İngilizce Genel Blog Denemesi (Hedef -> Aylık 500 USD) - R10.net
 • 20-09-2019, 17:28:16
  #1
  Özel Not - 1 Adsense hesap satışı sonlandı. Artık forum üzerinden tek satışım; Better Studio Publisher tema satışı. Lifetime Access lisansına sahibim. İhtiyacı olan arkadaşlar PM gönderebilirler.

  Özel Not - 2 Bazı arkadaşlar özel mesaj yoluyla ortaklık, partnerlik gibi tekliflerde bulunuyorlar. Herkese ilgisinden dolayı teşekkür ederim ama ilgilenmiyorum. Site adresi kesinlikle paylaşılmayacak. Amacım; kendi bilgilerimle sıfırdan ciddi kazanç getirecek bir site oluşturmak ve süreci tüm detayları ile A'dan Z'ye paylaşmak.


  Merhabalar

  Forumun en sevdiğim konularından bir tanesi Adsense Hikaye bölümü. Uzun süre bazı arkadaşları takip ettim, kimisinden ilham aldım kimisinin başarısızlık hikayelerine şahit oldum hepimiz gibi. Sonunda bende yeni bir hikayeye başladım. Hem bazılarına ilham olmak için, hem yaptığım hataları düzeltmek için konu açmak istedim. En önemli amaç tabi ki de motivasyonumu kaybetmemek.

  Site Dilinin İngilizce olduğunu başlıkta yazmıştım. Makaleler 400 - 1000 kelime arası özgün olacak. Forumdan daha önce 3 arkadaştan makale aldım. Bu çalışmam da ise makaleleri farklı bir yöntemle bir araya getiriyorum. Spinleme yada kopya içerik kesinlikle kullanılmayacak. Ayrıca site niche değil, genel İngilizce blog tarzında olacak. Niche denedim ve halen deniyorum ancak masrafımı çıkaramadım henüz

  NELER YAPTIM?
  - 7 harfli .com bir domain belirledim ve 123-reg.co.uk sitesinden 8,97 TL'ye satın aldım. Domain anahtar kelime vs. içermiyor. Ancak akılda kalıcı bir ismi var.
  - 15 Eylülde Google Cloud üzerinden hosting açtım. Sunucu oldukça hızlı ve 1 yıl ücretsiz. Ne de olsa Google. Hosting firmalarına bir yığın para vermektense, özellikle böyle deneme amaçlı projeleriniz için tercih edebilirsiniz.
  - Siteye SSH konsol üzerinden ücretsiz SSL sertifikası kurdum. Yine açtığım konuda işlemin nasıl yapıldığını anlatmıştım.
  - Tüm Google Cloud işlemlerini bitirince sıra temada. Publisher bayi lisansım mevcut. Sitemde de Publisher temasını kullanacağım. Daha önce NewsPaper ve Sahifa temalarını kullandım. Hatta lisansları da boşta duruyor. Geçtiğimiz yıl Publisher bayi lisansı aldım ve inanılmaz memnun kaldım. Temada istediğiniz her şeyi yapabiliyorsunuz ve oldukça hızlı. Blog ve haber siteleri için bire bir. Publisher'in en göz alıcı özelliği de, özel olarak sunduğu reklam eklentisi. Tema ile bire bir uyumlu olan bu eklenti ile reklam kodlarını sitenizin istediğiniz yerine koyabiliyorsunuz. Yerleşik AMP özelliği ise oldukça iyi. Tema aynı zamanda resimleri küçülten bir eklentiye de sahip (Publisher temasını incelemek ve satın almak için : Affiliate Linki - Normal Link ) . Referans linkime tıklayarak üye olanlar, canlı destekten %10 özel indirim kodunu alabilirler. Her indirim kodu kişiye özel oluşturuluyor.
  - Farklı bir Gmail hesabından, Google Cloud'da ABD lokasyonundaki sanal bir makineye Ubuntu kurulumunu tamamlayıp, sanal makine üzerinden Google Web Master ve Analitik kurulumunu gerçekleştirdim. Ayrıca Bing ve Yandex Web Master işlemleri de tamam.
  - Şimdiye kadar hep tek bir Türkçe Adsense hesabım vardı. 4 sitemde bu Adsense hesabıma bağlıydı. Bu sitem için İngilizce bir Adsense açtım. Sorun olmaması içinde Google Sanal makine kurulumu yaptım. Sitenin içerik girişlerini kendi bilgisayarımdan yapıyorum. Ancak Web mastera link ekleme ve siteyi analiz etmek için sanal makineyi kullanıyorum.,
  - Sitenin Sosyal medya hesapları açıldı. Facebook, Instagram, Twitter ve Pinterest kullanacağım. İleri ki zamanlarda YouTube kanalı da açabilirim ancak buna şimdilik zaman yok. / 21 Eylül 2019 Editi : Reddit ve Tumblr sayfaları da oluşturuldu. Tüm paylaşımlar gönderildi.
  - Siteye özel bir logo yaptım. ABD kullanıcılarının beğeneceği canlı ve maskot içeren bir logo.
  - Sosyal medya doğrulama ve görsel işleri de tamam.
  - İletişim, Gizlilik Politikası, Disclaimer, Get in Touch, Kullanım Sözleşmesi sayfaları oluşturuldu. Siteyi Adsenseye göndermeden önce mutlaka bu sayfaları oluşturun ve sitenizde çalışmayan bir link olmadığından emin olun. Ayrıca sitenizdeki tüm yazılar özgün olsun, kullanıcı adı yerine fotoğrafa sahip yazarlarınız olsun, siteniz güncel olsun, her yazınızdan en az 1 yazınıza link verin, site hızınızda ortalama üzerinde olsun ve tamamdır. %99 Adsense onayı alırsınız. Forumda bu önerileri bir kaç sayfa E-book oluşturup satanlar var. İşin özü budur
  - Kategoriler oluşturuldu ve açıklamaları yazıldı.
  - Siteye 5 farklı yazar hesabı açıldı. Bazı arkadaşlar yazarların farklı IP ler üzerinden giriş yapmasını önerseler de, ben yazıyı oluşturduktan sonra Yazarı manuel seçip gönderiyorum.
  - Temanın sahip olduğu renk özelliği ile her kategoriye renk verildi.
  - Uluslararası hedefleme ABD olarak değiştirildi.
  - Sitenin güncel Page Speed değerleri; AMP : 88 , Desktop : 96

