İngilizce Genel Blog Denemesi (Hedef -> Aylık 500 USD) - Sayfa 14 - R10.net
 • 22-01-2020, 15:48:58
  polatcelil adlı üyeden alıntı
  İyi dilekleriniz ve ilginiz için teşekkür ederim hocam. Eksik olmayınız.

  Dediğiniz gibi; emek olmadan ekmek olmuyor.
  @polatcelil; Türkçe sitenizde reklam dengesi denemesi yaptınız mı hiç? yaptıysanız hitiniz kaç olduğunda yaptınız? verim alabildiniz mi?
 • 22-01-2020, 16:47:28
  Volbien adlı üyeden alıntı
  @polatcelil; Türkçe sitenizde reklam dengesi denemesi yaptınız mı hiç? yaptıysanız hitiniz kaç olduğunda yaptınız? verim alabildiniz mi?
  Mevcut bir Türkçe sitem 1K ya yakın hit alıyor. Reklam dengesi %80. Az kazandıran reklam verenleri engelledim. Buna rağmen TBM 10 kuruştan az. Zaten Türkçe siteler çok az kazandırdığı için İngilizce site projesi geliştirmek istedim.

  Türkçe sitelerle uğraşmak bana göre zaman kaybından başka bir şey değil.

  Kazanan var mı?

  Evet.

  Ancak verilen emeğe değmiyor.
  .com Domain Onaylı Pinsiz Adsense Satışlari
 • 22-01-2020, 23:17:10
  başarılar hocam. sektördeki rakipleriniz kimler ya da ne kadar büyükler?
 • 22-01-2020, 23:22:50
  samutm adlı üyeden alıntı
  başarılar hocam. sektördeki rakipleriniz kimler ya da ne kadar büyükler?
  Teşekkür ederim hocam.

