• 18-02-2019, 19:57:41
  #29
  çabanızı takdir ediyorum ancak bu eforu TR hariç başka bir dilde yapsaydınız daha randımanllı olurdu ancak pasif gelir demişsiniz o geliri sağlayacağını zaten ispat etmiş gibi duruyor
 • 20-02-2019, 07:53:22
  #30
  guttsay adlı üyeden alıntı
  çabanızı takdir ediyorum ancak bu eforu TR hariç başka bir dilde yapsaydınız daha randımanllı olurdu ancak pasif gelir demişsiniz o geliri sağlayacağını zaten ispat etmiş gibi duruyor
  İyi gidiyor ancak henüz gerçek anlamda pasif gelir sayılmaz. Aylık düzenli 100-150 liraları görmesini bekliyorum. Burada amaç zaten çok para kazanmak değildi, bu şekilde bir sitenin ne kadar hit alabileceği, nerelere gelebileceğini görmekti.

  Aynı mantıkla yabancı dil site de açılabilir. Bu konuda araştırmalarım var, doğru sektörü bulunca çalışmaya başlayacağım.
 • 04-03-2019, 14:05:47
  #31
  1 mart güncellemesini birkaç gün gecikmeli olarak yaptım, detayları ilk mesaja ekledim.

  Siteyi yayına aldığım günün üzerinden yaklaşık 3 ay geçti ve rekabetin ortalama seviyede olduğu, reklamverenlerin bol olduğu Türkçe sektörde dış destek olmadan sadece içerik kalitesi ile sitenin 1. sıraya gelebileceğini görmüş olduk. Bundan sonraki süreçte yerini koruma adına izlemeler yapacağım. Ayrıca hit ve adsense gelirini nasıl yükseltebileceğimi araştıracağım. Site zaten hedeflenen kelimelerde 1. sırada, daha yukarı çıkamaz ancak TO daha yüksek olabilir mi ona bakacağım.
 • 08-03-2019, 09:48:09
  #32
  Bugün sitede yaşanan negatif gelişmeleri yazmak istiyorum. 1 mart itibariyle güncelleme yaptığımda herşey normal gitmekteydi. Ancak 27 Şubattan başlayarak bugüne kadar site resmen serbest düşüşe geçti.

  Şu anda anahtar kelimelerde search console hala 1. sırada gösterse de kendi yaptığım aramalarda masaüstü 5-6, mobilde ise 3-4 sıralarda çıkıyor. Bu da ciddi hit düşüşüne neden oldu doğal olarak. Öyle ki son 2 ay ortalaması günlük 200+ iken dün 30 hit oldu. Bu arada search console 5 gün geriden geliyor. Başka bir sitede ise 3 gün geride.

  Burada MOZ güncellemesini etkisi var mıdır bilemiyorum. Siteyi açtığımda DA/PA değerleri 8/3 iken şu anda 6/9 durumunda. Spam score ise %1.

  Backlink kontrolü yaptığımda spam olabilecek link olmadığını gördüm. Rakipleri de manuel olarak analiz ettim. Öncelikle sıralamada hiç bir haber sitesinin olmadığını söyleyeyim. Ancak 1 ve 2. sınıf kewyord'larımda ilk sırada çıkan site konudan alakasız ancak bilinen bir forum sitesi. Hatta 1 sınıf keyword içermeyen bir konu ile 1. sırada yer alıyor. Yani en iyi x diye arama yaptığımda ilk sırada çıkan sayfada en iyi x kelime grubu yok. Bol miktarda X kelimesi yer alıyor. Ancak sadece X olarak arama yaptığımda o sayfa ilk sayfada çıkmıyor. böyle de garip bir durum var

  Şu anda izlemekten başka birşey yapmayacağım. Zaten ortada bir sebep yokken çözüm olarak ne yapılabilir ki ?
 • 08-03-2019, 09:50:08
  #33
  takipteyim
  İkimizde geçsek kıldan köprüye ,Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.
 • 11-03-2019, 01:15:15
  #34
  takip paylasim icin tskederim.
  Beyinlerimiz Savaşsın İsterdim Ama; Görüyorum ki Silahsızsınız Bayım
 • 03-05-2019, 14:24:50
  #35
  Mayıs güncellemesini yaptım. Detayları ilk mesajdan, yorumlarımı da aşağıda okuyabilirsiniz.

  27 şubatta başlayan serbest düşüş durdu ve site daha alt bir seviyede sabit kaldı.

  Kendi yaptığım pinterest postlarının siteden daha üstte arama sonuçlarında çıktığını gördüm. Öyle ki bazen ilk 4 sıra kendi pinterest paylaşımlarım, 5. sırada site yer alıyordu. Tüm pinterest postlarını kaldırdım ancak hala bazı aramalarda görünüyorlar. Tam olarak indexten silinmediler sanırım.

  Ayrıca site aynı anahtar kelimede bazen hiç arama sonuçlarında gösterilmedi. Örneğin en iyi x araması yapınca 1. sırada çıkarken 5 dakika sonra yaptığım en iyi x aramasında sonuçlar arasında çıkmadı. Bundan dolayı da ort konum 1'den 2'ye inerken ve TO sabit kalırken gösterim sayısı neredeyse %65 azaldı. Kaldı ki google trends'e göre bu aylarda aramaların %20 kadar da artması gerekiyordu.

  Normalde konum düşse bile sitenin arama sonuçlarında görünmesi gerekmez mi ? Google bazı nedenlerden dolayı siteyi sonuçlarda göstermiyor.

  DA/PA değerleri de 6/9 iken şu anda 7/10 olmuş.

  Önümüzdeki dönemde pinterest postlarını silmenin etkisini izleyip sitedeki tek sayfa yazıya eklemeler yapacağım.