• 09-05-2024, 23:13:01
  #1
  Siteye kim nerden girmiş kontrolleri yaparken Şu siteden bağlantı geldiğini gördüm. Telif sitesiymiş. İşkillendim haliyle.

  Canvadaki ücretsiz resim ve bileşenleri blog sitemizde kullanabilirmiyiz telifleri hakkında bilginiz varmı ? Bloğumda hep ücretsiz resimlerini kullandım.

  ChatGPT den düzenlettiğim makalede emojilerde geliyordu copy paste yaptım. Emojiler lisanslı oluyormu bilgim yok sizin varmı ? ChatGPT ye sordum şöyle belirsiz cevap aldım.

  " ChatGPT: Üzgünüm, metin tabanlı içeriklerde kullanılan emoji'lerin lisansı hakkında bir bilgim yok. Bu nedenle, belirli emoji'lerin lisans durumu hakkında net bir bilgi veremem. Yaygın olarak kullanılan emoji'ler genellikle genel kullanım içindir, ancak bazı ticari veya telif hakkı korumalı emoji setleri olabilir. Herhangi bir telif hakkı ihlali riskini önlemek için lisanslı emoji setlerini kullanmanız önerilir. "

  NOT: Sitemde adsense vs gelir elde ettiğim birşey yok ama adsense hazırlığı yapıyordum daha başvurmadım. Şuan düz blog .
 • 09-05-2024, 23:17:52
  #2
  hocam pro olanlarda da oluyor.
 • 09-05-2024, 23:19:58
  #3
  GLAADIO adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  hocam pro olanlarda da oluyor.
  Tasarlanılan şey kullanılamayacaksa niye tasarlıyoruz ki hocam?
 • 09-05-2024, 23:24:21
  #4
  ücretsiz resimlerin üzerinde oynama yapınca indiriyorsun pc ye mesela seninmiş gibi oluyor.sanmıyorum telif olacağını.çoğu zaten anomim çok az kişi özel ismini ekliyor ama ücretli olanlarda belki vardır telif.