• 16-07-2020, 00:21:28
  #1
  Telegram son zamanlarda yaptığı iyileştirmeler ile birlikte kullanıcılarına birbirinden farklı özellikler sunan önemli bir platform haline geldi. Her ne kadar işlevsel olarak WhatsApp ile benzerlik gösteriyor olsa da iki platformu birbirinden ayıran dikkat çekici özellikler de var. Telegram’da oluşturduğunuz bir grup ile birlikte tanıdıklarınızı bu grup içerisinde toplayabilir ve onlarla sürekli olarak iletişim halinde kalabilirsiniz. Bir grubun içerisinde maksimum 200.000 üye bulunabilir. Telegram kanallarında ise tek yönlü iletişim hakimdir. Burada sadece kanal sahibi kanalın adı ile kanal içerisinde paylaşımda bulunabiliyor.
  Grup ve Kanallar Arasındaki Farklar
  Hem Telegram gruplarında hem de Telegram kanallarında tüm hakimiyet yönetici olarak sizin elinizdedir.
  Telegram Grupları
  Herhangi bir şekilde grup kurallarını yok sayan ve insanları rahatsız eden birini gruptan atmak zorunda değilsiniz. Kişinin grup içerisindeki aktivitelerini engelleyerek grup içerisinde kalmasını ancak hiçbir şekilde etkileşim gönderememesini sağlayabiliyoruz.
  Grup içerisinde enter kullanımını kısıtlayabiliyor ve bir üyenin ilk mesajı atmasının ardından ikinci mesajı atması için beklemesi gereken süreyi belirleyebiliyorsunuz.
  Bir üyenin yazdığı mesajı sildikten sonra yazdığı mesajı grup yöneticisi olarak görebilirsiniz. Aynı zamanda grup içerisinde bulunan sizden farklı yöneticiler tarafından üyelere uygulanan yaptırımlar da yönetici tarafından görülebiliyor.
  Telegram Kanalları
  Telegram kanallarında yazımızın girişinde de bahsettiğimiz gibi sadece kanal sahibi tarafından kanal adı ile mesaj gönderilmekte olup kanal aboneleri tarafından hiçbir şekilde mesaj gönderilememektedir.
  Yönetici olarak yazdığınız bir mesajın kaç kişi tarafından görüldüğünü mesajın alt kısmında bulunan sayaç ile takip edebilirsiniz. Bu da grup ile kanalı birbirinden ayıran en önemli özelliklerden biridir.
  Telegram kanalları içerisinde Telegram gruplarında bulunan 200.000 üye sınırlandırması bulunmuyor. Kanalınıza dilediğiniz kadar üye çekebilirsiniz.
  Telegram kanallarında kanal üyeleri diğer üyelerin kişisel bilgilerini göremez. Bu durum sadece kanal yöneticisine has bir özelliktir.
 • smm panel
 • 16-07-2020, 12:36:32
  #2
  Yavaş yavaş WhatsApp'ı bitirecek gibi. Özellikle yerel grup bulma olayı çeşitli durumlarda çok işe yarıyor.

  Paylaşım için teşekkürler.
 • 20-07-2020, 03:58:13
  #3
  Aynen grup bulma olayı biraz farklı kılıyor. WhatsApp'ın yerini tutar mı bilmem ama her geçen gün rağbet artıyor gerçekten...