• Forum
  • Son Mesaj
  • Konu / Yorum
  • Alt Forumlar WordPress WooCommerce
Gösteriliş Ayarları

Toplam 1335 adet konudan sayfa başı 1 ile 28 arası kadar konu gösteriliyor

Kategori Moderatörleri
Yeni Mesaj Yok
Yeni Mesaj Var
Kilitli
Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 20:39:26.

WordPress WooCommerce


Wordpress woocommerce, e-ticaret yapılmasını sağlayan ve internet sitelerinde kullanılan bir eklentidir. Wordpress tabanlı web sitelerine kolay entegre edilebilen ücretsiz bir eklentidir. Web sitesi üzerinden satış yapmak isteyenler, web sitelerini geliştirmek için Woocommerce eklentisi hakkında istedikleri bilgilere R10.net üzerinden ulaşabiliyor.

Wordpress woocommerce hakkında bilginiz olmadığında ve araştırma yapmak için fazla zamanınız olmadığında r10.net ziyareti ile ihtiyacınız olan bilgileri hemen bulabilirsiniz.

WooCommerce Nedir? 


Woocommerce, wordpress tabanlı web sitelerine entegre edilen ve dijital pazarlama yapılmasını sağlayan açık kaynak kod sistemli e-ticaret platformudur. Tamamen ücretsiz olarak sitelere eklenebiliyor. Woocommerce eklentisini wordpress web sitenize eklediğinizde sitenizi online alışveriş sitesine dönüştürebiliyorsunuz. Woocommerca sayesinde, web sitesinde abonelik, randevu, rezervasyon ve satış yapma gibi işlemler gerçekleştirilmeye başlanacaktır. E-ticaret için tercih edilen Wordpress web sitelerinde kullanılan ve daha aktif olmasını sağlayan en popüler e-ticaret eklentisi woocommerce eklentisidir.

Woocommerce Nasıl Kurulur?


Woocommerce e-ticaret eklentisini kurabilmek için wordpress tabanlı web sitesine sahip olmanız gerekiyor. Öncelikle wordpress altyapılı bir web sitesi kurulur. Wordpress sitesine woocommerce kurabilmek için URL bölümüne siteadresiniz.com/wp-admin yazılır ve yönetim paneline giriş yapılır.

Sırayla Eklentiler ve yeni ekle sekmeleri seçilerek eklenti yapılacak sayfaya erişim yapılır. Eklenti sayfası üst bölümünde yer alan “woocommerce” eklentisi seçilir ve eklenti hemen yüklenmeye başlar. Yükleme tamamlandıktan sonra etkinleştirme işlemi yapılır. Etkinleştirme yapabilmek için “etkinleştir” bölümünde “woocommerce’i aktif et” işlemleri yapılır ve işlemler tamamlanır.

Wordpress sitelerine her hangi bir tema yükleme ile woocoomerce temalarını yüklemesi birbirinden farklı değildir. Ücretsiz woocommerce eklentileri hakkında gerekli bilgilere sahip olabilmek için r10.net üzerinden konu ile ilgili kategori bölümünü inceleyebilirsiniz.

Wordpress altyapısı web sitesine woocommerce kurulumu yapıldıktan ve etkinleştirme yapıldıktan sonra tüm ayarlamalar yeniden yapılabilir. Woocommerce eklenti kurulumu ve web sitesi online alışveriş sitesine dönüşecek ve açılan sayfaya yeni ürün bilgilerini girme, ödemeler, vergiler, nakliye gibi tüm detay bölümleri ile ilgili ayarlamalar yapılır. Web sitesi üzerinden e-ticaret mağazası oluşturabilmek için tercih edilen eklentilerin eklenmesi yeterli olacaktır.

WooCommerce Temaları Nelerdir?


Wordpress web sitelerinin e-ticaret sitesine dönüştürülmesini sağlayan woocommerce eklentisi, sitelerin daha kaliteli bir görünüme sahip olmasını sağlıyor. Web sitesinin görsel anlamda istekleri karşılayabilmesi için ücretsiz olarak ihtiyaç duyulan temalar eklenebiliyor.

E-ticaret sitesi sahibi olmak ve yeni bir site oluşturmak isteyenler woocommerce temaları sayesinde seo performansı en iyi siteye sahip olabilecektir. Wordpress sitelerinin e-ticaret platformuna dönüşebilmesini sağlayan woocommerce temaları şunlardır.

Flatsome: woocommerce temaları arasında en çok tercih edilen temadır ve yüksek performans özellikleri sunuyor. Her sektör için hazır şablon seçenekleri ile kolay tasarım yapılmasını sağlar.

Porto: Tüm siteler tarafından tercih edilen temadır. Sitelerin hız ve seo performanslarının yüksek olmasını sağlar. Seo uyumlu ve hızlı erişim yapılmasını sağladığı için satış rakamlarının yüksek olmasını sağlayan temadır ve değerlendirme oranı yüksektir.

Shopkeeper: Wordpress sitelerinde kullanıcı deneyiminin artmasını sağlayan, sade tasarımı ile karmaşıklığı ortadan kaldıran bir temadır. Bu tema sayesinde ürün tanıtım videoları e-ticaret sitesine youtube üzerinden eklenebiliyor. Seçilen ürünlerin favorilere eklenmesini sağlar.

Flash: Wordpress sitelerinde 12’den fazla widget desteği sunan ve çok amaçlı kullanılan bir temadır. Demolara ulaşılmasını ve hızlı yüklenmesini sağlar. Pro versiyonu ile web sitelerinde yüksek seviyeli özellikleri kullanılabiliyor.

