• Forum
 • Son Mesaj
 • Konu / Yorum
 • Alt Forumlar vBulletin
  1. vBSEO, vBulletin Seo kurulumu ayarları, vBSeo kaldırma, xcache ve genel ayarlar, vBulletin arama motoru optimizasyonu, vBSEO ile ilgili bilgi ve paylaşım kategorisi
  2. 08-04-2023 23:46:54
  3. 385 1.962
  1. Ücretsiz vBulletin temaları, ücretsiz forum temaları, 5.x, 3.x ve 4.x temaları, vBulletin ücretsiz forum temalarına sahip olabileceğiniz bilgi ve paylaşım kategorisi
  2. 09-11-2023 15:14:43
  3. 562 3.068
Gösteriliş Ayarları

Toplam 13144 adet konudan sayfa başı 1 ile 28 arası kadar konu gösteriliyor

Kategori Moderatörleri
Yeni Mesaj Yok
Yeni Mesaj Var
Kilitli
Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 14:54:27.
vBulletin


İnternet hizmetlerinden faydalanmak istiyorsanız web sayfaları hazırlamalısınız. Web sitenizde forum sayfalarına yer verecekseniz ya da forum sitesi oluşturacaksanız bazı yazılımlara ihtiyacınız olacaktır. Güvenilir ve ücretli olarak kullanıla vbulletin forum yazılımı sayesinde popüler forum sayfasına sahip olabilirsiniz.

Vbulletin nedir ve nasıl kullanılır gibi soruların cevabını R10.net üzerinde bulabilirsiniz. Forum yazılımı kullanabilmek için yazılımın özelliklerinin neler olduğunu, hangi işlemlerin yapabildiğini öğrenmeniz gerekiyor. Vbulletin lisansı, temaları, eklenti kurulumları gibi birçok konulara, soru ve cevaplara R10.net üzerinden ulaşabilirsiniz. İhtiyacınız olan bilgilere hızlı ulaşabileceksiniz.

vBulletin Nedir?


vBulletin, PHP programlama dili kullanılarak hazırlanmış, MSQL veri tabanına sahip, kapalı kod kaynaklı, ücretli forum yazılımıdır. Ücretli bir yazılımdır ve farklı sürümleri geliştirilmiştir. İnternet forum sayfaları oluşturmak için vBulletin Solutions Inc. Firmasının geliştirdiği web yazılımıdır.

Vbulletin Özellikleri Nelerdir?


İnternet forum sayfalarını oluşturmak için özel olarak geliştirilen vBulletin web yazılım paketi, ücretli olduğu için lisanslı olarak kullanılıyor. Lisans sayesinde, en iyi güvenlik yapısı sunuyor ve en çok tercih edilen ve kullanılan forum sistemlerinden birisi olma özelliğine sahip oluyor. vBulletin forum yazılımının sahip olduğu özellikler şunlardır.

 • vBulletin Messenger ile AJAX tabanlı sohbet işlevi.
 • Sınırsız kategori seçeneği ile forum ve alt forum oluşturma.
 • Blog sayfa oluşturma desteği.
 • Gelişmiş arama seçenekleri.
 • Kelime sansürlemesinin yapılabilmesi
 • WYSIWYG ya da standart editör desteği.
 • Özel mesaj sistemi kullanımı ve takip sistemi
 • Önbellekleme
 • Moderasyon sistemi
 • Görev zamanlayıcısı.
 • Arama motoru örümcek idaresi ile yoğun trafik oluşturma.
 • SEO url desteği,
 • Özel meta etiket kullanımı,
 • Toplu e-posta gönderimi yapılabilmesi,
 • Çoklu dil ve çoklu tema desteği.
 • Grup izin yönetiminin yapılabilmesi
 • Eklenti sistemi

vBulletin, bir forum sitesi için ihtiyaç duyulan tüm elementleri barındırıyor ve sahip olduğu özellikler sayesinde en iyi forum sisteminin oluşturulmasını sağlıyor. Kullanıcılar, lisans ücreti karşılığında sahip olabiliyor.

Vbulletin Seo Kurulumu Ayarları


vBulletin hakkında detaylı bilgilere r10.net ya da vbseo.com sitesi üzerinden ulaşabiliyorsunuz. Forum sayfalarının da seo kurallarına göre hazırlanması ve arama motorları tarafından kolay indekslenebilir olması önemlidir. Forum sayfalarında oluşturulan konuların ve konu başlıklarının seo uyumlu olarak hazırlanması, arama motoru botlarının, site içeriğini daha kolay algılamasını ve bulmasını sağlayacaktır.

