• 13-05-2024, 17:55:00
  #1
  Google da siteyi üste çıkarmak için ortalama ne kadar masraf gerekir
 • 13-05-2024, 18:00:11
  #2
  SEO (Search Engine Optimization) Nedir?

  SEO, Search Engine Optimization kavramının kısaltılmışıdır. Türkçe’de Arama Motoru Optimizasyonu olarak ifade edilmektedir.
  Arama motoru optimizasyonu, internet sitenizin Google arama sonuçlarında daha görünür olmasını sağlamak için yapılan bir takım çalışmaları ifade eder.
  Başka bir deyişle SEO, web sayfalarınızın belirli anahtar kelimelerde en iyi sonucu göstermesini sağlamak için yaptığınız site içi, site dışı ve içeriksel olarak tüm çalışmaları ifade eder.
  Muhtemelen ikinci yolu tercih ettiğiniz için bu satırları okuyorsunuz.
  Peki SEO nasıl yapılır? Arama motorunda daha görünür olamanın yolu nedir?
  İçerik, tasarım, site hızı ya da aldığınız backlinkler mi?
  Tüm bunlara bi check işareti atabiliriz. Hatta daha fazlası var.
  Bu yazıyı internet sitesinizin hedeflediğiniz anahtar kelimelerde daha üst sıralarda yer almasını sağlayacak bir rehber niteliğinde hazırlıyorum.
  Başlamadan önce hızlıca arama motorlarının nasıl çalıştığına bakalım.
  Arama motorlarında arama yaptığınız zaman arkada çalışan algoritma size en uygun sonucu getirmek için real time çalışır.
  Bu kısa süre zarfında binlerce hatta milyonlarca sonuç taranır ve size sunulur.
  Peki bu sonuçlar neye göre belirlenir?
  Arama motorlarını etkileyen bazı faktörler vardır. Bu algoritmalar kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmak için zaman içerisinde güncellenebilir.
  Ancak değişmeyecek, kesin bir kural vardır. Alaka düzeyi. Hiç kimse omlet nasıl yapılırı ararken televizyon modelleri ile ilgili sonuç görmek istemez.
 • 13-05-2024, 18:01:07
  #3
  rekabete bağlı olarak değişir. en önemli otorite zaman ama tahminen orta rekabet için konuşacak olursak 5-15 k arası denilebilir ve bu tek sefere mahsus değil ara ara tekrarlanması gereken işlemler halinde olur
 • 13-05-2024, 18:06:36
  #4
  Google da siteyi üste çıkarmak için ortalama ne kadar masraf gerekir

  ChatGPT

  Bir sitenin Google'da üst sıralara çıkması için gerekli masraf büyük ölçüde değişkenlik gösterebilir. Masrafı etkileyen faktörler arasında rekabet düzeyi, sektör, hedeflenen anahtar kelimelerin zorluk derecesi, reklam stratejileri ve SEO çalışmalarının kapsamı yer alır.

  Örneğin, rekabetin düşük olduğu bir sektörde ve hedeflenen anahtar kelimelerin zorluk derecesinin düşük olduğu durumlarda masraflar daha düşük olabilir. Ancak rekabetin yüksek olduğu ve hedeflenen anahtar kelimelerin zorluk derecesinin yüksek olduğu sektörlerde masraflar daha yüksek olabilir.

  Bu nedenle, bir sitenin Google'da üst sıralara çıkması için gereken masrafı belirlemek için daha spesifik bilgilere ve bir SEO uzmanının değerlendirmesine ihtiyaç duyulur. Ayrıca, SEO çalışmalarının sürekli bir süreç olduğunu ve uzun vadeli bir yatırım gerektirdiğini unutmamak önemlidir.