• Forum
 • Son Mesaj
 • Konu / Yorum
 • Alt Forumlar TikTok
Gösteriliş Ayarları

Toplam 6421 adet konudan sayfa başı 1 ile 28 arası kadar konu gösteriliyor

Kategori Moderatörleri
Yeni Mesaj Yok
Yeni Mesaj Var
Kilitli
Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 06:30:26.

Tiktok


Tiktok kullanıcıların video paylaşımı yapmasını ve izlemesini sağlayan sosyal medya uygulamasıdır. Kullanıcılar 60 saniyelik video paylaşımları yapabiliyor. Tiktok üzerinden özel çekimler, film videoları ya da müzik klipleri paylaşımları yapılabiliyor. Tiktok nedir? Nasıl kullanılır ve özellikleri konulara R10.net üzerinden ulaşabiliyorsunuz. Tiktok araştırmaları için vaktiniz olmadığında R10.net üzerinden aradığınız bilgileri bulabilirsiniz.

Tiktok Nedir Ne İşe Yarar?


Tiktok, 2017 yılında kullanılmaya başlayan ve Çinli ByteDance Technology firması tarafından yönetilen video paylaşımı yapılan sosyal medya uygulamasıdır. 60 saniyelik videoların izlenmesine ve yayınlanmasına izin veriyor.

Tiktok daha çok eğlence amaçlı yapılan çeşitli video paylaşımlarının izlenmesini ve yayınlanması işine yarıyor. Kişiler kendi videolarını oluşturarak yayınlayabiliyor.

Tiktok Nasıl Açılır?


Tiktok uygulaması üzerinden paylaşımlar yapabilmek için kullanıcı hesabı açmak gerekiyor. Tiktok hesabı açma işlemleri kolay adımlarla yapılıyor. Çin merkezli sosyal medya uygulamasıdır ve günümüzde dünyanın birçok ülkesinde kullanılmaktadır.

Tiktok uygulamasını kullanmak isteyenler, mobil cihazlar ya da bilgisayar üzerinden hesap açabiliyor. Instagram, Facebook ya da Twitter hesabı bulunanlar bu hesapları üzerinden de Tiktok hesabı açabiliyor. Hesap oluşturabilmek için en az 13 yaşında olmak gerekiyor.

Hesap açma şartlarına göre 13+ yaş sınırı belirlenmiştir. Mobil cihazlarına Tiktok uygulamasını indirenler uygulamayı açarak hesap oluşturmaya başlayabiliyor. Google Play Store ya da App Store üzerinden uygulama indirildikten sonra şu işlemler yapılır.

 • Uygulama açılır,
 • Mail ya da telefonla üye ol seçilir,
 • Mail adresi ya da telefon numarası yazılır,
 • Doğrulama ya da onay kodu gönderilir.
 • Doğum tarihi bilgisi girilir ve hesap açılmış olur.

Hesabını açanlar video paylaşımları yapmaya başlayabilirler.

Telefondan Tiktok Açma:


Telefonda Tiktok hesabı açmak isteyenler, Android cihazlar için Play Store, iOS cihazlar için App Store üzerinden Tiktok uygulamasını indirirler. İndirilen uygulama açılır ve diğer sosyal medya hesapları ile üye ol ya da mail veya telefon numarası ile üye ol seçenekleri kullanılarak hesap açma işlem adımları takip edilir. Her kullanıcı istediği zaman hesap açabilir.

Bilgisayardan Tiktok Açma:


Bilgisayardan Tiktok açma işlemleri, Tiktok resmi web sitesinden uygulamaya erişim yapılır. Hesap aç işlemleri ile kullanıcı hesabı oluşturulur. Mobil cihazlarda olduğu gibi mail veya telefon numarası ile ya da sosyal medya hesapları ile hesap oluştur işlemleri yapılır. İşlem adımları ile kısa sürede Tiktok açılır ve video izleme, yayınlama işlemleri yapılır.

Tiktok Nasıl Kullanılır?


Tiktok uygulamasını kullanmak çok kolaydır. Uygulama indirilir ve hesap oluşturulduktan sonra profil simgesine dokunularak video kayıt işlemlerine başlanabiliyor. Hesap oluşturanlar, mercek simgesi üzerinden başka profilleri ziyaret edebiliyor. Video paylaşımı yapmak isteyenler alt tarafta bulunan (+) simgesine dokunarak önceden çekilmiş videoları paylaşabiliyor ya da yeni video çekimleri yapabiliyor.

Tiktok Nasıl Para Kazanılır?


Tiktok günümüzde 800 milyondan fazla kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılan sosyal medya uygulamasıdır. Dijital platformlar üzerinden para kazanmak isteyenler için büyük fırsatlar oluşturuyor.

