En iyi Türk Haber Siteleri -ilk 5- - R10.net
 • 18-10-2007, 14:13:25
  #1
  Bu konuda yorum yaparken sadece bu 5 siteyi baz alarak yorum yapmanızı diğer haber sitelerini katmamanızı rica ediyorum. Teşekkürler  1-
  CNNTürk.com: Cnn’nin Türkiye temsilcisi olan CnnTürk kanalının web sitesidir. Tasarım bakımından oldukça kolay kullanılabilir bir yapısı mevcut . Haber ayrımcılığı yapmadığı için kendi yorumlarını haber içeriklerinden oldukça uzak tuttukları için bu siteden ilk sırada bahsetme uygunluğu gördüm. İçerik bakımındanda oldukça hızlı ve etkin bir haber biçimi var. CNNTürk.com sitesine böyle devam ettiği için başarılarının devamını diliyorum.

  2- NTVMSNBC.com:
  Ntvmsnbc.com tasarım açısından baya geliştirilmiş bir web sitesi olması ve yeni hazırladığı bazı bilgisayar programları ile öne çıkan bir haber sitesi. CNNTürk gibi haber ayrımcılı ve kendi yorumlarını olabildiğinden az katması bu siteyi benim gözümde ikinci sıraya getiriyor. İkinci sırada olmasının negatif nedeni ise bazı kategorilerde yeterince hızlı ve aktif olmaması özellikle teknoloji alanında bana göre yeterince aktif değiller. Yinede tarafsız haberciliklerinden dolayı kutlarım.

  3- Haber7.com
  : Sitenin aktifliği ve Yeterince erişilebilir bir haber sitesi olması üçüncü sırayı kapmasına yetti ama hakettiği konusunda şüphe sahibiyim nedeni menulerine bile reklam koyucak kadar tasarım ve görselliği düşünmemeleri aşırı reklam kolik bir site yarışması açılırsa haber7 inanın bana birinci olur düşüncesindeyim ve bir diğer negatif neden haber başlıklarına arada kendi yorumlarınıda eklemeleri yani haber7de pek tarafsız haber yönünde iyi değil. Diğer açılardan iyi ve kullanışlı bir haber sitesi.

  4- HaberTürk.com :
  Tasarım ve işlevsellik açısından olumlu bir izlenim versede bu sitede reklam konusunda haber7yi aratmıyor. Haber sitelerinin reklam konusunda dikkatli ve minimum davranması gerektiği konusunda uyarılması gerekiyor. HaberTürk sitesi kanalında olduğu gibi haberlerdeki tarafsızlığı tartışılır ancak bana göre yeterince tarafsız değiller. Son yaşanan kampanya başlangıclarındaki rolleri siteyi aktif bir haber sitesi olmaktan uzaklaştırmış izlenimi verdi bana. Yinede kullanışlı.

  5- Netgazete.com :
  Bir çok internet kullanıcısı bu siteyi pek kullanmaz hatta bilmezler bile. tasarımı pek yeterli kalmıyor ancak bu site hızlı haber konusunda uzman bir site olduğu haberlerdeki zaman hassaslığı kanıtlıyor. Site tasarımına özen gösterirse daha iyi yerlerde olabiliceği konusunda endişem yok.
  Yakında son 5 haber sitesinide burada eleştirmeye çalışacağım..

  Tekrarlıyorum Bu konuda yorum yaparken sadece bu 5 siteyi baz alarak yorum yapmanızı diğer haber sitelerini katmamanızı rica ediyorum.
  Spaksu Blog - Portfolio
 • 18-10-2007, 14:20:39
  #2
  Ntvmsnbc Bence bir numara olmalıydı
  [sigpic][/sigpic]
 • 18-10-2007, 14:25:01
  #3
  haberturku listeden çıkarın ( reha muhtarın sanal alemdeki temsilcisi haberler işe yaramaz ve saçma
 • 18-10-2007, 14:25:23
  #4
  NTVMSNBC.com haber sitesi medyadaki insanlarında girip haber okudu bir yer neye dikkat ediyorlar fazla süslü degil haberi aramıyoruz hemen okuyoruz olayı varmış, ana göre normal.
  Haberturk.com un yeni tasarım hali çok güzel olmuş kodlama anlamam fakat gözle görüren birşey var buda diger haber sitelerinden daha güzel kodlama ve görsellik yapılmış. Ve kurnazca haberleri var bana göre en ideal haber sitesi haberturk ama taraflı haberleri var buda haber sitesine yakışmaz.
 • 18-10-2007, 14:31:46
  #6
  HAbertürk deki 20 haberin 10 tanesi cinsel içerekli sacma sapalak şeyleri haber diye koyuyorlar
  idealim internethaber
  Öğrenci Servis Araç Takibi
 • 18-10-2007, 14:33:49
  #7
  Benim Içın InternetHaber'di Ama Artık Bozdular Kendi kafalarına göre yorum Yapiorlar..gazeteci gibi davranmıyorlar..İşlerine gelen ıcın iyi yorum Gelmeyenler için kötü haber başlıgı koyuyorlar.. HaberTürk'de Cinsellige Fazla Önem Veriyor Hit Kazanmak için..Ben her zman mynethaber'e giriyorum..
 • 18-10-2007, 14:40:02
  #8

  Bence En İyisi.Burada Haber Okumak Zevk...
 • 18-10-2007, 14:44:20
  #9
  haberturk ün ****** siteden farkı yok haber sitesi olarak görmuyorum
  userim yok hitim yok sandbox da kaldım haberim yok.