Vbseo url oluşturma ve düzenleme işlemleri için modrewite aracı kullanılır. Modrewite, forum sayfasında oluşturulacak konu isminin, link içerisine eklenmesini ve kelime uygunluğunun belirlenmesine yardımcı olur.

CRR Custom Rewrite Rules fonksiyonu, oluşturulan url çözümlemelerinin geliştirilmesini sağlıyor. Forum sitesinin diğer sitelere göre daha avantajlı olması ise keyword ve description fonksiyonlarının kullanımı ile gerçekleşiyor.

Forum sitesinin, arama motoru dostu olabilmesi için uygun kelime kullanımına dikkat etmek gerekiyor. Kelime tekrarlarının düzenlenmesi, kelime değiştirme ve uygun tema içerisinde kullanabilmek için relevant replacements (kelime değiştirme) sistemi kullanılır.

vBulletin forum yazılımı ile oluşturulan forum sitelerinde seo ayarları çok kolay bir şekilde yapılabiliyor. Vbseo ayarları ile rakip forum siteleri önüne geçebilir ve her zaman popüler olmayı başarabilirsiniz.

Ücretsiz Vbulletin Temaları nelerdir?


vBulletin forum yazılım paketi sayesinde, forum sistemlerini düzenlemek ve özelleştirmek kolaydır. Ücretsiz demo ve ücretli lisanslı olarak geliştirilen vbulletin içerisinde çok sayıda tema seçenekleri vardır. Vbulletin forum yazılımında istenilen tüm temalar kolaylıkla kullanılabiliyor ve eski sürümler, yeni sürüme uyumlu hale getirilebiliyor. Yapılan çalışmalarla geliştirilen vbulletin temaları, reklamsız ve özgündür, tüm tarayıcılara uyumludur ve genel kullanım özelliklerine sahiptir. Vbulletin forum yazılımı, 1999 yılında John Percival ve James Limm tarafından geliştirilmiştir. Günümüze kadar yapılan geliştirmeler sayesinde vbulletin 5 sürümü ve uyumlu temaları kullanılmaktadır. Tema seçenekleri arasında, mavi gölge teması, mobil teması, net style, resposive revolution, hayat gibi style, 1.nesil, 2.nesil tema gibi sayısız tema yer alıyor.

Ücretsiz Forum Temaları Nelerdir?


Vbulletin web yazılım paketi ile oluşturulan forum sitelerinde kullanılan temalar sayesinde özgünleştirme çalışmaları rahatlıkla yapılabiliyor. Lisans ücreti ile piyasaya sürülen vbulletin yazılım paketinin ücretsiz demo sürümleri de mevcuttur.

Ücretsiz tema seçenekleri ile yapılabilecek bazı işlemler kısıtlı olabilecek ve farklı kullanıcılar tarafından geliştirildiği için güvenlik sorununa neden olabilecektir. vbulletin sürümlerine uyumlu ücretsiz forum temaları arasında, resonsive, coren teması, rotondo teması, blueline teması, black ping teması, ubuntu teması, anime teması, frontier teması, yazı style teması, yılbaşı teması gibi sayısız seçenekler yer alıyor.

Ücretsiz forum temalarını, internet siteleri üzerinden paket olarak indirebilir ve yaptığınız forum sistemi çalışmalarına uygulayabilirsiniz. Kullanacağınız temanın özellikleri ve oluşturacağı görsel hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

R10.net vBulletin Konuları


vBulletin hakkında bilgi edinmek için her zaman en doğru adres r10.net’tir. Forum sistemleri oluşturulurken, seo uyumlu olmasına, erişim sorunu yaşanmamasına ve kullanışlı, dikkat çekici temaların oluşturulabilmesine dikkat edilmelidir. Vbulletin sahip olduğu özellikler ve sayısız tema seçeneği ile kullanıcılarına bunu sunuyor. vBulletin konularını araştırmak için R10.net erişim yaptığınızda, ücretli ve ücretsiz tema seçenekleri hakkında bilgiler bulabiliyorsunuz. https://www.r10.net/vbulletin/ sayfasında, vbseo, ücretsiz temalar, ücretli vbulletin işleri alt konu başlıklarını ve çok sayıda kullanıcının yaptığı paylaşımları görebiliyorsunuz. Forum konu başlıklarında vbulletin düzenlemeleri ve tema kullanımları hakkında bilgiler veriliyor.