• 07-07-2024, 23:01:55
  #1
  Telefoncu Uzaktan Telefonuma İmei Attı Benden İmei Numaralarını İstedi Hayırlı Olsun 1 Sene Açık Telefonun Dedi Benden Hediye Olsun Dedi

  Bu Nasıl Oluyor Bilgisi Olan Varmı?
 • 07-07-2024, 23:04:53
  #2
  turannozt adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Telefoncu Uzaktan Telefonuma İmei Attı Benden İmei Numaralarını İstedi Hayırlı Olsun 1 Sene Açık Telefonun Dedi Benden Hediye Olsun Dedi

  Bu Nasıl Oluyor Bilgisi Olan Varmı?
  Abi herkese İmei vermek doğru değil hayırlısı diyelim
 • 07-07-2024, 23:06:10
  #3
  Telefonu Aldığım Telefoncu Sorun Falan Olursa Gel Demişti de
 • 07-07-2024, 23:43:23
  #4
  Kurumsal PLUS
  Uzaktan IMEI atmak diye bir şey yoktur.
  Telefonun ROOT erişimi güvenlik nedeni ile üretici tarafından kapatılır, dolayısı ile IMEI gibi bir çok bilgilerin yer aldığı config bilgilerini değiştirme erişimi olmaz.
  ROOT erişimini açsanız dahi, o cihazla doğrudan bağlantı kurmadan hiç bir ayarı değiştirilemez.

  Bahsettiğiniz işlemler ilgili kurum veya kuruluşların sistem açıklarından yararlanarak yapılmaktadır. Ama sistemlere kimse dışardan erişmiyor ve sistemleri kırmıyor. Sadece bir kaç açık vardır ve bu açıkları kullanarak özellikle yurtdışından gelen cihazların yeniden mobil şebekeye bağlanabilmesi için 2 dakikalık basit işlemler yapılıyor.

  Ama bazı şark kurnazları ise yabancı vatandaşların pasaport, oturma izni gibi evraklarını kullanıyorlar. Bunların yaptığı büyük suçtur ve ilgili cihazı kullanan vatandaş farkında olmadan bu suçu işlemiş duruma düşüyor. Yani devletin belirlediği kuralları çiğneyip ucuza iş yaptım diye sevinirken, yıllar sonra bir bakmış vatandaş, hakkında suç duyurusu var. Hiç bir şey ispat edemeyeceği için (ben devlete ödeme yapmadım instagramda falancaya bin liraya yaptırdım), soruşturma dosyasındaki suça ilişkin artık ne ceza gelirse.