Sosyal medya fenomeni olmak isteyenler, Tiktok video paylaşımları yaparak para kazanmaya başlayabiliyor. Video paylaşımlarında başka markalar için reklam alabilir ve sponsor yayınlar ile yüksek miktarlarda paralar kazanabilirsiniz. Tiktok üzerinden para kazanabilmek için kullanıcıların en az 18 yaşında olması gerekiyor.

Ayrıca paylaşılan video içeriklerinin orijinal içerikler olması ve Tiktok tarafından belirlenen kurallara uyması isteniyor. Kaliteli içerikler oluşturanlar çok fazla etkileşim oluşturarak para kazanmaya başlayacaktır. Tiktok’tan para kazanma yolları şunlardır.

 • Influencer Olun
 • Canlı Yayın Yoluyla Bağış Alın.
 • Satış Ortaklığı Yapın.
 • Tiktok Hesaplarını Büyütün Ve Satın.
 • Tiktok Danışmanı Olun.
 • Bir Tiktok Pazarlama Ajansı Oluşturun.
 • İşletmeniz İçin Müşteriler Bulun.
 • Bir Influencer Ajansı Açın.
 • Online mağaza açın,
 • Sponsorlu gönderiler yayımlayın,

Tiktok’tan para kazanma yollarının tümü için takipçi sayınızı arttırmanız her zaman işinize yarayacaktır.

Tiktok İçin Yaş Sınırı Nedir?


Tiktok sosyal medya uygulamasında hesap açabilmek için 13 yaş sınırı vardır. 13 yaşından büyük olanlar uygulamayı indirerek hesap açabiliyor. Video paylaşımları yaparak para kazanmak isteyen kullanıcıların 18 yaşından büyük olması isteniyor. 18 yaşından küçük olanların video paylaşımları yapabilmeleri için Tiktok kurallarına göre ebeveyn ya da yasal velilerin onayının olduğunu göstermeleri gerekiyor.

Tiktok Hakkında Bilgiler


Tiktok video izleme ve yayımlama sosyal medya uygulaması, birçok kişinin eğlence amaçlı kullandığı bir uygulamadır. Çin merkezli bir uygulamadır ve Çin’de Douyin ismi ile kullanılıyor. Bytedance firması, 2016 yılında piyasaya çıkarmış ve 2017 yılında dünya piyasasında Tiktok ismi ile duyurmuştur. 60 saniyelik videoların paylaşılmasına izin veriyor. Birçok kişi video paylaşımları üzerinden para kazanmaya başlayabiliyor.

Tiktok Nasıl Kapatılıyor?


Tiktok hesabı oluşturarak video izleyen ya da paylaşımlar yapanlar istedikleri zaman hesap kapatma işlemlerini yapabiliyor. Her kullanıcı hesabına giriş yaptıktan sonra profil seçeneği üzerinden hesap kapatma ya da diğer ayar işlemlerini yapabiliyor. Tiktok hesap kapatma işlem adımları şöyledir.

 • Tiktok hesabınıza giriş yapılır ve profil simgesi seçilir.
 • Açılan ekranın sağ üst köşesindeki üç nokta seçilir,
 • Hesabımı yönet seçeneğine tıklanır,
 • "Hesabımı Sil" seçeneği tıklanır
 • Hesabınızı silmek için şifrenizi girilir ve işlem onayı ile hesap silinir.

Tiktok hesabını kapatanlar, hesaplarına tekrar giriş yapamazlar. Kullanmak isteyenler yeniden hesap oluşturmak zorundadır.

Sık Sorulan Sorular


Tiktok Nasıl Yükleyebilirim?


Tiktok yükleme işlemleri için mobil cihazlardaki uygulama indirme mağazalarından Tiktok uygulaması indirilir. İndirilen Tiktok uygulaması açılır ve hesap oluşturulur. Akıllı telefon ve tablet cihazlarında Play Store ya da App Store üzerinden yükleme yapılır.

Tiktok Nasıl Yükleyebilirim?


Android işletim sistemli cihazlarda Google Play Store uygulaması açılır ve uygulama arama bölümüne Tiktok yazılır. İndir seçeneği ile uygulamanın cihaza yüklenmesi sağlanır. Tüm mobil cihazlarda bu yöntem kullanılır.

Tiktok Hesabı Açmadan Nasıl Kullanılır?


Tiktok uygulaması üzerinden hesap açmadan da paylaşılan video içeriklerine ulaşabilir ve izleyebilirsiniz. Kendiniz video paylaşımı yapabilmek için hesap açmanız gerekiyor.

