• 14-01-2022, 11:37:46
  #19
  Sadece şunu söyleyım,bu iş düzelmez ve ilerde 10 yıl sonra falan keşke zamanında bu işi bıtırseymısım dıyebılır kardesınız,ama ozamanda iş işten geçmiş oluyor,geregı ne ıse şu an yapılmalı bence..
 • 14-01-2022, 12:15:32
  #20
  Bunun adı evlilik değil, koca da koca değil. Yapılması gereken belli boşanma davası açacak 2-3 büyükbaşı olduğu için insanları hor gören bu adamdan kaçıp kurtulacak.
  Yok babası izin vermiyor, yok nasıl geçinir yok şu yok bu gereksiz düşünce. Önce yapılması gerekeni yap hiç bişey olmazsa kadın sığınma evine yerleşirsin. Ama ne yaparsan yap bu yavşakların ağız kokusunu çekmekden iyidir.
 • 14-01-2022, 16:48:47
  #21
  Erkek kardeşiniz veya abiniz yok mu? Ya da eli sopa tutan bir erkek var mı ailede? Başka yolu yok görünüyor.
  Ayrıca "çocuklar için sabretmek" olayı 50 yıl öncesinde kaldı. Saniye durması hata. Tabi sonrasında destek olunması lazım o ayrı konu.
 • 14-01-2022, 16:50:15
  #22
  globaltr adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Erkek kardeşiniz veya abiniz yok mu? Ya da eli sopa tutan bir erkek var mı ailede? Başka yolu yok görünüyor.
  Ayrıca "çocuklar için sabretmek" olayı 50 yıl öncesinde kaldı. Saniye durması hata. Tabi sonrasında destek olunması lazım o ayrı konu.
  Yok hocam biz 4 kız kardeşiz
 • 14-01-2022, 18:17:07
  #23
  geçmiş olsun
  tabi bir karar vermek iöin iki tarafı da dinlemek lazım
  iki tarafın da (karı -koca) karşısındakinin suçlu olduğuna inandığına eminim. malesef kimse kendinde suç aramıyor
  yapılması gereken
  karşılıklı oturup iki taraf iöşn de baskın sorunları yazmak
  mesela
  a kişisi
  çok küsüyorsun,hiç konuşmuyorsun
  b kişisi
  küfrediyorsun,hakaret ediyorsun vs

  yazdıktan sonra bunları artık yapmayacaklarına söz verecekler ve yazılanlara uymayan sözünde dırmayan olacak
  işte o zaman sorunun kimde olduğu kesin ortaya çıkmış olacak
  bunu ben uyguladım ve en azından kim haklı olduğu ortaya çıkmış oldu👍🏻bu sayede kendilerni tanıyabilirler. yoksa ayrılana kadar böyle devam edip gider
  geçmiş olsun
 • 15-01-2022, 07:35:10
  #24
  elyesaayse adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Değerli R10 ailem,
  Kız kardeşimle ilgili yazıyorum
  Köyde biri ile evli.
  11 yaşında kızı ve 2 yaşında oğlu var.
  Her aradığımda sürekli ağlıyor. Kocası olacak adam sürekli aşağılıyormuş.
  Babamın evine gitsem diyor; köyde 1 göz sobalı evde 2 çocukla hiç rahat edemem biliyorum diyor. Babamda ağzı küfürlü, sigara üstüne sigara içen bir köy adamı. Kızını benimser ama kardeşim orada rahat edemeyeceğini biliyor. Ayrıca onları da üzmek istemiyorum diyor.
  Orada çocuklarım için hayat daha da zorlaşır diyor.
  Bu akşam kızını arayıp, anana söyle eşyalarını toplayıp babasının evine gitsin demiş. Tabi çocuklarla göndericek. Bende otur bi yere gitme hemen dedim. Bu akşam henüz eve gelmemişti. Kayınvalidesine anlatmış durumu çağırarak oda: ben ona kızarım demiş. Ama ailesi de bizim aileyi hor görüyor.
  Senin baban berduşun teki, sizin aile her pislik var. Senden hayır gelmez. Benim hayatımda herşey düzgün bir sen düzgün değilsin gibi şeyler söylüyormuş.
  Kim ne olursa olsun. Kimin çocuğu olacağını seçemiyor. Ama bu kadar mana da bulunmaz insanlara. Kibirli konuşuyor sürekli
  Kradeşim 35 yaşında İlkokul mezunu, kocasıyla birlikte 60 kadar büyükbaş hayvan bakıyor ve yazın tarlada bişeyler yetiştiriyorlar.
  Para sorunları hiç yok. 2 pırlanta gibi çocukları var. Bunlar birbirini zıt benlemiş. İkisinde sürekli birbirine hakaret edip duruyorlar.
  Kocası benim ailemle küs. Kardeşim 2 sene arayla babamın evine gidip sonra dönüyor.
  Ailemizi aşağılayıp hor görmeler, küçümsemeler, Karısına ve çocuklarına karşı sürekli hakaret.
  Kardeşime diyorum iyi geçinin alttan al. Alıyorum ama sürekli beni tahrik ediyor diyor. Bende kendimi tutamıyor bende iyi kötü ne varsa söylüyorum diyor.
  Bugün şöyle olmuş"müge anlıyı izlerken böyle yapan kadınları öldüreceksin falan filan demiş. Bir tane de benim başımda var bunlar gibi pislik demiş"
  Yani bende ablası olarak o kadar üzülüyorum ki 2 gündür üzüntüden ne uyuyabiliyorum ne düzgün iş yapabiliyorum.
  Düşünüyorum sürekli bu şekilde nereye kadar gider diye... Gitmezse boşanınca çocuklarla nasıl olur diye.. İşin içinden inanın çıkamıyorum.
  Sizinle paylaşmak istedim çok moralim bozuk.
  Aklım fikrim kardeşimde. Canım çok sıkkın. Sizinle paylaşmak istedim.
  Aynı durumda sayısız kişi tanıdım, tanıyorum, konuyu hafife almayın. Önce Youtube'u açın ve arama çubuğuna "NARSİST" yazın, sonra özellikle Sezer Ergör ve Beyhan Budak'ın "NARSİSTİK KİŞİLİK BOZUKLUĞU" ile ilgili tüm videolarını mümkünse her birini birkaç defa izleyin, çok ciddiyim. Zaten videoları izledikçe, durumun ciddiyetinin siz de farkına fazlasıyla varacak ve sarsılacaksınız. Bunu yapmak size geçmişte ve gelecekte, iletişimlerde, ilişkilerde bir çok durumu çözmenizi sağlar. Durumu iyice idrak ettikten sonra, akıllı mantıklı bir şekilde çözüm planınızı oluşturun, kolay gelsin.

  Para kazanma kısmına gelince, orada kardeşinizi biraz yönlendirebilirsiniz. İlkokul mezunlarının da yapabileceği bir sürü işler var, instagram ve facebook evlere tencere tencere sarma (yaprak dolması), kısır, tepsi tepsi su böreği ve diğer börek çeşitleri satanlarla kaynıyor. Geçen bu sarma işini kardeşinizle benzer durumdan muzdarip birine tavsiye ettim , şaşırdı çünkü geçen hafta ailecek instagramdan bir kilo sarma siparişi vermişler, hayatında hiç bir yerde çalışmadığı halde (ne ailesi ne de eşi izin vermediği ve yollarını kapattığı için) para kazanabileceğine o zaman inandı.