Forex Analizi. - R10.net
 • 06-05-2019, 01:21:53
  #1
  Selamlar.

  Kendi tecrübem çerçevesinde para birimleri konusunda analizlerimi paylaşmak istiyorum.

  06.05.19 Tarihli analizim :

  GBP/TRY :
  GBP/TRY paritesi muhtemelen 3 gün içerisinde 8 ₺ bandını aşabilir, TR tarafında oluşan siyasi krizler çerçevesinde GBP/TRY paritesi USD/TRY paritesine göre pozitif ayrılarak yoluna devam ediyor, bu gidişle 8 ₺ bandını aşacaktır.İngiltere tarafında alınan olumlu haberlerde bunu destekliyor.

  USD/TRY : Dolar Amerika tarafında gelen negatif veriler nedeniyle haftayı pek karlı kapatmamış olsada bu hafta için 6.10 bandını aşabilir.TR tarafındaki negatif haberler ₺ karşısındaki para birimlerine karşı Türk Lirasını zora sokmakta.

  BIST 100 : Bir çok büyük şirket karlarını açıklasada aslında ortada kar görünmediği geçmiş yıllar incelendiğinde ortaya çıkabiliyor, gelişen enflasyon ve Türk Lirası karşısındaki para birimlerinin değerlenmesi kar olarak yansıtılmış, bu hafta bist zararla kapatması yüksek bir ihtimal.

  GAU/TRY : Altın dolar karşısında uzun süredir değer kaybediyor, tabi USD/TRY paritesi değerlendiği için lira bazında altın değerleniyor gibi gözüküyor, GAU/TRY paritesi bu hafta 250 ₺ dolaylarında olacaktır.

  Konu altından kendi analizlerinizi paylaşabilirsiniz, fikirlerimizi paylaşalım.
  Konuda yazan tavsiyeler yatırım tavsiyesi değildir.

  Sevgiler.
 • 07-05-2019, 11:04:24
  #3
  Selamlar.

  Konuda yazan tavsiyelerimiz gerçekleşmiş gibi görünüyor 24 saat içerisinde.

  07.05.19 tarihli tahminlerimiz :

  GBP/TRY : Oluşan siyasi gelişmeler çerçevesinde GBP/TRY paritesi haziran sonuna kadar 9 ₺ dolaylarında dolaşacaktır.
  USD/TRY : S400, Rusya, Suriye problemleri doları olana yaradı gibi, haziran son haftasına kadar muhtemelen dolar 7.10 ₺ seviyelerinden yukarıda olucaktır.
  GAU/TRY : Altını dolar bazında incelediğimiz zaman düşüşler devam ediyor ancak USD/TRY paritesindeki gelişmeler çerçevesinde GAU/TRY paritesi yükselişine devam edicek, haziran sonuna kadar muhtemelen 265 ₺ yukarısında olacaktır.
  Bist : Bist tahmin ettiğimiz gibi düşüşlerine devam ediyor, haziran sonuna kadar bist 82-83 bin dolaylarına yükselicektir

  Yorumda yazan tahminler yatırım tavsiyesi değildir.

  Sevgiler.