Gösteriliş Ayarları

Toplam 6053 adet konudan sayfa başı 1 ile 28 arası kadar konu gösteriliyor

Kategori Moderatörleri
Yeni Mesaj Yok
Yeni Mesaj Var
Kilitli
Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 06:28:10.

WordPress Kurulum & Entegrasyon


Wordpress, açık kaynak kodlu ve kolay kurulum yapılabilen web sitesi altyapı sistemidir. Açık kaynaklı, içerik yönetim sistemi olarak ücretsiz kullanılabiliyor. Daha kolay yönetilebilen ve düzenlenebilen bir web sitesine sahip olmak isteyenler wordpress kurulumu ve entegrasyonu hakkında bilgi edinmek için R10.net üzerinden aradığınız bilgilere ulaşabilirsiniz. Wordpress kurulumu ve ne işe yaradığı hususlarında merak edilen her türlü konuyu R10.net’de bulabilirsiniz.

Wordpress Kurulumu Nedir?


Wordperss, kolay kullanımlı ve çok yönlülüğü ile tanınan, açık kaynaklı, ücretsiz içerik yönetim sistemidir. Wordpress kurulumu için farklı yollar kullanılabiliyor.

Kurulum için kullanılan yöntemlerden birisi, web hosting sağlayıcısının sunduğu yükleyiciyi kullanmak, diğeri ise FTP istemci yardımıyla manuel kurulumlar yapmaktır. İlk defa kuracak olanlar kolay işlem adımları ile kurulumları gerçekleştirebilecektir. Kurulumlar otomatik ya da manuel olarak yapılabilir.

Wordpress otomatik kurulum işlemlerinde, wordpress Türkçe paketinin son sürümü indirilmelidir. İndirme işlemleri wordpress.org sitesinden indirilebilir. Otomatik yükleyici ile Wordpess kurulumu oldukça hızlı bir şekilde yapılır. Web hosting sağlayıcı bulunur ve otomatik yükleyici kullanılarak kurulum hızlı ve kolay yapılır.

 • Web hosting hesabına giriş yapılır ve hosting seçilir,
 • Wordpress sitesinde kullanılacak alan adı seilir ve hpanel üzerinden yönet butonu seçilir,
 • Hpanel kontrol paneli, web sitesi bölümünde otomatik yükleyici seçilir,
 • Otomatik yükleyici bölümünde WordPress seçilir,
 • Wordpress kur formu doldurulur,

Wordpress kurulumu ve entegrasyonu işlemleri yapılırken, ekranda gösterilen yönergeler takip edilir ve kurulum tamamlanır. Kurulum sonrasında sitenin kullanım amacına göre istenilen eklentiler eklenir ve tema ayarlamaları yapılır.

Wordpress Kurulum Nasıl Yapılır?


Wordpress, MySQL ve PHP tabanlı, açık kaynak kodlu ve ücretsiz içerik yönetim sistemi olarak kullanılan bir web altyapı sistemidir. Wordpress kurulum ve kullanımı çok kolaydır. Wordpress sitesi kurmak ve sitenizi yönetmek istiyorsanız, son sürüm paketi kullanılmalıdır.

Wordpress kurulumlarında hosting ve domain belirlenmiş olmalıdır. Hosting ve domain olmadan Wordpress kurulumu yapılamayacaktır. Wordpress kurulumu için takip edilecek olan adımlar şunlardır;

 • cPanel Softaculos Wordpress kurulumu,
 • cPnel Godaddy Wordpress kurulumu
 • FTP üzerinden wordpress kurulumu,

Wordpress kurulumlarında işlem adımları takip edilir ve yapılan yönlendirmelerle kısa sürede kurulum tamamlanır. Cpanel softaculos ve cpanel godaddy wordpres kurulumları birbirine benzer ve işlem adımları takip edilir. Wordpress kurulumunun en kolay yollarından birisi olan cPanel Softaculos yazılımı ile yapılan kurulumlarda şu adımlar takip edilir.

 • Cpanel üzerinde softaculos apps ınstaller tıklanır,
 • Açılan pencerede wordpres seçilir,
 • Yükle ve ınstall now butonu ile yükleme ekranı açılır,
 • Açılan sayfada protokol seçilir,
 • Domain seçilir,
 • Yükleme dizini, wordpress sitesi hangi Url adresinde kurulacağı belirlenir,
 • Site ismi yazılır,
 • Site sloganı yazılır,

Birden fazla wordpress sitesinin tek bir admin panelinden yönetilebilmesi için Enable multisite seçilir.

 • Tek bir wordpress kurulumu yapılacaksa bu atlanır,
 • Kullanıcı adı ve şifre yazılır,
 • Site mail adresi yazılır,
 • Dil seçeneği belirlenir,
 • Veri tabanına isim verilir,
 • Select Thime ile tema seçimi yapılır,

Bu işlemlerden sonra yükle butonuna basılarak Wordpress kurulumu başlar ve tek tıkla site kurulmuş olur.

Wordpress Site Çeşitleri Nelerdir?


Wordpress altyapılı olarak internet üzerinden erişim yapılabilecek farklı site tasarımları yapılabiliyor. Açık kaynak kodlu olduğu için kullanım amacına uygun web siteleri kısa sürede kolay kurulum yapılabiliyor. Wordpress tabanlı web sitesi çeşitleri şunlardır;

Kurumsal Web Siteleri: İşletmenizin hizmetlerini ve ürünlerini daha iyi gösterebilmek için Wordpress tasarımlarını kullanarak kurumsal sitenizi oluşturabilirsiniz. Wordpress kurumsal web sitelerinin performansı ve trafiği yüksek olacaktır.

