek isteyenler için en çözülmesi zor bir sorundur. Bu nedenle, bu problemle karşılaşıyorsanız, bu makale kesinlikle sizin için yararlı olacaktır!


  Amazon stabil bir platform değil elbette, bu süre zarfında pek çok talep oldu ve yeni hesapların kayıtlarınin artmasi kaçınılmaz oldu. Artık sadece bir banka kartına ve daha önce olduğu gibi bir telefon numarasına değil, aynı zamanda kimliğinizi doğrulayan belgelere de ihtiyacınız var ve Amazon'da en fazla yasanan problem bu asamada. Ayrıca, kayıt olduktan sonra, adresinizi doğrulayan belgeler (Fatura vb) istenebilir. Genel olarak, hem birinci hem de ikinci durumda, yeni başlayanlar bu kriterlere uymadigi takdirde hesap blokesi, bunun sonucunda hesap kurtarma olasılığı olmadan gerceklesir.


  Bu yazıda, Amazon'da belgeleri nasıl düzgün bir şekilde hazırlayacağınız ve bir satıcı hesabı nasıl açacağınızla ilgili sırlarımı sizinle paylaşacağım.


  Belgelerin hazırlanması
  Kayıt işlemini başlatmak için gerekenler listesini gözden geçirelim
  • Pasaport. Eğer yoksa, kimlinizi İngilizce'ye noter tasdikli tercümesini yaptırmanız gerekmektedir.
  • Ayrıca kişisel bir banka kartına ihtiyacınız olacak.
  • İngilizce banka ekstresi.
  • Amazon'dan para çekmek için Amerikan banka hesap numarası.
  • Aktif cep telefonu numarası.
  • E-posta, tercihen Gmail.
  Şimdi sırayla her şeyi konuşalım.
  Öncelikle, Amazon'un güven düzeyi diye bir şeye sahip olduğunu bilmenizi istiyorum. Amazon'un algoritmaları, hesabınızın varlığının en başından itibaren size bir güven düzeyi atar ve bu, bir hesabın blokesini kaldırma kararı da güven düzeyine bağlı olacaktır.


  Bu nedenle, başlangıçta bu güveni bozmamak için, her şeyi mümkün olduğunca doğru bir şekilde yapmanız gerekir ve kayıt işlemine geçmeden önce, uygun şekilde hazırlanmanız, yani belgenin doğru taramalarını yapıp doldurmanız gerekir. kayıt sayfası


  Daha önce de söylediğim gibi, Amazon belgeler konusunda çok seçicidir, bu yüzden burada ciddi olmanız ve tam olarak Amazon'un gerektirdiği biçimde taramalar hazırlamanız gerekir!


  Pasaport
  Temel gereksinimler, taramadaki belgenin kenarlarının kesilmemesidir, taramanın kenarından belgeye kadar olan girintinin en az 1 santimetre olduğundan emin olun. Başka bir deyişle, belgenin tamamı taramaya sığmalıdır.

  Ayrıca, belgenin tüm sayfalarını tek bir PDF dosyasına, sayfalar pasaportun kapağından çıktığı sırayla yerleştirin.
  Noter tasdikli tercüme yapıyorsanız, belgenin tercümesi olan sayfasını dosyanın ilk sayfası yapın. Bu arada, evden çıkmadan noter tasdikli bir çeviri yapabilirsiniz, neyse ki sadece bir tarama gönderdiğiniz, hizmet için ödeme yaptığınız ve 1 - 2 iş günü içinde size bitmiş bir belge gönderdikleri çevrimiçi hizmetler var.


  Banka kartı
  Banka karti hakkinda deginecek fazla bir sey yok, 21. yüzyıldayız. Zaten bir banka kartınız hatta birden fazla kartınız vardir. Bir VISA veya Mastercard'a ihtiyacımız var, kredi veya banka kartı, türk lirası, dolar veya başka bir para birimi önemli değil ancak ana şey kayıt anında bakiyede en az 50 $ olması gerektiğidir, çünkü Amazon doğrulamadan hemen sonra ilk ay için abonelik ücretini alir. Ayrıca kendi adınıza hesap açan, gerçek bir kişi olduğunuzu doğrulamak için de gereklidir.