  NELER YAPACAĞIM?
  - Siteye günde minimum 5 içerik göndereceğim. Aylık en az 150 içerik olacak. 6 ay içinde özgün olacak şekilde en az 1.000 içerik yayınlamayı planlıyorum.
  - Birkaç arkadaşımız sorduğu için burayı düzenliyorum; yazılan içeriklerin ortalaması 500 kelime. Aralarında 1400 kelime olanda var, 250 kelime olanda. Şimdiye kadar 200 kelimeden aşağı içerik yayınlanmadı. İçerikler ABD kullanıcılara hitap ediyor. İçerikler tamamen özgün. Spin, translate, kopya gibi işlemler yapılmıyor. İçerikler tarafımdan oluşturulmaktadır.
  - Tüm içerik yayını, ABD saatine göre aynı saatlerde yapılacak : 00:30 / 08:00 / 10:30 / 15:30 / 19:00 / 21:00 gibi. Eğer 5 den fazla içerik girişi olursa, sitenin en fazla ziyaret edildiği saatlerde içerikler planlanacak.
  - Birkaç ay boyunca her yayınladığım içeriğin linkini manuel olarak Google Web Master'a atacağım. Tecrübelerime göre; birkaç ay manuel link gönderimi yapılınca Google botları sitenin güncel tutulduğunu anlıyor ve yazılar birkaç dakika içinde kendiliğinden indeksleniyor.
  - İçerik girişleri belirli sayıya ulaşınca haber uygulamalarına başvuruda bulunacağım. Zira haber uygulamaları site trafiğinin artmasına yardımcı oluyor. Çoğu haber ve blog sitesinin hitlerinin çoğu bu uygulamalarda geliyor. Benimde görüşüm uygulamalara sosyal medya kadar hatta daha fazla özen gösterilmesi. Görüşümü destekleyen açıklamaları buradan okuyabilirsiniz. Sizinde günlük giriş yaptığınız siteniz varsa, haber uygulamalarına mutlaka başvuruda bulunmanızı tavsiye ederim.
  - Yazı içinde kullanıcıyı çok rahatsız etmeyecek 2 - 4 arası reklam yerleşimi olacak.
  - Paravan blog, blog ağı, backlink gibi çalışmalar yapılmayacak. Bunun SEO açısından olumsuz etkilerinin olabileceğinin farkındayım. Sitenin tamamen özgün ve kullanıcı odaklı olmasını sağlayacağım. Asıl amacım kullanıcıların içeriklerimi paylaşması. Site trafiği 3 ay sonra belirli bir sayıya gelip, sonraki aylarda yükselişe geçecek. Haliyle TO ve sıralama sayısında da yükseliş olacak. Yani projenin ana felsefesi "İçerik Kraldır" mantığı üzerine kurulu olacak.
  - En önemli nokta da; tüm işlemler yani sosyal medya paylaşımları, içerik girişleri elle yapılacak. Hiçbir platformda bot kullanımı yapılmayacak. Yani ciddi mesai harcanacak.
  - Ana trafik hedefim %50 Google, % 25 Sosyal medya, %20 Haber uygulamaları, %10 Diğer


  HEDEFİM NE?
  - İlk hedefim sitenin tamamen kullanıcı odaklı olması. Ziyaretçilerin takip edeceği, Onesignal ile abone olacağı ve günlük ziyaret edecekleri bir site oluşturmaya çalışacağım. Bu bağlamda siteyi sürekli güncel tutarak ziyaretçi sayımı her geçen ay arttırmayı planlıyorum.
  - Maddi hedefim siteden aylık 500 USD kazanmak. Hedefe ulaşmak için en iyi ihtimalle 6 aylık bir uğraş gerekecek.
  - Aylık 500 Dolar çıtasına ulaşınca, yeni hedefler belirleyeceğim.
  - Siteye ciddi mesai harcayacağımı biraz önce belirtmiştim. Buna bağlı olarak; siteden uzun vadede dolar üzerinden 5 haneli rakamlar kazanmayı planlıyorum. Daha önceki tüm tecrübelerimi bu sitede hayata geçireceğim. Yani anlayacağınız çok uzun bir hikaye olacak.
  - Beklediğim kazanca ulaşınca, siteye günde en az 2-3 makale atılacak ve sitenin YouTube kanalına ağırlık vereceğim.
  - Bildiğim Google ve Pinterest kurallarına bağlı kalınarak çalışmalar yürütülecek. Hiçbir platformdan ban yememek için titiz davranacağım.

  KURULAN EKLENTİLER
  - Akismet Anti-Spam
  - Autoptimize
  - Better Ads Manager : Publisher temasının reklam eklentisi.
  - Better AMP - WordPress Complete AMP : Tema ile ücretsiz sunulan AMP eklentisi. MAYIS Ayında kaldırdım.
  - Better Post Views : Tema ile birlikte gelen, bileşen özelliklerini sorunsuz çalıştıran görüntüleme eklentisi.
  - Classic Editor
  - Contact Form 7
  - Content Protector Pack : İçeriğin kopyalanmasını engelleyen eklenti. Publisher ile birlikte geliyor. Çalmak isteyen yine çalar maksat önlem olsun. Mart ayında kaldırdım.
  - Duplicator : Sitenin 3 günde bir yedeğini almak için kullanıyorum. Host yedeği aldığı için gerek kalmadı.
  - OneSignal Push Notifications : Abone eklentisi. Yine tema ile birlikte sunuluyor. Siteyi yavaşlattığı için kaldırdım.
  - Really Simple SSL
  - Share This Image Sayfayı aşağı çekince bozulma yaşattığı için kaldırdım.
  - Smart Lists Pack Pro : Tema ile verilen listeleme eklentisi.
  - Smart Thumbnails : Publisherin ücretsiz sunduğu resim sıkıştırma eklentisi.
  - WP Fastest Cache Kaldırdım. LiteCache'e geçtim.
  - WPBakery Page Builder
  - Yoast SEO : Birkaç hafta sonra Rank Math'e geçebilirim. Mayıs ayında kaldırdım. RankMaht'e geçtim.

  GÜNLÜK


  EYLÜL AYI
  Tarih : 15 Eylül 2019
  - Siteye 2 içerik atıldı.

  Tarih : 16 Eylül 2019
  - Siteye 7 içerik daha yazıldı.

  Tarih : 17 Eylül 2019
  - 4 içerik daha yazıldı.
  - Kategori sayısını yetersiz gördüm. Şu an 17 kategori mevcut.
  - Adsense başvurusu gönderildi.

  Tarih : 18 Eylül 2019
  - Google, Cloud hesabını askıya aldı. Nüfus cüzdanı ve kredi kartı doğrulaması istedi. Gerekli belgeler gönderildi. Sorunun kaynağı ise; hesap ismi ile kullanılan kredi kartının aynı isme ait olmaması.

  Tarih : 19 Eylül 2019
  - Bir kaç yazışmadan sonra hesap tekrar aktif hale getirildi.