Online Satış Siteleri: Wordpress web siteleri kullanılan eklentiler ile en iyi e-ticaret sitesi olacaktır. Online satış siteleri tasarımlarında tercih edilen yazılım çeşidi olarak kullanılır. Online satış sitelerinde pratik kullanım önemlidir ve her kullanıcının kolay işlemler yapmasını sağlar.

Bloglar: İnternet sistemlerinde yerini yeni almaya başlayanlar teknik bilgiye farza ihtiyaç duymadan Wordpress bloglar kurabiliyor. Wordpress eklentilerinin sunduğu avantajlardan faydalanarak bloglar geliştirilebiliyor.

Portfolyo – CV Siteleri: Kişisel web sitelerini kurmak isteyenler, Wordpress uygulamasından faydalanabiliyor. Wordpress portfolyo – cv siteleri, insanların rahat erişim yapabileceği ve serbest çalışma alanları bulmalarını sağlayan sitelerdir. Wordpress kolay içerik yönetimi sistemi sayesinde tercih edilen sitelerdir.

Online Kurs Siteleri: internetin sunduğu avantajlarla birlikte internet üzerinden online eğitimler verilmeye başlanmıştır. Online kurs sitelerinde içeriklerin kolay yönetilebilmesi için Wordpress tercih edilir. Ücretsiz olarak sunulan kurulum sayesinde kendinizi geliştirebilirsiniz.

Forumlar: Wordpress ile forum siteleri kurmak ve yönetmek zordur. Forum siteleri interaktiftir ve içerik üretimi tek elden yapılır ve binlerce kullanıcının aynı anda etkileşime geçmesi sağlanır.

Sosyal Ağlar: Wordpress, web sitelerine içeriklerine çok daha fazla kullanıcının ulaşabilmesi için farklı sosyal ağ eklentileri seçenekleri sunuyor. Web sitesinde sosyal medyanın etkin olmasını isteyenler bu eklentileri kurarak sosyal ağları oluşturabiliyor.

Chat Odaları: Wordpress siteleri arasında chat odaları hizmeti veren sitelerde yer alıyor. Wordpress chat eklentisi seçenekleri ile günümüzde firmaların siteleri üzerinden canlı destek hizmetinin kullanılmasını sağlıyor.

Wordpress ile yapılmış çok farklı kategorilerde web siteleri vardır. Teknik bilgi gerektirmeyen ve web yazılım kod bilgisine sahip olmadan ihtiyaç duyulan web sitesinin kolay kurulum yapılması sağlanıyor. Wordpress kurulum yöntemlerini öğrenenler, web sitelerini, blog sayfalarını oluşturarak internet dünyasında yer alabiliyor.

Wordpress’in Sağladığı Avantajlar


Web siteleri tasarımlarında ve kurulumlarında farklı yazılım yöntemleri kullanılıyor. Wordpress site kurulumları için kodlama bilgisine ihtiyaç duyulmaması yeni kullanıcılara birçok avantaj sağlıyor.

Wordpress kurulumları otomatik olarak yapılabiliyor ve isteyen herkes kurulum ekranı üzerinden işlem adımlarını takip ederek hızlı kurulum yapabiliyor. Wordpress kontrol paneli basit kullanımlıdır ve site sahipleri site yönetimini rahatlıkla yapabiliyor.

Wordpress eklentilerinin çok çeşitli olması ve farklı temalar içermesi, web sitelerinin ihtiyaca göre tasarlanmasını sağlar. Web sitesine sahip olunurken, sitenin SEO uyumlu olması önemlidir. Web sitesinin arama motorları tarafından kolay indekslenmesi ve trafiğin artması önemlidir.

Wordpress avantajlarından birisi, sitelerin seo uyumlu kod yapısı ile hazırlanmasını ve arama motoru dostu site olmasını sağlamasıdır. Wordpress sürekli yaptığı güncellemelerle web sitelerini güvenlik açıklarının kapatılmasını ve daha güvenli olmasını sağlar. En önemli avantajlarından birisi web sitelerinin mobil uyumlu olarak tasarlanmasını ve kullanılmasını sağlıyor olmasıdır.

Wordpress eklentileri ile ilgili yapılan geliştirmeler sayesinde web sitelerinde e-ticaret eklentisi kullanılarak kendi online mağazanızı oluşturabiliyorsunuz. Bu sitelere ürün ve hizmetler yüklenerek online satışlar yapabiliyorsunuz. Yeni ürün ekleme işlemleri eklentiler sayesinde sürükle bırak yöntemi ile rahatlıkla yapılabiliyor.

R10.net WordPress Kurulum & Entegrasyon Konuları


Wordpress sitelerinin daha kullanışlı olduğunu bilen ve yeni bir web sitesine ihtiyaç duyanlar Wordpress kurulumu hakkında bilgi edinmeye çalışıyor. Wordpress kurulumu ve entegrasyonu için R10.net konu hakkında, uzmanların paylaşımlarına, soru ve cevaplara ulaşılmasını sağlıyor. Kendisi için web sitesi kurulumları yapmak isteyenler, Wordpress araştırmaları için fazla zaman harcamadan R10.net üzerinden her türlü bilgi alınabiliyor. https://www.r10.net/wordpress-kurulum-entegrasyon/ linki erişimleri ile Wordpress kurulumu, Wordpress entegrasyonları, kurulum ve ayarlamalar, temaların eklenmesi ve kurulması, genel ayarların yapılması gibi tüm konular yer alıyor.