Bu alan adları nasıl regleniyor? - R10.net
 • 15-10-2020, 01:58:19
  #1
  Arkadaşlar eczane çalışanıyım ve bu konulara biraz yabancıyım aydınlatırsanız sevinirim. Eczane.com,tr alan adı nasıl regleniyor merak ediyorum. com.tr alan adı için faaliyet belgesi gerekiyor sanırım. Bu siteyi işleten adam nasıl bir belge yolluyorda nic.tr bunu regliyor. Ayrıca biraz araştırdım Trabis denen şey aktif olunca şikayetle bu tür siteler kapatılabilir mi?

  Alıntı
  Marka Olarak Tescil Edilemeyecek Kelime ve İşaretler Jenerik işaretler veya jenerik isimler belli bir alanda faaliyette bulunan herkes tarafından kullanılması mümkün olan işaret ve kelimelerdir. Örnek vermek gerekirse; bakkal, kırtasiye, doktor, eczane, avukat vb. sözcükler bu konularda faaliyette bulunan herkes tarafından kullanılacak ortak, yani jenerik isimler olduğundan yalnız bir kişinin tekeline bırakılamazlar.
 • 15-10-2020, 02:03:59
  #2
  Hocam selamlar,bahsettiğiniz alan adının arkasında ticimax firması var global çaplı devlet destekli firmadır ve reglenip pazarlanması gayet normaldir prosedüre uygun tüm işlemler yapılmıştır.Normalde kişi eczane markasının sahibi olmadığı sürece veya eczane ' yi marka haline getirmediği sürece kesinlikle alamaz. kişisel web sitem www.eraysuvak.com.tr kimlik ön arka harici bir sürü ıslak imzalı evrak almışlardı,çevresi olanlar uğraşmadan alabiliyor
  Uygun Fiyatlı Oyun Sunucuları | Pinterest PinToPin Sistem Kurulumu ŞuvakHosting V.D. Nilüfer V.No : 2710448032