  Tek bir sektör yok. Genel blog, rakip çok.
  .com Domain Onaylı Pinsiz Adsense Satışlari
 • 23-01-2020, 23:18:37
  Hocam yazılarınız arasında site içi linkleme yapıyor musunuz.
  " İnsanların hayırlısı, insanlara faydalı olanıdır. "
 • 23-01-2020, 23:29:52
  okan1 adlı üyeden alıntı
  Hocam yazılarınız arasında site içi linkleme yapıyor musunuz.
  Her yazımın altında özel oluşturduğum, kategori ile bağlantılı hoş bir görselle linkleme yapıyorum. Son zamanlarda kelime bazlı da yapmaya çalışıyorum.
  .com Domain Onaylı Pinsiz Adsense Satışlari
 • 26-01-2020, 18:35:27
  2020' OCAK AYI
  Tarih : 1 Ocak - 23 Ocak 2020
  - Siteye 105 içerik daha eklendi. Mevcut içerik sayısı : 1,503. İndekslenen sayfa sayısı : 1,749
  - Aslında güncellemeyi Ocak sonunda yayınlamayı planlıyordum ancak burayı günlük gibi tuttuğumdan unutmamak için yazmak istedim. 2 günlük uğraşlar ve derin araştırmalar sonucunda; sitenin altyapısında kayda değer geliştirmeler yaptım. Sitede yaptıklarımı yazayım.
  - Siteye içerik girip, sosyal medya paylaşımlarını yaparken; çok büyük bir kusuru atlamışım; site hızı ve esnekliği.
  - Ana mesajımda yazdığım gibi; site halen Google Cloud üzerinden host ediliyor. Ancak hosting firmalarının sunduğu bir çok yenilikçi alt yapının, Google Colud'da sunulmadığını geçte olsa fark ettim.
  - İlk mesajımda; Google Page Speed skorlarını referans almış, site hızı üzerinden fazla durmamıştım.
  - GTMetrix sonuçlarında site hızı; 50 civarında, site yüklenme hızı ise oldukça yüksekti. Bu sorunları acilen düzeltmem gerekiyordu.
  - İlk olarak Leverage browser caching, Expires headers ve Request Size skorlarını iyileştirmeye odaklandım. Zira hepsi kıpkırmızı F'di. Google Cloud SSH üzerinden bağlanarak, Apache serverda gerekli kod düzenlemelerini gerçekleştirdim. Mesela, Wordpress altyapısına sahip bir hosting hizmeti alıyorsanız; Expires Header özelliği Apache servarda varsayılan olarak açıktır. Expires Header yüklenme süresi yüksekse; tek yapmanız gereken .htaccess üzerinde küçük bir değişiklik. Hatta onu bile yapmanıza gerek yok; Cache eklentisini kurduğunuz an sizin yerinize o değişikliği yapıyor. Ama benim gibi yemeği kendiniz pişirmek isterseniz, Apache servarın karanlık konsulu sizi bekliyor. Şimdilik şikayetçi değilim, ancak ileride içinden çıkılmaz bir sorun yaşarsam, Cloud'a by by demek zor değil.
  - Cloudflare kurulumu yaparak, DNS ayarlarını değiştirdim. Fastest Cache'den ilgili düzenlemeleri tanımladım.
  - Ancak site hızı tam beklediğim gibi olmadı. Hala yer yer kırmızılık vardı.
  - CDN kurmaya karar verdi. İstediğim; fiyat/performans oranı en iyi olan CDN'di. BunnyCDN ihtiyaçlarımı tam olarak karşılıyordu. Refli Kayıt Linki / Refsiz Kayıt Linki
  - BunnyCDN kullanımı oldukça basit. 14 günlük ücretsiz bir hesap oluşturdum, BunnyCDN eklentisini siteme kurdum ve Fastest Cache CDN bölümünden Other CDN Providers kısmından, kurulumu tanımladım. BunnyCDN Dasboard üzerinden Purge yaptım ve resimler anında CDN üzerinden açılmaya başlandı.
  - Gereksiz gördüğüm bir çok eklentiyi sildim. Mesela; Avrupa Birliği reklam sözleşmesi, One Signal Push, Share This Image v.s. One Signal Push'da 40 küsür abonem vardı. Site hızı için onlara da elveda dedim. Zaten bildirimlere tıklama oranları yok denecek kadar düşüktü. Site hızı için bir kaç abone gitmiş çokta önemli değil.
  - Publisher reklam eklentisini kullanarak; reklamların ana sayfada görüntülenmesini engelledim.
  - Sitenin AMP özelliğini bir kaç hafta pasif hale getirmiştim. Site hızını arttırmak için tekrar AMP özelliğini aktifleştirdim.
  - Anlık GTMetrix değerleri ; PageSpeed Score: A (91%) ve YSlow Score: A (94%). Yazı içi skorlar ise 85 / 87.
  - Yine Google Cloud üzerinden çalışan farklı bir İngilizce sitemde de aynı işlemleri yaptım. Orada da sonuçlar buna yakın.
  - Bazıları 100 / 100 yapabiliyordur mutlaka ama bana bu skorlar şimdilik yeterli.
  - Site trafiği 300 civarında seyrediyor. Pinterest trafik sayım günlük yaklaşık 100. Bazı günler Reddit paylaşımlarından ziyaretçi sayısı 1 K üstüne çıkıyor. Sözü geçmişken; Reddit candır.
  - Şuan tek korkum; Google organik ziyaretçi sayısının düşük olması nedeniyle hesabın banlanması. Zaten bu ay iki kere bazı sayfalarda reklam görüntülenme sınırlandırma uyarısı aldım. Eli kulağında gibi. Ancak hesap banlansa bile; günlük 1K ziyaretçi sayım olduktan sonra başka gelir yöntemlerini deneme fırsatım var. Google banlarsa motivasyon düşer, orası ayrı konu.
  - Vakit buldukça eski yazıları düzeltmeye ve kaliteli yazılardan YouTube kanalında paylaşılmak üzere video oluşturmaya çalışıyorum. Ayrıca video oluşturduğum yazılardan Podcast yapıp kayıtları 6 farklı Podcast sitesine atıyorum.
  - Bundan sonra site için enerjimin çoğunu eski içerikleri düzenlemek için harcayacağım. Tabi bu arada günde 3 - 5 yeni içerik girişi de yapacağım.
  - Bu arada site gelirleri günlük 1 - 10 $ arasında değişiyor.
  .com Domain Onaylı Pinsiz Adsense Satışlari
 • 26-01-2020, 19:29:19
  hocam konuyu takip ediyorum bende senden imrettim açtım bir tane bakalım deniyoruz olursa artık
  Why look me My Signature :p
 • 26-01-2020, 19:30:34
  Nusret adlı üyeden alıntı
  hocam konuyu takip ediyorum bende senden imrettim açtım bir tane bakalım deniyoruz olursa artık
  Size de başarılar hocam. Umarım istediğiniz gibi olur her şey
  .com Domain Onaylı Pinsiz Adsense Satışlari