  Tarih : 20 Eylül 2019
  - Siteye 4 içerik girişi daha yapıldı.
  - Şuan Pinterest harici diğer sosyal medyaları aktif kullanıyorum. Site Adsense onayı alınca dikey hazırladığım Pinterest görsellerini göndermeye başlayacağım. Gönderim işlemleri manuel yapılacak. Spin ya da eklenti işi bana uygun değil. Pinterest konusunda yeniyseniz burada bir çok kaynak mevcut.

  Tarih : 21 Eylül 2019
  - Bugün siteye 3 farklı kategoride 13 içerik girişi daha yapıldı.
  - Mevcut içerik sayısı şuan 30 oldu.
  - Reddit ve Tumblr hesapları da açıldı. İçerik paylaşımları yapıldı.

  Tarih : 22 Eylül 2019
  - Siteye 10 içerik girişi daha yapıldı.
  - Mix hesabı açılarak paylaşımların hepsi gönderildi. YouTube kanalı açıldı. Web ve sosyal medya linkleri kanala girildi.
  - 2 gündür Adsense "İnceleniyor". Başvuruyu iptal edip tekrar göndereceğim ama yeni Adsense hesabı olduğu için başvur iptal bölümü yok. Son 2 sitem bir gün bile geçmeden onaylanmıştı. Hesap askıya alındığında site 2 gün offline kalmıştı. Botların tekrar gelmesini bekliyorum. Adsense onayı birkaç gün içinde gerçekleşir. Hız kesmeden içerik girişlerine devam.

  Tarih : 23 Eylül 2019
  - Siteye 8 içerik girişi daha yapıldı. Şuan 48 içerik mevcut. Hız kesmeden devam.
  - Google'da İndekslenen sayfa sayısı 146.
  - 1 yazar daha eklendi. Mevcut yazar sayısı 6.
  - Halen Adsense onayı bekliyorum.

  Tarih : 24 Eylül 2019
  - Bugün 7 içerik girişi daha yapıldı.

  Tarih : 25 Eylül 2019
  - 10 içerik girişi daha yapıldı. Sitede şuan 65 içerik mevcut.
  - Adsense onayı almam hiç bu kadar uzun sürmemişti.

  Tarih : 26 Eylül 2019
  - Siteye 10 içerik girişi daha yapıldı.
  - Bugün iyi makaleler girildi. Girilen makalelerin ortalama kelime sayısı 600'den fazla.
  - Ziyaretçi sayısı günlük 25 - 30 arası. 10 günlük bir site için fena değil.
  - Adsense onayı alınca ziyaretçi sayısının 1 ay sonra 200 den fazla olması sağlanacak.
  - İndekslenen sayfa sayısı 162. İndekslenen sayfa sayısı arttıkça Google aramalarında daha iyi sonuçlar alınacak.

  Tarih : 27 Eylül 2019 <- Adsense Onayının Alındığı Gün
  - Sonunda Adsense onayı almayı başardım. Onay geleceğinden emindim ancak hiç bu kadar uzun sürmemişti. https://eksiup.com/p/gb194445f5a4
  - Reklam yerleşimi tamamlandı. AMP için 3 reklam, Desktop için 4 reklam görüntüleniyor. Desktop reklamının 1 fazla olmasının nedeni; 300*1050 ölçülerindeki sol banner reklamı. Şimdiye kadar TR de tıklama oranları güzeldi. Bu reklamda Publisher temasının bir özelliği. Google Sanal makineden ABD için kontrol edildi, reklamlar aktif.
  - En doğru reklam yerleşimi için 3 günde bir test yapılacak. Raporlar incelenip en en iyi performansa sahip reklam yerleşimi kullanılacak.
  - Sitede şuan 93 içerik mevcut. Sadece 12 günlük bir site için içerik sayısı bence harika. Çok yoğun olmazsam günde 10 civarı içerik yazmayı planlıyorum. Böylelikle Pinterest hesabının sürekli aktif kalması sağlanacak.
  - Bu arada artık Pinterest paylaşımlarına başlayabilirim.
  - İçerikleri ABD saati ile girdiğimden, bir gün sonra güncelleme yapacağım.

  Tarih : 28 Eylül 2019
  - Siteye 14 içerik daha eklendi. Mevcut içerik sayısı 107. İndexlenen sayfa sayısı : 181
  - İlk içeriklerden başlayarak, Pinterest paylaşımları gönderilmeye başlandı.
  - Siteye gelen ziyaretçi sayısı dün 17 oldu. Bir ay boyunca ziyaretçi sayısının 100 den az olması normal. Her şeyi organik yapıyorum sonuçta. İndeks aldıkça sayıda artış olacak.

  Tarih : 29 Eylül 2019 <- İlk Para Kazanılan Gün
  - Siteye 13 içerik daha eklendi. Mevcut içerik sayısı 120. İndexlenen sayfa sayısı : 220
  - Sosyal medya paylaşımlarına devam ediliyor.
  - Bu hafta ilk Adsense tıkımı almayı planlıyorum.
  - Gün içi editi : Ve bugün ilk tıkı aldım. 0,37 Dolarda (2,10 TL) olsa bu daha başlangıç https://eksiup.com/p/wd211997f2y7

  Tarih : 30 Eylül 2019
  - Siteye 14 içerik daha eklendi. Mevcut içerik sayısı; 134. İndexlenen sayfa sayısı; 262
  - Böylelikle Eylül ayını 134 içerik ile kapattık. 15 günlük bir site için rakam güzel.
  - Eylül ayı geliri : 0,38 $
  - Ekim ayında 400 içerikten fazla giriş yapmaya çalışacağım. Zor ama imkansız değil.

  EKİM AYI
  Tarih : 1 Ekim 2019
  - Siteye 16 içerik daha eklendi. Mevcut içerik sayısı; 150. İndexlenen sayfa sayısı ; 388
  - Ekim ayına etkili bir giriş yaptık.
  - Adsense ABD Pin onaylatma konusunda bir firmayla anlaştım. Ücret bedavadan biraz pahalı. Eğer Pin onaylatma yapabilirsem detayları paylaşacağım.
  - Bir yandan içerik girişlerini planlarken, diğer yandan da yazıları manuel olarak sosyal medyada paylaşmaya devam ediyorum.
  - En çok uğraştıran Pinterest görselleri. Pinterest görsellerini Canva'da oluşturuyorum. Görsel ölçüleri 800*1600. Pinleri 1 ila 1,30 saat arayla planlıyorum. Günde en fazla 15 Pin gönderiyorum.