Tiktok Hesabı Açmadan Nasıl İzlenir?


Tiktok uygulaması indirildikten sonra hesap açmadan devam et seçeneği ile ilerleyebilir ve hesabı herkese açık olan kullanıcıların paylaştığı içerikleri izleyebilirsiniz.

Tiktok’ta Canlı Yayın Nasıl İzlenir?


Tiktok’ta canlı yayın yapabilmek için hesap oluşturmak gerekiyor. Hesabını oluşturanlar uygulamayı açtıktan sonra ekranın alt kısmında yer alan + simgesini seçerek kamera seçeneğine ve canlı düğmesine basarak yayın başlatabiliyor.

Tiktok’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılıyor?


Tiktok’ta canlı yayın yapabilmek için takipçi sayısının en az 1000 olması gerekiyor. Takipçi sayısı az olanlar canlı yayın yapamıyor.

Tiktok’ta Ne Zaman Canlı Yayın Açılır?


Tiktok’ta canlı yayınlar hesap oluşturduktan ve takipçi sayısı 1000’den fazla olduğunda açılır.

Tiktok’ta Nasıl Canlı Yayın Açılır?


Tiktok’ta canlı yayın açmak isteyenler, kamera seçeneği yanındaki canlı sekmesini seçerek canlı yayın başlatabiliyor. Canlı yayın yapma kurallarına uyanlar istedikleri anda canlı yayın açabiliyor.

PC Tiktok Nasıl İndirilir?


Tiktok uygulamasının bilgisayar indirme özelliğin henüz yoktur. Çeşitli yardımcı araçları kullananlar bilgisayara uygulama indirme işlemini yapabiliyor.

PC Tiktok Nasıl İndirilir APK?


Bilgisayarına Tiktok indirmek isteyenler öncelikle Bluestacks programını indirmeli ve bilgisayarlarına kurmalıdır. Bu uygulama sanal Android işletim sistemi kurulumu yapılmasını sağlayacaktır. Bu işlemleri yapanlar bilgisayarlarından Tiktok uygulamasını kullanmaya başlayabilir.

Tiktok’ta Özel Hesaptan Nasıl Çıkılır?


Tiktok hesabı oluşturulurken gizlilik ayarlarını yapabilir, herkese açık ya da özel hesap oluşturabilirsiniz. Özel hesaptan çıkış yapabilmek için profil / üstteki üç yatay çizgi / gizlilik / özel hesap açık ya da kapalı konum işlem adımları ile çıkış işlemlerini yapabilirsiniz.

Tiktok’ta Videolarımı İzleyenleri Nasıl Görebilirim?


Tiktok hesabınızda paylaştığınız videolarınızın kimler tarafından izlendiğini görebilirsiniz. Bunun için profil / ben / videolar kısmına giriş yapın. Videoların alt bölümünde yer alan sayı izlenme sayısıdır seçilerek izleyenleri görebilirsiniz.

Tiktok Misafir Girişi Nasıl Yapılır?


Tiktok canlı yayınlara misafir olarak başka kullanıcıları alabilirsiniz. Bunun için canlı yayın başlatılır ve sol alt köşede yer alan sonsuzluk (∞) işareti seçilir. Canlı yayına alınmak istenilen misafir kullanıcı adına dokunulur ve misafir girişi yapılması sağlanır.

Tiktok’ta Canlı Yayın Açamıyorum Neden?


Tiktok’ta canlı yayın açamama hatası ile karşılaşanlar, kullandıkları cihazların ayarlar kısmından Tiktok aplikasyon işlemlerini yapmalıdır. Uygulama silinir ve tekrar yüklenerek canlı yayın yapamama hatası giderilmeye çalışılır.

Tiktok’ta Hangi Hediye Ne Kadar?


Tiktok hediye fiyatları 2021 yılı için güncel olarak sunuluyor.

Tiktok ayıcık: 12 TL,

Tiktok asa hediye: 17 TL,

Tiktok para yağmuru:105 TL,

Tiktok yat hediyesi: 850 TL,

Tiktok kral tacı: 27.86 TL,

Tiktok kullanıcıları hediye ve para kazanma seçeneklerinin tümünü internet üzerinden görebiliyor.

Tiktok’ta Canlı Yayında Beğeni Atmak Paralı mı?


Tiktok’ta canlı yayında beğeni atmak paralı değildir ve beğeni ile para kazanmakta mümkün değildir. Canlı yayını beğenen kullanıcılar Tiktok üzerinden satın aldıkları hediyeleri gönderebilirler.

Tiktok’ta Nasıl Takipçi Kazanılır?


