• 09-05-2024, 11:41:10
  #1
  Yazın Amerikaya Gideceğim Herhangi bir yetenegim yok neler yapabilirim ticaret veya al-sat vs bişeyler önerir misiniz veya herhangi bir işine ortak arayan falan var mıdır ?
 • 09-05-2024, 11:42:23
  #2
  hayırlı olsun hocam, benim de hayalim Amerika'ya gitmek. Size önerebileceğim bir şey gelmiyor aklıma ne yazık ki, acaba nasıl gittiğinize dair ufak bir özet geçmeniz mümkün müdür merak ettim
 • 09-05-2024, 11:43:17
  #3
  KutluSeo adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  hayırlı olsun hocam, benim de hayalim Amerika'ya gitmek. Size önerebileceğim bir şey gelmiyor aklıma ne yazık ki, acaba nasıl gittiğinize dair ufak bir özet geçmeniz mümkün müdür merak ettim
  6 aylık turist vizem var 6 ay sonunda dil okuluna yazılıp vize değiştireceğim vs vs hocam direk öyle diyim
 • 09-05-2024, 11:44:42
  #4
  Bu Amerika'ya gitmekle ilgili açtığın kaçıncı konu acaba bi gitsen de rahatlasak.
 • 09-05-2024, 11:44:48
  #5
  Software Architect
  Yetenek yok ise hocam pratik olarak :

  Lokasyon : New Jersey , New York, Chicago
  gas istasyonunda pompacılık
  gas istasyonunda kasiyerlik
  araba yıkamada personel
  lunaparkta kasiyerlik veya ayak işleri (biraz ingilizce gerektirir)
  Türk restaurant veya marketlerinde personel (biraz ingilizce gerektirir)

  Turist vizenizin olduğunu kaçırmışım: Tüm bu işlerde kaçak olarak çalışmanıza izin verirlerse harici aşırı personel yokluğu yoksa almazlar zaten. Nakit çalışacağınız bir şeyler bakmanız gerekecek.

  Not : Turist veya Öğrenci vizesi ile amerikada sadece kaçak yollarla iş yapabilirsiniz. Buda başınızı her an belaya sokmanıza neden olabilir.
 • 09-05-2024, 12:42:02
  #6
  mesaj atıyorum.
 • 09-05-2024, 14:19:49
  #7
  SSN (sosyal güvenlik numarası) olmadan kolay kolay iş bulamazsın. Anca maaşını elden veren bir yere girmen gerekir bu da adamlar için fazlasıyla büyük bir risk demektir.

  İngilizce bilgine göre bir kafe veya restoranda çalışabilirsin. Benzinliklerde pompacı yok. Kasiyer olabilirsin belki ancak o da adamın sana güvenmesiyle alakalı bir durum ve sen orda kaçak çalışacaksın haliyle herhangi birisinin sana kasayı emanet etme gibi bir düşüncesi olmayacaktır. Garson veya komi gibi bir iş bulabilirsen bahşiş üzerinden anlaşma yapmayı unutma. Saatlik ücretinden kat kat fazla kazanırsın. Ancak İngilizce bilgin hiç yoksa anca bulaşıkçılık yaparak saatlik ücret alırsın. Haftada 40 saat çalışırsın. Aşan her saat mesaiye girer ve her saat başına saatlik ücretinin 1.5 katını verir. Ya da günün geri kalan vakitlerinde 2. işte çalışabilirsin.
  Şahsen izin günlerini denk getirip 3 işte çalışmıştım. Eşşek gibi çalışıp yoruluyorsun ama maddi anlamda tatmin ediyor.
  SSN olmadığı için paranı vermezlerse veya çökmeye çalışırsa her ne kadar kaçak çalışıyor da olsan IRS ye başvurabilirsin. Paranı alırsın dükkan sahibine de okkalı bir ceza yazarlar. Ama sonrasında çalışma iznin olmadan çalıştığın için senden de vergi cezası ödemeni isterler.