  Banka ekstresi
  Ardından, banka ekstrenizi pasaportunuzla aynı biçimde tarayın. Ekstre, adınızı ve soyadınızı, adresinizi, banka adresinizi, banka kartı numaranızın son hanelerini ve son 60 gün içinde en az 5 işlemi içermelidir.
  Herhangi bir bankanın ekstrelerini kullanabilirsiniz. Destek operatörden banka ekstresini İngilizce yapmasını isteyin. Formatlara gelince, pasaport durumunda, PDF formatını kullanmak daha iyidir, çünkü böyle bir dosyaya aynı anda birkaç sayfa yerleştirilebilirsiniz. Banka Ekstre için hem PDF hem de JPEG kullanılabilirsiniz. Belgeler iyi kalitede ve büyütüldüklerinde okunabilir olmalıdır! Dosya boyutuna dikkat edin, 10 megabaytı geçmemelidir. Ayrıca, tüm taramalar veya fotoğraflar renkli olmalıdır!


  Amerikan banka hesap numarası
  Henüz Amazon'a aşina değilseniz, büyük olasılıkla bu hesap numarasını nereden alacağınızı merak ettiniz? Amerika'ya gitmeniz mi yoksa orada şirket mi açman gerekiyor? Hayir arkadaslar, her şey çok daha basit! Neyse ki, ödemeleri kabul etmek için bir hizmet var Payoneer.


  Sadece hızlı bir kayıt yapmanız gerekiyor ve hesabınız onaylandığında bir Amerikan bankasında kendi hesap numaranızı alacaksınız! Bu genellikle 10-15 dakika sürer.
  Bir Payoneer hesabı nasil acilir, bir sonraki metinimde detayli olarak ele alacagim. Yarin olabilir


  Telefon numarası
  Kayıt ülkesinden ve Amazon’da kullanılan ülke telefon numaralarını tavsiye ederim. Bir telefon numaranız yoksa, bir tane Zadarma servisinden kiralayabilirsiniz.
  Bu da aynı güven düzeyini etkiler. Amazon bazı tutarsızlıklar görürse, örneğin, bir Turk IP adresinden kaydolursanız, bir Turk pasaportu sağlarsanız ve Almanya'dan bir telefon numarası kullanırsanız, elbette algoritmalar güven seviyenizi düşürecek.


  Kayıt sayfası
  Kayıt sırasında Amazon web sitesine girdiğiniz tüm veriler, belgelerinizde belirtilenlerle eşleşmelidir, yani her yerde aynı ad ve soyadı, aynı adres ve tercihen aynı formatta belirtmeniz gerekir. Aynı şekilde, tek bir gerçek kişiye ait olmalıdır. Her şey eslestiginden emin olmak icin iki defa kontrol etmekte fayda var, çünkü kucuk bir hata bile yaparsanız, belgeleriniz doğrulama aşamasında kesinlikle reddedilecektir.
  Hataları en aza indirmek için, verilerinizi hazirlayip ve ardından oradan kopyalayıp Amazon web sitesinde yapıştırmanız gereken bir kayıt sayfası oluşturdum. İlk olarak, belgeyi Google diskinize kopyalamanız gerekir, bunun için dosyayı tıklıyoruz - bir kopya oluştur. Veya her şeyi seçip, kopyalayıp istediğiniz herhangi bir belgeye yapıştırın.


  Amazon Satıcı Hesabı Registration - Kayit
  Pekala, şimdi tüm belgeleri hazırladığımızda ve kayıt formunu doldurduğumuza göre, hesap kaydına geçme zamanı!
  Kayıt konusunda kişisel olarak yardımcı olurum 400tl %50 ön ödeme %50 kayıttan sonra PM yaz


  Sonra, konuyla ilgilenen herkes için Telegram'da bir grup oluşturacağız - bir birimize yardim oluşturmak


  Belgeler reddedilirse ne yapılır ?
  Evet, bazen öyle olur ki Amazon belgeleri reddeder ilk bakışta tüm kurallara uysalar bile, üzülmek için acele etmeyin, bir kez daha tüm verileri dikkatli bir şekilde kontrol edin
  Her şey yolunda ise, yeni taramalar yapın, belki de sistem robotu belgeyi okuyamadı. Belgeyi farklı bir şekilde konumlandırmayı deneyin. Taramada metni kapatan toz, saç vb. parçacıkların bulunmadığından emin olun.
  Banka Ekstre reddedildiyse, banka kartıyla birlikte bir tarama yapabilirsiniz. Kartı, belgenin önemli öğeleriyle çakışmayacak şekilde konumlandırın.