  Tarih : 2 Ekim 2019
  - Siteye 15 içerik daha eklendi. Mevcut içerik sayısı; 165. İndexlenen sayfa sayısı ; 406

  Tarih : 3 Ekim 2019
  - Siteye 15 içerik daha eklendi. Mevcut içerik sayısı; 180. İndexlenen sayfa sayısı ; 419
  - Bir kaç haber uygulamasına başvuru yaptım. Başvurular inceleme aşamasında. Flipboard Türkçe site başvurularını kabul etmiyordu. Ancak sitem İngilizce olduğu ve günlük içerik girişi fazla olduğu için kabul edebilir diye düşünüyorum. Flipboard da olmazsa diğerlerinden biri de kabul etse günlük hitte yükselme yaşanacaktır.
  - Site ziyaretçi sayısı dün 24 olarak kayıtlara geçti. Gelenlerin büyük kısmı sosyal medyada.
  - Pinterest'ten henüz beklediğim ziyaretçi sayısına ulaşamadım. Pin paylaştıkça sayı artacaktır. Şu ana kadar manuel olarak 80 pin gönderdim.

  Tarih : 4 Ekim 2019
  - Siteye 13 içerik daha eklendi. Mevcut içerik sayısı; 193. İndexlenen sayfa sayısı ; 437
  - Bir kaç haber uygulaması ile yazışmalar devam ediyor. İstedikleri bilgiler gönderildi. Cevap bekleniyor.

  Tarih : 5 Ekim 2019
  - Siteye 13 içerik daha eklendi. Mevcut içerik sayısı; 206. İndexlenen sayfa sayısı ; 447
  - Sitenin günlük ziyaretçi sayısı 25-30 civarı. Ziyaretçilerin çoğunluğu sosyal medyadan geliyor.
  - İçerik girişleri ve sosyal medya paylaşımlarına hız kesmeden devam ediyorum.

  Tarih : 6 Ekim 2019
  - Siteye 12 içerik daha eklendi. Mevcut içerik sayısı; 218. İndexlenen sayfa sayısı ; 462

  Tarih : 7 Ekim 2019
  - Siteye 12 içerik daha eklendi. Mevcut içerik sayısı; 230. İndexlenen sayfa sayısı ; 499

  Tarih : 8 Ekim 2019
  - Siteye 12 içerik daha eklendi. Mevcut içerik sayısı; 242. İndexlenen sayfa sayısı ; 508

  Tarih : 9 Ekim 2019
  - Siteye 13 içerik daha eklendi. Mevcut içerik sayısı; 255. İndexlenen sayfa sayısı ; 524
  - Bugün 55 ziyaretçi ile rekor kırdım. Gelenlerin büyük kısmı sosyal medya olsa da, Pinterest hesabı oturdukça sayı artacak.
  - Haber uygulamalarından sadece biri kabul etti. Onda da linkin elle eklenmesi gerekiyor. Diğerlerinden şimdilik geri dönüş olmadı.
  - Google Web Masterda hatasız ilerliyorum.
  - Daha önce bir mesajımda sosyal medya paylaşımlarının arkadan geldiğini belirtmiştim. Pinterest en çok zorlayan oluyor. Resimleri özgünleştirme açıklama hastag derken zaman alıyor. Şuana kadar 210 Pin gönderildi. Yarına kadar tüm içerikleri pinlemeye çalışacağım.

  Tarih : 10 Ekim 2019
  - Siteye 10 içerik daha eklendi. Mevcut içerik sayısı; 265. İndexlenen sayfa sayısı ; 537
  - Siteye gelen ziyaretçi sayısı 65.
  - Yaklaşık 20 farklı sosyal medya hesabı daha açıldı. Hesaplarda mümkünse paylaşım yapıldı. Profillerine sitenin ana sayfa linki eklendi.

  Tarih : 11 Ekim 2019
  - Siteye 15 içerik daha eklendi. Mevcut içerik sayısı; 280. İndexlenen sayfa sayısı ; 542
  - Siteye gelen ziyaretçi sayısı 31.

  Tarih : 12 Ekim 2019
  - Siteye 13 içerik daha eklendi. Mevcut içerik sayısı; 293. İndexlenen sayfa sayısı ; 557
  - Siteye gelen ziyaretçi sayısı 65.

  Tarih : 13 Ekim 2019
  - Siteye 13 içerik daha eklendi. Mevcut içerik sayısı; 306. İndexlenen sayfa sayısı ; 564
  - Siteye gelen ziyaretçi sayısı 22.

  Tarih : 14 Ekim 2019
  - Siteye 14 içerik daha eklendi. Mevcut içerik sayısı; 320. İndexlenen sayfa sayısı ; 574
  - Siteye gelen ziyaretçi sayısı 24.

  Tarih : 15 Ekim 2019
  - Siteye 13 içerik daha eklendi. Mevcut içerik sayısı; 333. İndexlenen sayfa sayısı ; 592
  - Siteye gelen ziyaretçi sayısı 18.

  Tarih : 16 Ekim 2019
  - Siteye 14 içerik daha eklendi. Mevcut içerik sayısı; 347. İndexlenen sayfa sayısı ; 608
  - Siteye gelen ziyaretçi sayısı 27.
  - Bugün büyük bir haber uygulamasına kabul edildim. Takipçi sayım arttıkça ziyaretçi sayısında da ciddi artışlar görülecek.

  Tarih : 17 Ekim 2019
  - Siteye 15 içerik daha eklendi. Mevcut içerik sayısı; 362. İndexlenen sayfa sayısı ; 621
  - Siteye gelen ziyaretçi sayısı 40.
  - İndeksleme süresi gittikçe düşüyor. Web masterdan manuel indeksleme yapmadığım içerikler 2 saat geçmeden indeksleniyor. Siteye içerik girişlerini bu hızla yaparsam, 1 ay sonra indeksleme süresi 1 ssatin altına düşebilir.

  Tarih : 18 Ekim 2019
  - Siteye 15 içerik daha eklendi. Mevcut içerik sayısı; 377. İndexlenen sayfa sayısı ; 635
  - Siteye gelen ziyaretçi sayısı 38.

  Tarih : 19 Ekim 2019
  - Siteye 13 içerik daha eklendi. Mevcut içerik sayısı; 390. İndexlenen sayfa sayısı ; 642
  - Siteye gelen ziyaretçi sayısı 42.

  Tarih : 20 Ekim 2019
  - Siteye 12 içerik daha eklendi. Mevcut içerik sayısı; 402. İndexlenen sayfa sayısı ; 657
  - Siteye gelen ziyaretçi sayısı 50.

  Tarih : 21 Ekim 2019
  - Siteye 12 içerik daha eklendi. Mevcut içerik sayısı; 414. İndexlenen sayfa sayısı ; 668
  - Siteye gelen ziyaretçi sayısı 27.

