s.a arkadaşlar bundan yaklaşık 2 ay önce almış olduğum bi uyarı mesajı: 02 eylül 2010 tarihinde gelen uyarı mesajı: ardından 2 ay sora yani, 05 kasım 2010 ve 3 gün içerisinde hesabınızı gözden geçirmenizi istemiştik hesabını gözden geöşrmediğiniz için adsense reklam sunumunu devre dışı bıraktık yani anlayacağınız ban mesajı. ilk mesesaj ve sonraki mesaylar aynen aşağıdadır:

kimden adsense-noreply@google.com
kime
tarih 02 Eylül 2010 10:14
konu [#686663134] Google AdSense: adresindeki sitede değişiklik yapmak için 3 iş gününüz var
gönderen trakken.google.com
imzalayan google.com
ayrıntıları gizle 02 Eyl
Bu mesaj, gelen e-postaları kabul etmeyen, sadece bildirim amaçlı bir e-posta adresinden gönderilmiştir. Lütfen bu mesajı cevaplamayın.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Merhaba,

Hesabınızı gözden geçirirken, şu an Google reklamlarını program kurallarımıza uyum sağlamayan bir şekilde gösterdiğinizi tespit ettik. Örneğin, ..... sayfasında AdSense program kurallarını ihlal ettiğinizi görebildik.

Yayıncıların, kullanıcıları Google reklamlarını tıklamaya teşvik etmesine hiçbir şekilde izin verilmemektedir. Bu, reklamların flash oyunlarının veya gezinme çubuklarının yakınına yerleştirilmesi veya reklamların ve site bağlantılarının birbirine aşırı yakın bir şekilde yerleştirilmesi gibi, yanlışlıkla tıklama yapılmasını teşvik edebilecek her türlü uygulamayı içerir.

Yayıncıların, kullanıcıları Google reklamlarını tıklamaya teşvik etmelerine veya reklam birimlerine aşırı dikkat çekmelerine izin verilmez. Örneğin, sitenizde, reklamlara dikkat çeken grafikler, oklar veya yanıltıcı görseller kullanılamaz. Buna, Google reklamlarının kayan kutu kodları içine yerleştirilmesi de dahildir.

Yayıncıların Google reklamlarının davranışını veya hedeflemesini değiştirmelerine müsaade edilmemektedir. Buna dahil olan davranışlar AdSense reklam kodunu bir "kayan metin kutusuna" yerleştirmek, veya reklam hedeflemesini gizli anahtar kelimeleri veya IFRAMES kullanarak değiştirmektir.

Gereken değişiklikleri lütfen gelecek 72 saat içinde yapın. Aynı zamanda bir kez daha program kurallarımızı (https://www.google.com/support/adsen...e-1pp-tr&hl=tr) gözden geçirip tüm sayfalarınızın kurallarımıza uyum sağladığından emin olmanızı tavsiye ederiz.

Sayfanızı güncellediğiniz an değişiklikleri otomatikman tespit edeceğiz, ve reklam yayını etkilenmeyecektir. Değişiklikleri üç gün içinde yapmamaya karar verirseniz, hesabınız etkin kalacaktır, fakat sayfanızda gelecek için reklam yayınlayamayacaksınızdır. Gelecekte yeniden ihlaller tespit edersek hesabınızı durdurabileceğimizi bildirmek isteriz.

İşbirliğiniz için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

Google AdSense Ekibi


3 gün içerisinde Eğer değişiklik yapmamış olsam 3 gunsonra gelmesi gereken mesaj 2- ay 3 yün sonra geliyor? ha değişiklik yapmasam banlanmamda zoruma gitmez. ve son gelen mesaj altta:


kimden adsense-noreply@google.com
kime .................@gmail.com
tarih 05 Kasım 2010 17:54
konu [#713366740] adresindeki Google AdSense reklam sunumu devre dışı bırakıldı
gönderen trakken.google.com
imzalayan google.com
ayrıntıları gizle 05 Kas (4 gün önce)
Sayın Kullanıcımız,

Sizi daha önce sitenizdeki bir politika ihlali konusunda bilgilendirmiş ve sizden 3 iş günü içinde değişiklik yapmanızı rica etmiştik. Sitenizi incelediğimizde ihlalin devam ettiğini tespit ettik ve sitenizde reklam sunumunu devre dışı bıraktık.

AdSense hesabınız ise hala etkindir. Ancak geri kalan tüm sayfalarınızın politikalarımıza uygun olduğundan emin olmak için zaman ayırarak program politikalarımızı (https://www.google.com/support/adsen...e-3pp-tr&hl=tr) mutlaka incelemenizi öneriyoruz.

Gelecekte daha fazla ihlal söz konusu olursa hesabınızı devre dışı bırakabileceğimizi unutmayın.

Saygılarımızla,

Google AdSense Ekibi


Arkadaşlar aynen bu konuyu adsense ekibine nasıl iletebilirim Lütfen yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar inş olumlu bir cevap bulabilirim