Merhaba,

OneDriveda başka birisiyle klasör paylaştığımda OneDrive Web'den paylaştığım klasörü "Dosyalarıma Kısayol Ekle" diye ekliyor ve paylaştığım klasör ilgili kişinin bilgisayarında normal klasör gibi açılarak eş zamanlı senkronize oluyor. Bilgisayarında normal klasör gibi kullanabiliyor.

Fakat Microsoft 365 aile paketini satın aldım ve 5 kişiyle bu paketi paylaştım. Bu sefer bu kişiler paylatığım klasörleri kendi dosyalarına ekleyemiyorlar (ilgili buton çıkmıyor). Eskiden paylaştığım klasörler ise bilgisayarlarında normal klasör olarak değil üzerinde tıklandığında webde açılmaya (internet kısayoluna dönüştü) başladı. Bu nedenle bir word, excel dosyasını açabilmek için webe girip dosyayı indirmeleri gerekiyor.

Microsoft yardıma sordum bu konuyu 365 Family aboneliğinde klasör senkronizasyonu yok diyorlar İş aboneliğinde var diyorlar. İş aboneliği ise çok pahalı.

Şimdi garip olan free versiyonda olan klasör paylaşma özelliği para ödeyip aldığımız family pakette yok! Bu yüzden aboneliği kapatacağım.

Bu konuda önerisi/çözümü olan var mı?