• 26-05-2023, 20:44:49
  #1
  Arkadaşlar şimdi bu konuda biraz kafam karışık.

  Bu konuda 2 ihtimal var instagram üzerinden ele alalım konuyu

  1- Bir miktar var olan sayfa kitlene ek olarak, sahte takipçi alırsın,sayfa göstermelik popüler gözükür takipçi çok olduğu için.Ama bu seferde instagram algoritmasını şu şekilde düşünüyorum ve genelde söylenen bu.

  İnstagram algoritması,paylaştığın içeriği başkalarına da önermek için öncelikle kendi takipçilerine gösteriyor.Eğer kendi takipçilerin ilgi gösterirse bakarsa beğeni yorum vs atarsa,bu sefer diğer seni takip etmemiş insanların da karşısına çıkarıyor.Kısaca etkileşim yoğunlaşıyor.Ama eğer takipçilerinin çoğu sahte bot ise,bu sefer instagram niye önersin,reel başka insanlara.Böyle deniyor.Bu doğru mu denildiği gibi mi ?

  2- Diğer olay ise insan psikolojisi.Şimdi sayfada takipçi yüksek gözükünce,insanlar akın edip,takip etmeyenin bile takip edesi gelicekse,botta olsa birazı takipçilerin,bu da etkileşim artışına sebep olmaz mı ?

  Bu olay aslında bu konuyu test etmiş insanların cevaplayabileceği bi soru.

  Çünkü bakıyorum birçok hesap,bu nasıl 5oo k olmuş diyebileceğin hesaplar,bu sayılarda takipçi.Etkileşimleri iyi sayılır ama takipçileri sahte gibi,madem sahte takipçiler etkileşim kesiyor bunların hesapları niye iyi durumda ve etkileşimli ?

  / Bunun içinde ücretsiz kullanıcı instagram audit gibi araçlar kullanan öneri verebilir,geneli ücretli çünkü/

  ***Smm reklamı yapmayın lütfen altta.****
 • 26-05-2023, 20:56:11
  #2
  Benim nacizane düşüncem, reels geldiğinden beri etkileşim almak artık çok daha kolay. İçeriğinizi bilmiyorum ama hiçbir bot takipçi atmadan sıfır hesap ile etkileşim aldıktan sonra kademeli olarak bot takipçi atabilirsiniz bence
  Çünkü denk gelirseniz bazı sayfaların videoları hep 300k 500k izlenirken takipçi sayısı 3k 5k. Siz video izlenmelerinize orantılı olarak takipçi sayınızı artırsınız. Ne çok takipçili az etkileşim alırsınız, ne çok etkileşim ile az takipçi
 • 26-05-2023, 20:56:47
  #3
  Instagram üzerinde 17den beri kendi çapımda hesap kasıp satarım bu hesapların hiçbirisine takipçi atmadım takipçi atmadığım hesaplarım , zamanına göre aşırı güzeldi.

  Hatırlayanlar vardır 100k hesabı olan kişiler Instagramda bir ağırlığı vardı şimdiki gibi kolay değildi o zamanlardan bahsediyorum.  İlk olarak algoritma benim izlediğim yolda şu şekilde kendini gösterdi.

  ben bir post paylaşıyorum , dediğiniz gibi ilk önce kendi takipçilerime ardından keşfet çıkar ise takipçilerime benzer kişilere gösterip daha fazla kişiye ulaşıyordu,  sen bu güzelim 50k aktif hesaba 50k panelden takipçi atarsan ne olacak Instagram noluyon @**na koyayım bunlar nerden çıktı diyecek kaba tabirle.

  post gösteriminiz diyelim ki aktif iken 25k erişim alıyordu panelden takipçi attınız noldu 25k erişim oldu mu sana 12k

  senin gelismen gerekirken düşüşe geçtin instagramda sana cezayı kesti mi hesapta anormal bir şey var diye 12k erişim oldu sana 7k hadi bakalım çık işin içinden çıkabilirsen.  İKİNCİ KONU ise

  evet burada haklısınız organik olarak 10k olmak eskiden çok zordu ve 10k olduktan sonra insanlarda psikolojik olarak bu kadar takipçisi varsa bir takip edeyim şunu derdi şuan ki durumda 10k sayısı 100/200k oldu o kadar kişi takip ediyor kesin güzel sayfadır diyorlar ama işin içinde binlerce botcuk var zaten bu sayfaları takip eden kişiler genellikle ilk hafta geri çıkıyorlar .

  Etkileşim konusuna gelirsek Instagram reels kısmı çok popüler bu bot hesaplara bakacak olursanız asla post atmazlar çünkü gelecek beğeni sayısı belli maks 300 ama reels atarsa birde patlarsa belki milyonlar izlenecek ve orjinal görüntüsü verecek bir nevi kendini kandırma.
  300k bot hesabım olacağına 30k aktif hesabım olsun demek her zaman iyidir.