Alpha Store: Woocommerce temalarından e-ticaret sitelerinin yönetiminin ve kullanımın daha kolay olmasını sağlayan temadır. Web sayfalarının kolay yönetilmesini ve mobil destekli olmasını sağlar.

Retailer: Woocommerce eklentisi ile oluşturulan e-ticaret sitesinde çok fazla ürün türüne yer verilecekse sınırsız işlem yapılmasını sağlayan temadır. Hem sade hem de çok farklı renk seçenekleri sunuyor. Mobil uyumludur ve çok farklı demo ara yüzlerin eklenmesini sağlar.

Bazar: Web sitesinde özel kısa kodlarla işlem yapılmasını sağlar. Sade ve kullanışlı ara yüzü sayesinde, işlemlerin sürükle bırak yöntemi ile yapılmasını sağlıyor. Mobil ve seo uyumludur ve ödeme yöntemlerinin kullanımını kolaylaştırır.

Atalier: E-ticaret sitelerinde ürün satışı yapılmasını sağlayan temalardan birisidir. Sitelerin tasarımı, ürünlerin sergilenmesi gibi işlemler için tercih ediliyor. Sahip olduğu özellikler sayesinde sitenin istenilen yabancı dillere çevrilmesini sağlıyor.

WooPress: E-ticaret sitelerinde çok fazla ürün türü kullanılmayacağı zaman tercih edilen tema olarak öne çıkıyor. Woopress teması kullanıcılara 20 farklı kategori seçeneği sunuyor. Sitede sadece bir ürün satışı yapılacaksa kullanılacak en uygun temadır.

Organic Shop: Web sitelerinde beklentilere cevap verilmesini sağlayacak sade kodlara sahiptir. Temalarda yeşil renk ağırlığı fazladır ve organik ürün satışı yapılan siteler tarafından tercih edilir. Hız ve seo açısından tercih edilen temalar arasında yer alıyor.

GoodStore: Wordpress sitelerinde 22 farklı demo ve 14 farklı dil seçeneğine sahiptir. Sitelerin tasarımı için en önemli temalardan birisidir. Türkçe kullanılabilen ve birçok kategoride ürün yüklenmesini ve satış yapılmasını sağlar.

Retro: E-ticaret sitelerinin eskiye dönüş tasarlanmasını ve farklı renk seçeneklerinin kullanılmasını sağlayan temadır. Sürükle bırak yöntemi kullanılabilen ve sınırsız renk seçeneği ile farklı konseptler sunuyor.

Blaszok: E-ticaret sitelerinin görsellik açısından daha iyi görünmesini ve müşteri memnuniyeti oluşturulmasını sağlayan woocommerce temasıdır. 20’den fazla teması vardır ve ücretsiz olarak kullanılabiliyor.

Neighborhood: E-ticaret sitelerinin daha sade ve minimalist görünmesini sağlar. Kullanım amacına uygun özellikler sunmakta ve sade yapısı ile sürükle bırak ya da kısa kod yöntemi ile yükleme yapılmasını sağlar. Wordpress woocommerce eklentisi tüm temalarla çalışmakta ve her türlü düzenlemenin yapılmasını sağlıyor.

Wordpress Woocommerce İle Neler Yapılabilir?


Wordpress altyapılı web siteleri ile e-ticaret mağazasının oluşturulmasını sağlayan eklenti woocommerce çok yönlü çalışmaların yapılmasını sağlar. Woocommerce ile e-ticaret mağazası oluşturabilirsiniz. Web sitelerinin tasarımlarının ihtiyaçlara göre düzenlenmesini, satışı yapılacak olan ürünlerin eklenmesini ve müşterilerin siteye hızlı erişim yapılmasını sağlar. Woocommerce temaları, e-ticaret mağazası ürün sayfalarının satışları arttıracak şekilde düzenlenmesini ve istenilen tasarımın oluşturulmasını sağlar. Kısaca wordpress woocommerce, internet üzerinden online satış yapılmasını sağlayan e-ticaret eklentisi olarak kullanılır. İnternet mağazanızı açabilir ve ürün satışları yapmaya başlayabilirsiniz.

Woocommerce E-Ticaret Nedir?


Wordpress sitelerinin e-ticaret sitelerine dönüştürülmesini sağlayan woocommerce eklentisi, kişilerin kendi mağazalarını oluşturmalarını sağlıyor. Woocommerce e-ticaret, online mağaza açılmasını ve internet üzerinden farklı kategorilerdeki ürün türlerinin satışının yapılmasını sağlayan e-ticaret modülüdür ve ücretsiz olarak kullanılabiliyor.

Wordpress sitelerinde e-ticaret eklentisi olarak kullanılırken, sitelerin tasarımı ve ihtiyaçlara cevap verecek şekilde kullanılabilmesi için sahip olduğu tüm temalar kullanılır. Woocommerce e-ticaret, kişilerin sınırlı sayıda ya da çok farklı sınırsız ürün çeşitlerinin internet üzerinden hedef kitle olan müşterilere ulaştırılmasını ve satış işlemlerinin yapılmasını sağlıyor.

R10.Net Wordpress Woocommerce Konuları


R10.net ile web sitelerinde e-ticaret eklentilerinin nasıl kullanılabileceğini öğrenebilirsiniz. Wordpress genel kategori bölümünde yer alan Wordpress woocommerce konuları, konu ile ilgili soru –cevapları bulabilirsiniz. R10.net ihtiyacınız olan konular hakkında bilgi edinmenizi ve zamanınız olmadığında da bilgilere daha kolay ulaşmanızı sağlar. https://www.r10.net/wordpress-woocommerce/ linkini seçtiğiniz anda forum sayfasında, Wordpress woocommerce nedir?Woocommerce kurulum, temaları, eklentileri, e-ticaret gibi tüm özellikleri bulabilirsiniz.