Gösteriliş Ayarları

Toplam 3501 adet konudan sayfa başı 1 ile 28 arası kadar konu gösteriliyor

Kategori Moderatörleri
Yeni Mesaj Yok
Yeni Mesaj Var
Kilitli
Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 23:14:51.
Adsense Ban


Google tarafından geliştirilen Adsense özelliği, reklam verenler tarafından reklamların web sitelerinde yayıncı olarak yayınlanmasını ve para kazanılmasını sağlayan özelliktir. Adsense ban kontrolleri yapılarak işlemlerin daha güvenli yapılası sağlanır. Adsense ban sebepleri ile ilgili bilgiler için R10.net ziyaretini yapabilirsiniz. Burada Adsense soru – cevaplarına ve konunun uzmanlarına ulaşabilirsiniz.

Adsense Hesap Ban Sorgulama


Google Adsense, web sitesi sahiplerinin reklam yayınlayarak para kazandıkları bir sistemdir. Google Adsense hesabını oluşturanlar reklam almaya başlayabiliyor. Yeni web sitesi açanlar domain alırken, düşmüş domain almamaya dikkat etmelidir. Düşmüş domainlerin Adsense ban olma ihtimali vardır. Adsense hesap ban sorgulaması yaparak reklam yayınlayıp yayınlayamayacağınızı öğrenebilirsiniz.

Yeni domain almadan önce her zaman Adsense ban yemiş olup olmadığı sorgulanmalıdır. Sorgulama yapmadan domain aldığınızda karşılaşacağınız tüm sorumlukları kabul etmiş olursunuz. Adsense ban sorgulama işlemleri için sorgulama alanına sorgulamak istediğiniz sitenin linkini yazarsınız. Sayfanın alt tarafında karşınıza reklam çıkıyorsa domain Adsense banı yememiş demektir. Sorgulama da karşınıza boş bir sayfa çıkıyorsa, Adsense banı var demektir.

Yaptığınız sorgulamada, domain ile ilgili Adsense banı varsa uzak durulmalıdır. Bu ileride çeşitli sıkıntılarla karşılaşacağınızı gösteriyor. Domain alma işlemlerinde hiçbir Adsense banı olmayan seçenekleri değerlendirmelisiniz. Adsense ban kaldırma işlemleri çok zor ve uğraştırıcıdır.

Adsense Ban Sebepleri


Web sitenizin tasarımını ve gerekli ayarlamalarını yaptıktan sonra Google Adsense hesabı oluşturarak reklam yayınlamaya ve para kazanmaya başlayabilirsiniz. Reklam yayınlama başladığınızda Adsense banı yememeye dikkat etmelisiniz.

Adsense ban sebeplerinden bazıları şunlardır;

  • Yayınlanacak reklam kodlarının gereksiz açılır sayfalara yerleştirmek,
  • İçeriklerde yanlış anahtar kelime kullanımı,
  • Ziyaretçileri reklam tıklamaya yönlendirici bildirimlerde bulunmak,
  • Aynı IP adresi üzerinden reklamların çok kez tıklanması,
  • Ziyaretçi dikkatini çekebilmek için anahtar kelime sayısını olağandan daha fazla kullanmak,
  • Reklam kodlarının yasaklı sitelere verilmesi,

Sayfada gereğinden fazla reklam yayınlamak,

Google ve Adsense politikalarını ihlal eden işlemler yapmak ve içerikleri yayınlamak ban sebepleri arasında yer alıyor. Ayrıca web sitesi kötü amaçlı yazılımlar barındırmamalıdır.

R10.net Adsense Ban Uzmanları ve Konuları


Google Adsense ban sorgulaması, web sitesinin reklam yayınlaması için ban cezasının olup olmadığının kontrol edilmesidir. Adsense ban ile ilgili sorgulama ve ban sebepleri gibi konularda R10.net en net ve doğru bilgilere kısa yoldan ulaşabileceğiniz sitedir. https://www.r10.net/adsense-ban/ linki ile ban sorgulamaları sıkça sorulan sorular bölümünde aklınıza takılan birçok sorunun cevabına ulaşabileceksiniz.