  Tarih : 22 Ekim 2019
  - Siteye 12 içerik daha eklendi. Mevcut içerik sayısı; 426. İndexlenen sayfa sayısı ; 681
  - Siteye gelen ziyaretçi sayısı 38.
  - Sitenin Google Web Mastarda konum değeri kararlı bir şekilde yükseliyor.

  Tarih : 23 Ekim 2019
  - Siteye 14 içerik daha eklendi. Mevcut içerik sayısı; 440. İndexlenen sayfa sayısı ; 688
  - Siteye gelen ziyaretçi sayısı 52.

  Tarih : 24 Ekim 2019
  - Siteye 13 içerik daha eklendi. Mevcut içerik sayısı; 453. İndexlenen sayfa sayısı ; 704
  - Siteye gelen ziyaretçi sayısı 62
  - Ekim ayında 400 içerik sayısını geçeceğim gibi. Ekimden sonra, her gün en az 7 içerik atıp, sosyal medya ve diğer trafik ayaklarını güçlendirmeyi planlıyorum. Zira içerik girişleri çok zaman alıyor. İçeriklerin reklamını için fazla zaman kalmıyor.

  Tarih : 25 Ekim 2019
  - Siteye 17 içerik daha eklendi. Mevcut içerik sayısı; 470. İndexlenen sayfa sayısı ; 728
  - Siteye gelen ziyaretçi sayısı 57

  Tarih : 26 Ekim 2019
  - Siteye 10 içerik daha eklendi. Mevcut içerik sayısı; 480. İndexlenen sayfa sayısı ; 742
  - Siteye gelen ziyaretçi sayısı 76

  Tarih : 27 Ekim 2019
  - Siteye 20 içerik daha eklendi. Mevcut içerik sayısı; 500. İndexlenen sayfa sayısı ; 768
  - Siteye gelen ziyaretçi sayısı 57
  - Birkaç gündür içerik girişlerine yoğunlaştığım ve başka işlerimde olduğu için sosyal medya paylaşımlarına zaman ayıramadım. Bu hafta sosyal medya ayağını daha da güçlendirmeye çalışacağım.

  Tarih : 28 Ekim 2019
  - Siteye 20 içerik daha eklendi. Mevcut içerik sayısı; 520. İndexlenen sayfa sayısı ; 876
  - Siteye gelen ziyaretçi sayısı 62
  - Google indeks alma süresi oldukça kısaldı. Bazı içerikler yayınlandıktan birkaç dakika sonra indeks alıyor.

  Tarih : 29 Ekim 2019
  - Siteye 20 içerik daha eklendi. Mevcut içerik sayısı; 540. İndexlenen sayfa sayısı ; 974
  - Siteye gelen ziyaretçi sayısı 87
  - Farklı birkaç kategori ve 2 yazar daha eklendi.
  - Sosyal medya ayağını yarın daha da güçlendirmeyi planlıyorum.

  Tarih : 30 Ekim 2019 / 31 Ekim 2019
  - İki günde siteye 44 içerik daha eklendi. Mevcut içerik sayısı; 584. İndekslenen sayfa sayısı ; 1.012
  - Siteye iki günde gelen ziyaretçi sayısı 98
  - Ekim ayında siteye 440 içerik eklendi.
  - Ekim ayının kazancı 8,42 $
  - Kasım ayında pin istemeyi planlıyorum.
  - Artık 2 3 günde bir gidişatı güncelleyeceğim.
  - Kasım ayında genelde kazancı yüksek olan kelimelere odaklanacağım. Avukat, sigorta, kredi, evlilik danışmanı gibi. Hitler yerine oturunca kazanç yükselecektir.
  - Kasım ayı sonunda 1,000 içerik sınırı çok rahat geçerim. Girilecek içerikler oldukça dolu ve ortalama 600 kelime civarı olacak.

  KASIM AYI
  Tarih : 1 Kasım - 21 Kasım
  - 21 günde siteye 423 içerik daha eklendi. Mevcut içerik sayısı; 1,007 . İndekslenen sayfa sayısı ; 1,517
  - Günde siteye en az 20 içerik gönderiyorum. İçerikler arasında 1 Saat 15 dakika mevcut. Aynı saat ve dakika olacak şekilde planlıyorum.
  - Sitenin günlük ziyaretçi sayısı 80 ile 250 arasında değişiyor.
  - Siteden ilk parayı hiç beklemediğim bir yerden Linkedin den kazandım. Linkedin paylaşımlarını yaparken bir site sahibi bana ulaştı ve bir içerikte link çıkışı vermem karşılığında 100 $ karşıtı ETH gönderdi.
  - Adsense Kasım kazancı yansıyınca Pin isteme işlemini gerçekleştireceğim.
  - Adsense kazancı sabit değil. Bazı günler tıklama almazken bazı günler 2 - 3 dolar civarında kazandırıyor.
  - Çoğu sosyal sitede profil açıp backlink alıyorum. Backlink işlemine siteyi açtıktan 2,5 ay sonra başladım. Backlink için 6 ay beklenilmesi gerektiği söylense de, profil backlinkinin bir zararı olmaz diye düşünüyorum.
  - Vakit buldukça bazı Poadcast sitelerine içeriğin ses kaydını atıyorum. Takipçi sayısı ilgili sitelerde beklediğimden fazla oluyor.
  - Günlük eklenen içeriklerdeki kelime sayısı , 400 - 800 arası değişiyor.
  - Sitenin tıklama ve trafik sayısının düşük olduğunun farkındayım ancak bu ay daha çok niche odaklı içerikler girdim. Zaman buldukça sonraki aylarda kaliteli backlink için uğraşacağım. Vakit geçtikçe kazanç artacak.
  - 21 günde reklam yerleşim ve reklam birim boyutlarını 3 - 4 defa değiştirdim.
  - Pinterest'ten henüz beklediğim trafik patlamasını yakalayamadım. Vazgeçmeden kaliteli ve özgün Pinterest paylaşımı yapmaya devam ediyorum. Bir yandan da Pinterest grup boardlarına istek gönderiyorum. Kabul edildiğim boardlara içerik gönderiyorum. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir nokta var. Pinterest aynı pinin farklı boardlarda paylaşımına izin verse de aynı pini gönderirseniz Spam olarak algılayıp hesabınızı kapatıyor. Bunun için; kendi boardımda paylaştığım pin ile grup boardında paylaştığım pinin farklı görsellerde olmasını sağlıyorum.
  - Pinterest hesabının kapatılmaması için çoğu kişinini bilmediği bir ipucunu da vereyim; pinleriniz hep aynı site linkini içermesin. 20-30 pinlemede 1, hesabınız ile alakalı farklı Pinleri de repin yapın. Hep aynı site linkini içeren pin gönderirseniz hesabınız Spam olarak algılanıp kapatılacaktır.
  - Yurtdışında sosyal medya çeşitleri inanılmaz fazla. Bir site buldum. Günde 1 içerik girişine izin veriyor ve içerik yayınlanınca anında siteye trafik akışı oluyor. Proje sayesinde zaman geçtikte farklı sosyal medya sitelerini keşfedebilirim.
  - Daha önce belirttiğim gibi Google İndeksleme zamanı oldukça düştü. Ancak bazen 10 dakika önce eklediğim içerik hemen indeks alırken, 4 saat önce eklediğim indeks almıyabiliyor. Bunun için panelden manuel olarak kontrol ediyorum.
  - Google Cloud kullandığım için sitenin 2 3 günde bir yedeğini WP Duplicator ile alıyorum. Son aldığm yedek 2,34 GB büyüklüğünde idi.
  - Bazı arkadaşlar içerikleri nasıl bulduğumu sormuşlar. Ana mesajımda belirtmeye çalıştım. İnceleyebilirsiniz.
  - Ay sonunda güncelleme paylaşmayı planlıyorum.

