Transparent photoshopta bir özelliktir.Transparent sayesinde hani şu kare,dikdörtgen olmayan resimlerden yapabilirsiniz.Belki de hep merak ettiniz bi resim nası yuvarlak vb. olur diye.Eğer photoshopunun varsa bu aslında pek de zor değil.Gelin nasıl yapıldığını öğrenelim.
1.Yeni bir çalışma sayfası açalım.(ctrl+n)
2.Büyüklük ayarlarını kendinize göre ayarladıktan sonra değiştireceğimiz bir şey var.Background Contents:Bunu Transparent yapıyoruz ve ok diyoruz.
3.Sayfaya yazınızı yazıp resminizi yapın.Ama paint bucket toolu kullanıp da bütün sayfayı bşr renge boyamayın.Gri beyaz kısımlar resminizin görünmeyen kısımları olacak.Siz hepsini boyarsınız resmini gene dikdörtgen olur.Yazacağınız yazıların rengine dikkat edin,resmi koyacağınız yerin rengi ile aynı olmasın yoksa yazınız gözükmez.
4.Resmimizi yaptıktan sonra Sol üst menüden File-save for web&devices deyin.Çıkan pencereden save deyip kaydedin.html olarak kaydedicektir.
5.Kaydettiğimiz yerde bir html dosyası bir de images klasörü oluştu.Resmimiz imagesde .Resmimizi images klasörünün içinden alın.Diğerlerini silebilirsiniz.Bunu sitenize upload edin ve farkı siz de görün.
Bizim transparent resmimiz:


nurulmac11..