Tiktok takipçi arttırma işlemleri için kullanıcı adının dikkatli seçilmesi ve hesapların doğru yönetilmesi gerekiyor. Trendler takip edilerek, orijinal video paylaşımları yapılarak, hashtag kullanarak ve farklı kişileri takip ederek yeni takipçi kazanabilirsiniz.

Canlı Yayın Nasıl Açılır?


Tiktok hesabında canlı yayın açabilmek için ekranda yer alan + işareti ardından kamera ve canlı düğmeleri seçilir. Canlı yayına geç tıklandıktan sonra canlı yayın açılmış olur.

Tiktok’ta Kaç Takipçiden Sonra Mavi Tik Alınır?


Tiktok mavi tık rozetini alabilmek için takipçi sayısının en az 1000 olması gerekiyor. Mavi tık alabilmek için hesabın her zaman aktif tutulması önemlidir.

Tiktok Video Nasıl İndirilir?


Tiktok’ta yayınlanan videoları indirmek istiyorsanız, videonun paylaşım linkini kopyalayın ve musiccalldown sitesinde video indirme yerine kopyalanan linki yapıştırın. Download butonu tıklandığında video indirilmeye başlar.

Tiktok’ta Nasıl Yaş Değiştirilir?


Tiktok hesabı açabilmek için 13, para kazanabilmek için 18 yaşından büyük olmanız gerekiyor. Hesap oluştururken yazmış olduğunuz yaş bilgisini değiştirme yolu yoktur. Tiktok bu değişikliğin yapılmasına izin vermiyor.

Tiktok Nasıl Gizlenir?


Tiktok hesabında bazı özellikler kullanılarak, hesap ya da beğeni gizleme işlemleri yapılabilir. Bu işlemler, profil / 3 çizgi simgesi/ gizlilik seçenekleri bölümünden gizlenmek istenen seçenek kullanılarak yapılır.

Tiktok’ta Özelden Nasıl Yazılır?


Tiktok profil hesabı gizlilik ayar bölümünden bana kimler mesaj gönderebilir seçeneği ile kişi seçimi yapabilirsiniz. Tiktok yaptığı değişiklikle 16 yaşından küçüklerin mesajlaşma özelliğini kullanmasına izin vermiyor.

Tiktok’ta Profile Bakanlar Görülür mü?


Tiktok hesabında bildirim simgesi altında yer alan gelen kutusu düğmesi tıklanır ve profiliniz görüntülendi diye gelen bildirimleri görebilirsiniz. Bu profilinize kimlerin baktığını görmenizi sağlar.

Tiktokta Gül Atmak Paralı mı?


Tiktok’ta gül atmak paralıdır ve gönderen 25 Kuruşa gönderebiliyor. Alan yayıncıya ise 10 kuruş veriliyor.

Tiktok’ta Videomu Kim Paylaştı?


Tiktok videolarınızın başkaları tarafından paylaşımını engelleyebilirsiniz. Profil bölümünden ulaştığınız gizlilik ekranında videolarımı kim indirebilir bölümünden kişi seçebilir ve kapatma işlemlerini yapabilirsiniz.

Tiktok Nasıl Bir Uygulama?


Tiktok eğlence içerikli video, müzik klipi gibi paylaşımların, canlı yayınların yapılabildiği sosyal medya uygulamasıdır. 15 saniye ile 60 saniye arası oluşturulan videolar paylaşılabiliyor. Gizlilik özelliği bulunan ve 13 üstü kullanıcıların hesap oluşturabildiği mobil cihazlara indirilerek kullanılabilen bir uygulamadır.

İphone TikTok Nasıl İndirilir?


iPhone tablet ya da cep telefonlarına Tiktok uygulaması App Store üzerinden indirilir. İndirme ve hesap oluşturma işlemleri ücretsizdir.

Tiktok Ücretsiz mi?


Tiktok uygulaması ücretsiz olarak indiriliyor ve hesap oluşturulabiliyor. Uygulama içerisinde hediye alma ve gönderme işlemleri ücretlidir.

R10.net Tiktok Uzmanları ve Konuları


Tiktok konuları hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler çoğu zaman kısa yoldan tüm bilgilere ulaşmak istiyor. Bunu R10.net üzerinden yapabilir ve Tiktok konularına, soru –cevaplara anında ulaşabilirsiniz. https://www.R10.net/Tiktok/ linkini ziyaret ettiğinizde Tiktok nedir? Tiktok izlenme, beğeni, takipçi, hesap alım/satım gibi konularına zaman kaybetmeden ulaşabilirsiniz. Forum bölümünde Tiktok kuralları ve kullanıcı paylaşımları yer alıyor.