  22 Kasım - 30 Kasım
  - Siteye 180 içerik daha eklendi. Mevcut içerik sayısı : 1,187. İndekslenen sayfa sayısı : 2,014.
  - Kasım ayında kazanç 41 $ oldu.
  - Pin istemeyi yapmıştım ancak henüz adrese Pin gelmedi. Pin ABD adresine istenmişti. 10 gün içinde Pin girme yapılır diye düşünüyorum.
  - Site yedekleme yapılmaya devam ediyor.
  - Aralık ayında başka bir projeye daha başlayacağım. Ancak bu demek değil ki siteyle ilgilenmeyi aksatacağım. Tam tersine daha yoğun ilgileneceğim. Ancak günlük içerik girişlerini 8 - 12 arasında tutacağım.
  - Proje; ABD kaynaklı Pinli Adsense hesabı oluşturma olacak. 10 civarı hesap açıp, Adsense onaylı site satışı yapacağım. Hesap ücretleri uygun tutmayı planlıyorum. Ayırtmak isteyen olursa mesaj atabilir.
  Edit : Hizmete başladım. İlgilenenler konuma buradan ulaşabilirler.
  - Kasım ayı ziyaretçi ve edinme raporları





  ARALIK AYI
  Tarih : 1 Aralık - 31 Aralık 2019

  - Siteye 211 içerik daha eklendi. Mevcut içerik sayısı : 1,398. İndekslenen sayfa sayısı : 1,690
  - Aralık ayında kazanç 96 $ oldu.
  - Günlük ziyaretçi sayım 300 civarı.
  - Google'dan henüz beklediğim hiti alamadım. Ancak acele etmiyorum. Organik olarak hitlerin oturmasını bekliyorum.
  - Google hiti alamamam da ki en büyük neden ise sanırım dış bağlantı sayımın fazla olması. Geçtiğimiz hafta hemen hemen tüm dış bağlantıları içerikleriminden kaldırdım. Öyle ki bazı içeriklerde 10 dan fazla dış bağlantı vardı. Dış bağlantı yazının güvenilir olması için önemli olsa da, Google bunu backlink satma olarak algılayabiliyor. Özellikle benim gibi yeni siteler için.
  - Bu arada indeksleme hızı inanılmaz. Yazıları zamanlamaya alıyorum. 5 saat arayla hep aynı saat ve dakikada. Yazı yayınlandıktan hemen sonra indeks alıyor.
  - İndeks sayısının düşmesinin nedeni ise; Yoast SEO XML Mapdan, XML-Sitemap eklentisine geçmem oldu. Site yıllandıkça şarap gibi olacak.
  - Diğer projelere ve diğer işlerime yeterli zaman ayırmak için, siteye bu ay günde ortalama 7 içerik ekledim. Bundan sonrada yine aynı sayıda içerik girmeyi planlıyorum.
  - Sitenin sosyal medya paylaşımları gereğinden fazla zaman alıyordu. Paylaşımları otomatiğe çekmek için Blog2Social eklentisine geçtim. Eklentide kullandığım bir kaç sosyal medya hesabı olmasa da, iş yükünü oldukça rahatlattı. Şuan ücretsiz deneme Pro sürümünü kullanıyorum. Beklediğim dönüşü alırsam ücretli sürüme geçebilirim. Veya başka bir alternatifine. Fikirlerinize açığım.
  - Pinterest paylaşımlarını elle yapmaya devam ediyorum. Şu ana kadar 1,240 pin paylaşıldı. Shadow ban yada uyarı almadan yola devam ediyorum. Hesap görüntüleme sayısı 200 K civarı. Organik olarak büyümeye devam. Pinterest hesabından günlük 100 civarı hit gelse de, şimdilik memnunum. Daha önce farklı bir mesajımda belirtmiştim. Pinterest shadow ban için dikkat ettiğim kuralları tekrar yazayım; * Otomatik pin zamanlama kullanıyorum. * Günde en fazla 20 Pin gönderiyorum. * Bilgisayarımda başka bir Pinterest hesabına giriş yapmıyorum. * Hastag ve açıklama kullanıyorum. * Aralıklarla başka pinleri Boardlarıma kaydediyorum yani repin yapıyorum. * Bazen kategorilerimle alakalı pinlere yorum yazıyorum. * Grup boardlara katılma isteği gönderiyorum. Ancak işi çok abartmıyorum. Şu an üyesi olduğum 20 den fazla grup board var. * Canva kullanıyorum. Dikey pin. Resimlerde sayı olmasına özen gösteriyorum. Kullanıcıyı aldatmayacak şekilde.
  - Bu ay alan adımı satın almak için bir kullanıcı mail attı. 800 $ teklif etti. Teşekkür ederek red ettim. Aslında alan adı herhangi bir anahtar kelime içermiyor.
  - Olumsuz olarak tek haber; 2 haber sitesindeki üyeliğim iptal edildi.Zaten beklediğim hiti gelmiyordu. Çokta kafaya takmıyorum.
  - İlk ödeme bu ay yatacak. 144,78 $ , ödemeyi Payooner ile alacağım. ABD adsense olduğu için problem yaşanabileceği söyleniyor. İlk ABD adsense ödemesi alacağım açıkça çok bilgim yok. Deneyip göreceğim.
  - Yabancı kaynaklardan öğrendiğim bir kaç hit çekme yöntemi var. Bu ay içinde onları da deneyip, deneyimlerimi paylaşacağım.
  - Zaman yetersizliği nedeniyle konuyu çok fazla güncelleyemiyorum. Ancak bazı arkadaşlar PM yoluyla soru soruyorlar. Sizden ricam sorularınız varsa lütfen konudan gönderiniz.
  - Aklıma gelen unuttuğum bir güncelleme olursa burayı ediltlerim.


