• 09-05-2022, 02:44:15
  #1
  Merhaba,

  Özgün olan crypto canlı yayınları yaptığım youtube kanalım topluluk kuralları ihlalleri yüzünden kapatıldı.

  Kanalda herhangi bir ihlal olmamasına rağmen böyle bir şeyle karşılaştım.

  Nasıl bir yön izlemeliyim?


  ****Tarafıma gelen mail bu şekilde:

  Merhaba ******,


  İçeriğiniz incelendi ve Topluluk Kurallarımızın ciddi ya da tekrarlanan şekilde ihlal edildiği tespit edildi. Bu nedenle kanalınız YouTube'dan kaldırıldı.


  Bunun son derece üzücü bir gelişme olabileceğinin farkındayız. Bununla birlikte, YouTube'u herkes için güvenli bir platform hâline getirme amacıyla çalışıyoruz. Platform kullanıcılarını korumak üzere, politikalarımızı ciddi bir şekilde ihlal ettiğini düşündüğümüz kanalları kaldırırız. Kararımızın yanlış olduğunu düşünüyorsanız buna itiraz edebilirsiniz. Söz konusu politika ve itirazınızı nasıl gönderebileceğiniz hakkında daha fazla bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.


  Politikamızın içeriği

  Yasa dışı aktiviteleri teşvik eden veya kullanıcıları YouTube'un kurallarını ihlal etmeye yönlendiren içeriklere YouTube'da izin verilmez. Bu tür etkinliklerin gösterilmesine izin verebilmemiz için bunların eğitsel ya da belgesel amaçlı olması ve başkalarının bunları taklit etmesine yardımcı olacak şekilde tasarlanmış olmamaları gerekir.

  Video yüklerken YouTube'un ve izleyicilerinizin videonun asıl amacını anlayabilmesi için başlık ve açıklama kısmında mümkün olduğunca fazla bilgi paylaştığınızdan emin olun.
 • 09-05-2022, 03:25:47
  #3
  tiptu adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Bahis videosu olarak algılamış olabilir mi acaba?
  Hiç bir alakası yok ki hocam. Bir çok teknik analiz canlı yayını yapan kanal var.

  Topluluk ihlali olarak geçen problemle kanalımın alakası yok zaten.

  Yardımcı olabilecek kişiler lütfen ulaşsın.

  Bu Youtube Türkiye temsilcileri ile nasıl görüşebilirim? Özellikle bu konuyla alakalı yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.
 • 10-05-2022, 11:02:21
  #4
  Mutlaka etiketlerden veya video küçük resimlerinden sıkıntı yaşamışsındır hocam. Yasadışı aktiviteler dediğine göre tahmin ediyorum şu şekilde etiket kullanmış olabilirsin, "para kazanma hilesi", "kimlik doğrulama yöntemi" gibi.. Şu an için hemen aklıma bunlar geldi. Tüm bunları geçtim, öyle bir şey yok dersen de videoların muhtemelen yanıltıcı içerik olarak sıkça bildirilmiştir.

  Edit: Yatırım tavsiyesi etiketi de sıkıntılı hocam.