• 28-03-2024, 22:57:28
  #1
  Üyeliği durduruldu
  oraya evraklarınızı teslim ediyorsunuz

  Yasal olmayan bi iş yapıls başınız yanacak haberiniz yok zaten düzgün iş yapscak olsalar yakınlarından temin ederler.
  banka kiralamadan farkı yok
 • 28-03-2024, 23:19:55
  #2
  Hesap satmayın, şudur budur diyen bir çok kişi şahsen bana hesap satıyordu. Konu sahibi ile alakası yoktur tabii. Sadece olarak bire alıp 3 e 5 e satmak cazip olduğundan yapılıyor ve yapılmaya da devam edecek.

  Bir zamanlar ben de apple developer hesapları topluyordum. Gerçi benim müşteri kitlem farklıydı. Rusya erişimi olmadığından oradaki firmalar için topluyordum. Artık bıraktım, çünkü buradan tedarik ettiklerim bana hesabı sattıktan sonra ters ibrazda bulunup hesabın kapanmasına sebep oluyorlardı. E tabii bu tip insanlar yüzünden müşteri kaybı yaşamamak adına mecbur telafi ediyordum ama kendim de zarara uğramaya başladım. Hala deli gibi talep var bu arada.

  Müşteri kitlem genel olarak oyun yayıncılarıydı ama bazılarında yazılımcı şerefsizler farklı uygulamalar ekliyordu uygunsuz. Zaten apple bunları hızlıca kapatıyordu. Lakin son zamanlarda farklı boyutlara ulaştı olaylar.
  Apple tarafında yapılamayan dolandırıcılık uygulamaları için Google Play Console hesaplar biçilmiş kaftan. Hem daha ucuz (25 dolar maliyeti) hem Apple Developer gibi titiz kontrol yok. Hele üstelik yıllanmış veya en azından bir uygulama varsa içinde trust seviyesi yeni hesaplara göre bir tık yüksek olduğundan vur kaç yapmak için ideal çözüm. Hesap kapanana kadar kimden ne koparılırsa.

  Yalnız şöyle bir durum vardır. Bu hesaplar için Apple hızlı aksiyon aldığından pek sorun çıkmazken, google tarafında uygulamanın yayından kaldırılması daha uzun sürebiliyor. Bu da eğer ki kötü niyetli işlem yapılıyorsa daha da çok zarar vermek için süre kazanmış oluyorlar. İşin bir diğer tarafı, adli mercilerden talepte bulunulursa, Google şikayet edilen hesapla ilgili doğrulama bilgileri ve ödeme yapan banka hesabı veya kartı hakkında bilgileri veriyor sorunsuz. Yani Allah korusun büyük küçük farketmeksizin illegal yapılan işlerle bağlı şikayet olunur ve sonuna kadar diretilirse hesabı kaydeden ilk kişi gümbürtüye gidecek. Kimlik doğrulama ve banka hesap bilgileri ile bulunuyor. Şimdi olmasa da yıllar sonra sorunla karşılaşılabilir. Ama o zamana da Allah büyük. Ya herro ya merro misali.