• 19-07-2010, 23:43:11
  #1
  Yine ingilizceden türkçeye çevirdğim bi ders arkadaşlar yararlı olacaktır bu dersle birlikte pek çok şey öğrenebilirsiniz.windows 7 duvar kağıdı ve metal zemin hazırlama dersinden sonra vista logosu yapımı.

  1-Öncelikle 640*480 pixellik bir sayfa açıyoruz.Ve sayfamızı beyaza boyuyoruz.Sonra yeni bir layer açıp ismine "circle1" koyduktan sonra Brush tool'a tıklayarak Master diametar : 300 px Hardness : %100 olarak ayarlıyoruz.Sayfamızın ortasına bir tıkla bir çember çizmiş oluyoruz yani.Ve daha sonra circle1 isimli layer'ımıza sağ tıklayarak Blending options'dan gardient overlay kısmına gelip # 022646 Rengiyle başlayan #1597d5 Rengiyle biten bir gardient oluşturuyoruz yani sonuç olarak şöyle olmalı :

  2-Daha sonra circle1 isimli layer'ımızı duplicate ediyoruz ve ismine circle 2 koyuyoruz.Bu kopya layer'ımızı % 94 oranında küçülttükten sonra Layerın blending options ayarlarından gardient overlay kısmına gelip
  Başlangıç:# 02244a
  Orta:#183b61
  Bitiş:# 49a5e4
  Renklerini verdikten sonra sonuç şöyle olmalı:

  Daha sonra hazır olan bir windows logosunu açarak pencere çizimlerine başlıyoruz:

  3-Yeni bir layer açıp adını windows1 yaptıktan sonra resimdeki gibi shape'nin üstüne gelip sağ tıkla make a selection'a tıkladıktan sonra resimdeki gibi bir görüntü alacaktır.

  Seçtikten sonra içini herhangi bir renkle boyayabilirsiniz daha sonra değiştircez.
  4-şimdi windows1 layer'ını duplicate ederek ismini windows2 olarak değiştiriyoruz.Ve ctrl+t tuşlarına basarak seçili hale getirdikten sonra görüntünün üstüne gelip sağ tıkla vertical veya horizontal seçenekleriyle orjinal logodaki gibi yerleştiriyoruz.

  5-Şimdi sırayla pencerelerimize renk vericez blending options özelliklerinden gardient overlay kısmına gelip orjinal logodaki renklerden faydalanıyoruz.

  6-Daha sonra bevel&Emboss kısmından şu ayarları girin.

  7-Sırayla hepsine uyguladıktan sonra şöyle bir görünüm kazanacaktır.

  8-Şimdi window adlı yeni bir klasör oluşturuyoruz ve bütün çizimlerimizi bu klasörde topluyoruz.Daha sonra window isimli klasörümüzü Duplicate edip ctrl+e ile tekrar birleştiriyoruz böylece efektleri yok ettik.
  Ve alttaki lock transparent pixels:

  Kısmına tıklıyoruz.
  9-Daha sonra window isimli layerımızı beyaza boyuyoruz.Ve layerı kopyalayıp ismini shadow olarak değiştiriyoruz.Ve window klasörünün altına getiriyoruz.Altında kalacak şekilde.

  10-Az önce tıkladığımız lock transparent pixels kısmına tekrar tıklayın ve unlock edin.Ve eraser tool'u kullanarak gereksiz parçaları yok edin.

  11-Opacity %15 olarak ayarlayın.

  12-Yeni bir layer oluşturun ve adını shine olarak değiştirin.Daha sonra shadow layerına ctrl basılı tutarak sol tıklayın böylece shadow layer'ını seçili hale getireceksiniz.Ve Daha sonra shine layer'ına gelip resimdeki gibi bir brush özellikleri girerek ortasına tıklıyoruz.

  13-Tıkladıktan sonra böyle bir görünüm kazanacaktır..

  15-Transparency ayarını %30 olarak ayarlayın.

  16-Daha sonra yeni bir layer açın ve adını sbottom olarak değiştirin.Ctrl basılı tutarak yine circle2 layerını seçili hale getirin.Brush tool kullanarak # 3fb9eaRengini seçin ve resimdeki gibi alttan uygulayın.


  17-Aynı işlemi üstten uygulayın.Fakat bu sefer #6f87a3 Rengiyle.
  18-Bu Layer'ları window klasörüyle birleştirin(Ctrl+E)
  Blending options ayarından drop shadow ayarlarını resimdeki gibi girin.

  19-Ve resimdeki özelliklere sahip bir gardient overlay uygulayın.

  20-Ve işte Sonuç


  En azından bir teşekkür arkadaşlar..Yukarıdaki teraziyede tıklayabilirsiniz
 • smm panel
 • 02-08-2010, 02:02:11
  #2
  Mert Erakman Denilen *********** Şahıs Hakkında Suç Duyurusunda Bulunuldu.

  Eski Müşterilerimden Bir kardeşe İslami Şiir Scripti Yapıcam diye ilk ödeme olarak bir kısım ücret alınıyor geri kalanı ise iş bitiminden sonra diye anlasılıyor. ödemeyi aldıktan sonra ,Mert Erakman Denilen *********** ve Ateist olan bu alçak. ona bir video hazırlıyor ve isminide "Ayet" yaparak Müşterimize gönderiyor. Müşterimiz videoyu actığında çok pişman oluyor. Bu Dinsiz İmansız Kafir Erakman. "Allah yoktur, Ahiret yok, ***** sitelerini kapattıramazsınız gibisinden sesli ve görüntülü olarak küfür ve hakaretlerde bulunmus ve herkese güvenme diyerek son not bırakmıştır"

  Bu alçak ve imansız kişi hakkında ve "Mustafa Arabacı" Hakkında ************** ve Hakaretten dolayı suç duyurusunda bulunuldu. ve + gerekli işlemleri de yapılacaktır bu şahıslar hakkında.

  Sizden ricam bu İmansızı Burada bulundurmayın ve diğer kardeşleride dolandırmasına musade etmeyin lütfen.

  mert erakman. bunun bedelini kolay ödeyemeyeceksin. müşterim basit ve sıradan biri değil.