  2020' OCAK AYI
  Tarih : 1 Ocak - 23 Ocak 2020
  - Siteye 105 içerik daha eklendi. Mevcut içerik sayısı : 1,503. İndekslenen sayfa sayısı : 1,749
  - Aslında güncellemeyi Ocak sonunda yayınlamayı planlıyordum ancak burayı günlük gibi tuttuğumdan unutmamak için yazmak istedim. 2 günlük uğraşlar ve derin araştırmalar sonucunda; sitenin altyapısında kayda değer geliştirmeler yaptım. Sitede yaptıklarımı yazayım.
  - Siteye içerik girip, sosyal medya paylaşımlarını yaparken; çok büyük bir kusuru atlamışım; site hızı ve esnekliği.
  - Ana mesajımda yazdığım gibi; site halen Google Cloud üzerinden host ediliyor. Ancak hosting firmalarının sunduğu bir çok yenilikçi alt yapının, Google Colud'da sunulmadığını geçte olsa fark ettim.
  - İlk mesajımda; Google Page Speed skorlarını referans almış, site hızı üzerinden fazla durmamıştım.
  - GTMetrix sonuçlarında site hızı; 50 civarında, site yüklenme hızı ise oldukça yüksekti. Bu sorunları acilen düzeltmem gerekiyordu.
  - İlk olarak Leverage browser caching, Expires headers ve Request Size skorlarını iyileştirmeye odaklandım. Zira hepsi kıpkırmızı F'di. Google Cloud SSH üzerinden bağlanarak, Apache serverda gerekli kod düzenlemelerini gerçekleştirdim. Mesela, Wordpress altyapısına sahip bir hosting hizmeti alıyorsanız; Expires Header özelliği Apache servarda varsayılan olarak açıktır. Expires Header yüklenme süresi yüksekse; tek yapmanız gereken .htaccess üzerinde küçük bir değişiklik. Hatta onu bile yapmanıza gerek yok; Cache eklentisini kurduğunuz an sizin yerinize o değişikliği yapıyor. Ama benim gibi yemeği kendiniz pişirmek isterseniz, Apache servarın karanlık konsulu sizi bekliyor. Şimdilik şikayetçi değilim, ancak ileride içinden çıkılmaz bir sorun yaşarsam, Cloud'a by by demek zor değil.
  - Cloudflare kurulumu yaparak, DNS ayarlarını değiştirdim. Fastest Cache'den ilgili düzenlemeleri tanımladım.
  - Ancak site hızı tam beklediğim gibi olmadı. Hala yer yer kırmızılık vardı.
  - CDN kurmaya karar verdi. İstediğim; fiyat/performans oranı en iyi olan CDN'di. BunnyCDN ihtiyaçlarımı tam olarak karşılıyordu. Refli Kayıt Linki / Refsiz Kayıt Linki
  - BunnyCDN kullanımı oldukça basit. 14 günlük ücretsiz bir hesap oluşturdum, BunnyCDN eklentisini siteme kurdum ve Fastest Cache CDN bölümünden Other CDN Providers kısmından, kurulumu tanımladım. BunnyCDN Dasboard üzerinden Purge yaptım ve resimler anında CDN üzerinden açılmaya başlandı.
  - Gereksiz gördüğüm bir çok eklentiyi sildim. Mesela; Avrupa Birliği reklam sözleşmesi, One Signal Push, Share This Image v.s. One Signal Push'da 40 küsür abonem vardı. Site hızı için onlara da elveda dedim. Zaten bildirimlere tıklama oranları yok denecek kadar düşüktü. Site hızı için bir kaç abone gitmiş çokta önemli değil.
  - Publisher reklam eklentisini kullanarak; reklamların ana sayfada görüntülenmesini engelledim.
  - Sitenin AMP özelliğini bir kaç hafta pasif hale getirmiştim. Site hızını arttırmak için tekrar AMP özelliğini aktifleştirdim.
  - Anlık GTMetrix değerleri ; PageSpeed Score: A (91%) ve YSlow Score: A (94%). Yazı içi skorlar ise 85 / 87.
  - Yine Google Cloud üzerinden çalışan farklı bir İngilizce sitemde de aynı işlemleri yaptım. Orada da sonuçlar buna yakın.
  - Bazıları 100 / 100 yapabiliyordur mutlaka ama bana bu skorlar şimdilik yeterli.
  - Site trafiği 300 civarında seyrediyor. Pinterest trafik sayım günlük yaklaşık 100. Bazı günler Reddit paylaşımlarından ziyaretçi sayısı 1 K üstüne çıkıyor. Sözü geçmişken; Reddit candır.
  - Şuan tek korkum; Google organik ziyaretçi sayısının düşük olması nedeniyle hesabın banlanması. Zaten bu ay iki kere bazı sayfalarda reklam görüntülenme sınırlandırma uyarısı aldım. Eli kulağında gibi. Ancak hesap banlansa bile; günlük 1K ziyaretçi sayım olduktan sonra başka gelir yöntemlerini deneme fırsatım var. Google banlarsa motivasyon düşer, orası ayrı konu.
  - Vakit buldukça eski yazıları düzeltmeye ve kaliteli yazılardan YouTube kanalında paylaşılmak üzere video oluşturmaya çalışıyorum. Ayrıca video oluşturduğum yazılardan Podcast yapıp kayıtları 6 farklı Podcast sitesine atıyorum.
  - Bundan sonra site için enerjimin çoğunu eski içerikleri düzenlemek için harcayacağım. Tabi bu arada günde 3 - 5 yeni içerik girişi de yapacağım.
  - Bu arada site gelirleri günlük 1 - 10 $ arasında değişiyor.

  2020' ŞUBAT - MART AYI
  Tarih : 24 Ocak - 4 Mart 2020
  - Siteye 178 içerik daha eklendi. Mevcut içerik sayısı : 1,675. İndekslenen sayfa sayısı : 1,720
  - Farklı projeler, işler falan derken burayı güncellemede geç kaldım.
  - Geçtiğimiz zamanda yaptığım en radikal işlem; siteyi Google Cloud üzerinden host etmekten vazgeçmek oldu. Hostingi taşıma nedenim ise; site saldırı aldı ve siteye trojen bulaştı. 3 gün öncesinin yedeğini mevcuttu. 3 günlük içerik gidince de artık Google Cloud'a by by dedim.
  - Site hızına azami dikkat ediyorum. Yeni host üzerinde hız konusunda çok fark yok. Günlük içerikleri yayınladıktan sonra resimleri küçültüyorum.
  - Bir yandan da zaman buldukça, günde 10 civarı DP 50+ backlink kaynağına sitemi ekliyorum. Backlikleri genellikle nofollow olarak, ana linke ve CPC değeri yüksek linklere ekliyorum.
  - Yine eski yazıları düzenlemeye çalışıyorum vakit buldukça.
  - Ocak ve Şubat gelirleri 120 - 190 $ arasındaydı. Mart ayında 200'ı geçmeyi planlıyorum.
  - Sitenin trafik kaynağını çoğu Pinterest ve haber uygulamaları. Google'dan halen beklediğim geri dönüşü alamadım.
  - Pinterest pin sayısı 1,700'ü geçti. Vakit bulamadığım için B-bazı günler hiç Pin gönderemiyorum. Vakit ayırdığımda pinleri saat başına planlıyorum.
  - Günlük ziyaretçi sayım 300 - 500 arasında değişiyor.
  - Video ve Poadcastları yayınlamayı planlıyordum ama bunun için zaman bulamıyorum.
  - Mart ayı sonunda ayrıntılı güncelleme paylaşmayı planlıyorum.