  Kayıt başarılı olduysa, belgeleriniz kabul edildi, o zaman iki faktörlü doğrulamadan geçmeniz istenecektir. Orada her şey basit, telefon numarasını tekrar onaylamanız veya özel bir uygulama yüklemeniz gerekiyor.
  Her şey sizin için işe yaradıysa, satıcının kişisel hesabına girdiniz, birkaç saat içinde sizden Utility Bill istenmedi - şanslısınız, ancak sevinmek için acele etmeyin, çünkü Satışa başladıktan sonra Utility Bill talebi gelebilir ve bu tamamen farklı bir hikaye.
  Konuya ve makaleye ilgi olursa, o zaman ' Utility Bill İstenirse ne yapılır ? ' metnini yazacağım


  Yeni Bir Amazon Satıcı Hesabıyla Çalışma İpuçları
  Söylendiği gibi, önceden uyarılan kişi amazonda sabikalidir oalrak tanimlanir. Bu nedenle, ilk asamada hesabınızın güven düzeyini artıracağınız önerileri hazırladım!
  • Kişisel hesabınıza girer girmez, biraz zaman ayırın, zaten aşina olsanız bile, farklı düğmelere basın, bölümleri gözden geçirin! Bu, bir hesabi acan gerçek bir kişinin eylemlerinin görünümünü oluşturmak için gereklidir.
  • Dropshipping modeli üzerinde çalışacaksanız, aynı anda birçok ürün eklemeyin, satisa başlamadan önce bir veya iki hafta bekleyin. Günde 2-3 ürünle başlayın ve miktarı kademeli olarak artırın.
  • Amazon'un hesabınız hacklendi veya yeniden satıldığını düşünmemesi için önümüzdeki 30 gün içinde herhangi bir veriyi değiştirmeyin.
  • Kartta para olmamasına izin vermeyin, böylece Amazon her zaman profesyonel satıcının abonelik ücretini alabilsin. Aksi takdirde hesabınız satışları kesinlikle etkileyecek olan bireysel bir satış planına aktarılır!
  Hepsi bu! Makaleyi beğendiyseniz, beğen ve takip edebilirsiniz! Eklemek veya düzeltmek istediğiniz herhangi biryer varsa, lutfen yorumlarda yazin.
  Saglicakla!  Amazon Hizmetleri
  ✅ Amazon satıcı hesapları (VDS, E-mail, qr-code, belge, vb..)
  ✅ Payoneer hesaplar
  ✅ Hesabınızın engeli kaldırılması
  ✅ Amazon için Utility Bill
  ✅ Amazon'da Kategori ve Marka Açma
  ✅ Amazon ile ilgili herhangi bir soru "WELCOME PM"

  Online Arbitrage USA modeli kapsamında hazır işlemler (karlı ve iyi satan ürünler - 1 tedarikçi 1 urun)
  Anlaşmanızı ödedikten sonra - dosyamızdan silinir ve yalnızca size aktarılır "bir kişiye - bir anlaşma"


  Makale paylasirken siparis geldi
 • 05-06-2021, 19:11:37
  #2
  Ben de bir ekleme yapayım. Banka kartının ekstresini almak için internet bankacılığına ingilizce arayüzden giriş yapın. O zaman alacağınız belgelerin tamamı ingilizce oluyor.
 • 05-06-2021, 19:27:42
  #3
  Evet yurtdışında yaşadığım için kaçırmışım, teşekkür ederim! )
 • 14-06-2021, 19:50:47
  #4
  Gesur adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Banka kartı
  ancak ana şey kayıt anında bakiyede en az 50 $ olması gerektiğidir, çünkü Amazon doğrulamadan hemen sonra ilk ay için abonelik ücretini alir.
  BAE ve Singapur'da mağaza ücreti yok diye biliyorum hocam, oralarda da geçerli mi bu durum?
 • 17-06-2021, 02:12:19
  #5
  tab2yunus adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  BAE ve Singapur'da mağaza ücreti yok diye biliyorum hocam, oralarda da geçerli mi bu durum?
  BAE ve Singapur için tam emin değilim, ama büyük ihtimalle aylık ücreti oralarda vardır ))
R10.net sizlere daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanıyor.R10.net'i kullanarak çerezleri kullanmamızı kabul etmiş olacaksınız.
Detaylı bilgi almak için Gizlilik ve Çerez Politikası metnimizi inceleyebilirsiniz.