• 09-05-2024, 19:19:08
  #1
  Makalehizmetiii
  Röportaj tarzı bir ödevimiz var. Bu ödevde de evde bakım hizmeti alan yaşlıya sorulmasî gereken soruların belirlenmesi gerek. Birde bakım hizmeti veren yakınına dair sorular sorulacak. Hoca derste bize altı tane soru yazdırdı. Bu soruları topladı. Düzenleyip bize atacak galiba. On dakika süre verdi .Benim aklıma pek bir şey gelmedi. Biraz saçmaladım.


  Sizden bu konuda yardım almak istiyorum. Bana altı tane soru lazım.Evde bakım hizmeti alan yaşlıya ve bakım hizmeti veren yakınına yönelik sorular.

  Her birine üçer tane soru söyleyebilir misiniz?

  Örneğin evde bakın hizmeti alan yaşlıya yönelik

  Evde bakım sürecinde karşılaştığınız temel zorluklar nelerdir? Bu zorlukları atlatmak icin neler yaptınız?

  Günlük aktivitelerinizde hangi konularda zorlanıyorsunuz?
  2. Günlük bakım ve kişisel ihtiyaçlar konusunda destek alıyor musunuz? Alıyorsanız, bu desteği nasıl buluyorsunuz?

  Bu tarz. Bana yardimci olur musunuz?

  Yaşlı yakınina sorulacak sorulara ihtiyacım var
 • 09-05-2024, 19:30:43
  #2
  Tabii, işte her biri üçer tane soru:
  Evde Bakım Hizmeti Alan Yaşlıya Yönelik Sorular:
  1. Gündelik yaşamınızda en çok keyif aldığınız aktiviteler nelerdir? Bu aktiviteleri yaparken karşılaştığınız zorluklar nelerdir?
  2. Evde bakım sürecinde en çok ihtiyaç duyduğunuz destek türleri nelerdir? Bu desteği sağlamak için neler yapılmaktadır?
  3. Evde bakım hizmeti alan diğer yaşlılarla etkileşimde bulunma imkanınız var mı? Bu etkileşim sizin için ne kadar önemli ve faydalı oluyor?
  Bakım Hizmeti Veren Yakınına Yönelik Sorular:
  1. Yaşlı yakınınızın bakımını üstlenmek sizin için günlük yaşamınızı nasıl etkiliyor? Bu süreçte karşılaştığınız en büyük zorluklar nelerdir?
  2. Yaşlı yakınınızın sağlık durumu hakkında bilgi almak ve ona uygun bakımı sağlamak için hangi kaynaklardan yararlanıyorsunuz?
  3. Bakım hizmetini yerine getirirken, kişisel ihtiyaçlarınızı nasıl karşılıyorsunuz? Bu süreçte kendi sağlığınıza dikkat etmek için neler yapıyorsunuz?
  Umarım bu sorular size yardımcı olur!

  -ChatGPT