Merhabalar,

Bu sorunu çözsem çözsem bursa çözerim diye size sormak istedim yoksa kafayı yiyeceğim.

Geçtiğimiz günlerde türk.netten farklı bi iss e interneti taşıdım. Evde ftth fiber(sanırım böyle deniyor binaya kadar değil eve kadar fiber) var. Gpon modemden TP-LİNK Archer C5v routera bağlanıyor.

Sorun şu;
İnternetim taşınana kadar bir problem olmadan bağlantı sağlıyordum. Fakat churn tamamlandığından beri internetim yok. İlk önce TT'nin TTeN'de iss in tanımlamalarının güncel olmadığı söylendi. Sonra modemdeki tanımlı dnslerimi değiştirmemi istediler. Fakat modem türk telekomun verdiği kiralık modem olduğu için arayüz kilitli ve dns değiştirmeme izin vermiyor. Mevcut dnsler 195.175.39.39-40 gözüküyor. İnternette bu dnslerin artık kullanılmadığını okudum ama geçerliliğini bilmiyorum.

Sonuç olarak firma uzak erişimle dns biz değiştiremiyoruz TT'ye söyledik diyor. Ama sanırım TT'de kendilerinin yapacağı bir durum olmadığını, onlarda bir problem gözükmediğini iletiyormuş. Modeme kadar internet var. Fakat modem geri bağlantı sağlayamıyor. Iss in söylediği modem oturum isteği göndermiyor idi.

3 gündür kimin çözeceğini bilmediğim bir sorunun içindeyim. Bilen varsa lütfen sorunu kimin nasıl çözmesi gerektiğini ya da benim sorunu kendim nasıl çözebileceğimi anlatabilir mi?

not: Başka modem olmadığı için deneyemiyorum.