  Forum tek mesajda maksimum 40,000 karaktere izin verdiği için; güncellemeleri bundan sonra link ile paylaşacağım.

  2020' MART AYI

  Nisan Güncelleme Mesajı


  2020' NİSAN AYI

  Nisan Güncelleme Mesajı


  2020' MAYIS AYI

  Mayıs Güncelleme Mesajı


  2020' HAZİRAN AYI

  Haziran Güncelleme Mesajı

  2020' TEMMUZ AYI

  Temmuz Güncelleme Mesajı

  2020' AĞUSTOS AYI

  Ağustos Güncelleme Mesajı
 • 20-09-2019, 18:27:55
  #2
  Umarım amacınıza ulasirsiniz ilk defa bu kategoride bir konu ilgimi çekti.

  Yoast yerine Rank math kullanmanızı öneririm. Bir sitemde kullanıyorum ve yoasttan çok daha kapsamlı olduğunu düşünüyor.

  Newspaper temasını beğeniyorum düzgün kurulumda mobil 95 desktop 99 skorunu görüyorum siz neden publisheri tercih ettiniz söyler misiniz?
 • 20-09-2019, 22:49:58
  #4
  ahzukabz adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Umarım amacınıza ulasirsiniz ilk defa bu kategoride bir konu ilgimi çekti.

  Yoast yerine Rank math kullanmanızı öneririm. Bir sitemde kullanıyorum ve yoasttan çok daha kapsamlı olduğunu düşünüyor.

  Newspaper temasını beğeniyorum düzgün kurulumda mobil 95 desktop 99 skorunu görüyorum siz neden publisheri tercih ettiniz söyler misiniz?
  Teşekkür ederim ilginiz için.

  Rank Math şuan başka bir sitemde kurulu. Ancak kısmi sorunları var. Mesela; düzeltmeler yapınca hemen algılamıyor, cümle analizleri sağlıklı çalışmıyor, seo skoru değişiklik yapınca algılamadığı için yazı yayına alınınca SEO skorunu gösteriyor. Zamanla oturacaktır. Henüz dün güncelleme aldı. Daha yolum başındalar ve çok daha iyi olacaktır eminim.

  Neden Newspaper kullanmadığıma gelince.

  6 yıldır yayında olan sitemde Newspaper kullandım. Denemediğim cache plugini kalmadı. Hatta Fastest Cache Pro pugini de yükletmiştim. Sizin sitenizde özel bir işlem yapılmış olabilir ancak benim sitemde Newspaper kurulu iken Page Speed skorlarım 60 70 arası değişiyordu ki forumdan bu işi iyi yapan bir arkadaştan özel hizmette almıştım.Yavaşlıktan sıkılıp bir gece ansızın iptal edip Publisher'a geçtim.

  Publisher Migrate özelliği de var. Yani Newspaper dahil bir çok blog temasından geçiş için yazılmış özel bir plugini var. Veri kaybı yaşanmıyor. Newspaper short code özelliklerini kendi temasına da uyguluyor. Bu açıdan da oldukça başarılı. Aynı zamanda Publisherda bir çok ücretsiz eklentide kullanabiliyorsunuz, eklentiler temayla uyumlu çalıştığı için sistemi çok fazla yormuyor.

  Siteyi taşıdığımdan beri bariz hızlanma var. Sitelerim blog tarzı olduğu için Publisher işimi fazlası ile görüyor.
 • 21-09-2019, 01:03:44
  #5
  Başarılar hocam. Ben de uğraşıyorum bakalım daha yeni sitem. Her şeyi düzgün yapmaya çalışıyorum full kullanıcı odaklı.
 • 21-09-2019, 02:21:56
  #6
  Dursun05 adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Başarılar hocam. Ben de uğraşıyorum bakalım daha yeni sitem. Her şeyi düzgün yapmaya çalışıyorum full kullanıcı odaklı.
  Teşekkürler.

  Size de başarılar.



  Tarih : 21 Eylül 2019
  - Bugün siteye 3 farklı kategoride 13 içerik girişi daha yapıldı.
  - Mevcut içerik sayısı şuan 30 oldu.
  - Reddit ve Tumblr hesapları da açıldı. İçerik paylaşımları yapıldı.
 • 22-09-2019, 20:49:35
  #8
  Tarih : 22 Eylül 2019
  - Siteye 10 içerik girişi daha yapıldı.
  - Mix hesabı açılarak paylaşımların hepsi gönderildi. YouTube kanalı açıldı. Web ve sosyal medya linkleri kanala girildi.
  - 2 gündür Adsense "İnceleniyor". Başvuruyu iptal edip tekrar göndereceğim ama yeni Adsense hesabı olduğu için başvuru erteleme bölümü yok. Son 2 sitem bir gün bile geçmeden onaylanmıştı. Sanırım hesap askıya alındığı için sorun oldu. Botların tekrar gelmesini bekliyorum.
 • 26-09-2019, 20:01:48
  #9
  Tarih : 26 Eylül 2019
  - Siteye 10 içerik girişi daha yapıldı.
  - Bugün iyi makaleler girildi. Girilen makalelerin ortalama kelime sayısı 600'den fazla.
  - Ziyaretçi sayısı günlük 25 - 30 arası. 10 günlük bir site için fena değil.
  - Adsense onayı alınca ziyaretçi sayısının 1 ay sonra 200 den fazla olması sağlanacak.
  - İndekslenen sayfa sayısı 162. İndekslenen sayfa sayısı arttıkça Google aramalarında daha iyi sonuçlar alınacak.
R10.net sizlere daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanıyor.R10.net'i kullanarak çerezleri kullanmamızı kabul etmiş olacaksınız.
Detaylı bilgi almak için Gizlilik ve Çerez Politikası metnimizi inceleyebilirsiniz.