• 13-02-2024, 10:16:41
  #1
  Selamün aleyküm değerli r10 net üyeleri. Uzun zamandır aklımda üye olmak vardı fakat kısmet bugünler içinmiş. Sonuna kadar okuyup, deneyimlerinizi aktarırsanız memnun olurum. Çok uzatmayacağım vaktinizi fazla almak istemiyorum. Birkaç ay sonra 20 yaşına gireceğim. Şu an için okumuyorum ve 3. mezunum. Bu sene de üni olmazsa yüksek ihtimal bir işe gireceğim. Küçüklüğümden beri teknoloji ile iç içeyim. Ben sizlere biraz yaptığım işlerden bahsedeyim.

  Bir süre youtube ile uğraştım iyi izlenmeler kazansam da hem abone gelmiyordu, hem de içerik olarak bir süre sonra tıkanmıştım.

  Geçen sene bir web sitesi kurdum, domain 40 gün sonra doluyor. 1 senede ne yaptın derseniz ilk başlarda tamamen kendim içerik girdim nich olarak. Sağlık, teknoloji, hayvanlar vs. Gelin görün google search konsol hep sorun çıkardı ben de bıkınca bu sorunlardan siteye devam etmedim, adsense hesabı da red yemişti zaten.

  Daha sonra freelancer olarak iş yaptım metin yazarlığı üzerine ( iyi makale yazarım). Birkaç ayda 1k civarı para kazandım şükür.

  Bir ara e-ticarete başlamayı düşündüm fakat direk girmek istemedim bu işler biraz tecrübe isteyen konular. Yazılım ve tasarım olarak da çok bir tecrübem yok. Maddiyattan yana bir sorunum yok, ailem arkamda fakat nereye kadar bana destek olacaklar. Dediğim gibi bir iş yanında bir de internet üzerinden ekstra gelir ve proje olarak fikirlerinize ihtiyacım var.

  Görüyorum mesela insanları düzenini kurmuş hoşuma gidiyor açıkçası. Elbette belki de aylar, yıllar istiyor fakat o konuda sorun yok zira sabır, azim, çaba ve en önemlisi zaman şart. Benim amacım internet üzerinden neler yapabilirim gibi şeyler, bu işlere az çok hakimim neler yapıldığını biliyorum fakat kafama yatmıyor bir türlü. Klasik cevaplar gelecektir fakat bunlardan ziyade biraz daha aydınlatıcı ve detaylı fikirlerinizi yazarsanız memnun olurum. Sağlıcakla kalın.
 • 13-02-2024, 10:22:40
  #2
  Hala video yapma isteğin varsa ve kendine güveniyosan İngiltere tiktok hesabı sağlıyayım sana. 10.000 takipçi ve 100.000 izlenmeden sonra para kazanması açılıyor kolayca.