• 03-04-2024, 23:49:07
  #1
  Herkese iyi akşamlar,

  Bizim sokakta bir yanda 5 Ev diğer yanda 5 Ev birde arsa var. Ev sayısıyla araç sayısı eşit değil ki zaten 1-2 Araba sokağa sığmıyor geç kalan başka yere park ediyor.

  Benim aracım 2 yan binanın önünde ve apartmanın önünde araç park yapılamaz diye levha var. Fakat orası bir garaj değil evin önü kaldırım iptal edilmiş durumda. Ekstra olarak oraya aracını park eden adamın arabası bir kamyonet. Bugün ufak bir tartışma yaşadık adam haklı olarak arabasını evin önüne koymak istiyor, herkes keşke istediği gibi evinin önüne koyabilse.

  Kamyonetlerin sokağa araba park edemediğine dair bir yazı okudum eğer bu doğruysa belediyeye ve Cimer’e şikayette bulunacağım. Tekrar arkadaşla tartışmamıza konuşmamıza gerek yok fikrini gayet net belirtti. Birde bu evin önüne başkası araba koyduğunda ki tavır yasal olarak nasıl inceleniyor? İnsanlar başka evlerin önüne araba koyup gidebilir mi yani.
 • 03-04-2024, 23:54:54
  #2
  Her bina garaj yapsa sorun kalmaz aslında

  Araba sayısı insan sayısını geçti böyle bir durum var
 • 03-04-2024, 23:54:55
  #3
  geçen ara sokaktan geçiyorum daracık yer adam evinin cam kenarındaki duvara yazmış. '' buraya araba parketmek tehlikeli '' diye.açık açık tehdit etmiş yani.böyle bir tip değilseniz,yada karşınızdaki sizden baskınsa,kanunen belki iş çözülür ama adam size kıl olur.malesef böyle düzen var.
 • 03-04-2024, 23:57:45
  #4
  Özel mülk olmadığı sürece isteyen istediği yere koyabilir. Kamyonet dediğiniz Doblo gibi bir şey mi yani büyük kamyon değilse yine sorun çıkacağını sanmıyorum. Sonuçta dediğiniz gibi herkes evinin önüne koymak ister. Onun yerine imza toplayıp belediyeden otopark talep edin belki işe yarar
 • 04-04-2024, 00:05:44
  #5
  Cozemesin. Tek çözüm garajlı eve taşınmak yoksa sürekli bu olaylar olmaya devam edecek.
  Benim arabaya yapmadıkları kalmadı
  Çizdiler / ön camı kirdilar / üstüne çocuk çıkartıp içine ettiler. Napiyim hangi komşuyu şikayet ediyim kiminle kavga ediyim. Çözümü yok
  Bende üst şoka caddeye arka sokağa boş bulduğum yere egliyorum bazen 3-4 sokak oteye eglediginde oluyor.
 • 04-04-2024, 00:14:12
  #6
  Özel mülk olmadığı sürece kimsenin kimseye şunu yapma bunu yapma demeye hakkı yok.
  Ama buna bakan olmadığı için tartışmalar ve sonu kanlı biten kavgalar çıkabiliyor.

  En güzeli mahallede her kesin anlaşarak sonuca varması.
  Bir güler yüz, bir hoş söz nelere kadirdir hayal bile edilemez.
 • 04-04-2024, 00:26:08
  #7
  ülkede adalet olsaydı adil bir yaşam olsaydı ilk şikayette oraya gerekli ekipler gelir ve öyle ben evimin önüne park edicem başka kimse edemez vs diyen şahsa gerekli yaptırım uygulanır böyle sorun yaşanmazdı. Ama ülke de olmayan adil yaşam ve adaletli yaşam olmadığı için yapacak bir şey yok
 • 04-04-2024, 00:26:51
  #8
  müstakil ev girişleri ve garaj özel mülk sayılır onun dışında kalan yerler yol, arsa vs kamusal alandır her vatandaşın kullanma hakkı vardır.
  kimse benim kapıma park edemez düşüncesi tamamen cahillik ve eğitimsizliktir, adama şunu derler sen arabanla bir yere gittiğinde bir başkasının kapısına park etmiyormusun.
  toplumda hoşgörü saygı görgü kuralları gibi şeyler kalmadığı için bu tarz düşünceler her mahallede vardır.