Paypal ödeme neye göre iptal ediliyor? - R10.net
 • 13-10-2020, 18:52:38
  #1
  Merhaba, paypal üzerinden yurt dışından düzenli ödeme alacağım ama bazı yerlerde rahatlıkla gönderen kişinin geri çekebileceğini okudum.
  bu konu hakkında bilgisi olan var mı?
 • 13-10-2020, 19:00:50
  #2
  evet doğru daha önce başıma geldi . maalesef ff olsa dahi geri çekilebiliyor.
  Aşk ile yürüyen, sırtında dünyayı taşır! Aşksız yürüyen, beden diye bir ceset taşır! - Tapduk Emre
 • 13-10-2020, 19:04:01
  #3
  alihankiyak adlı üyeden alıntı
  Merhaba, paypal üzerinden yurt dışından düzenli ödeme alacağım ama bazı yerlerde rahatlıkla gönderen kişinin geri çekebileceğini okudum.
  bu konu hakkında bilgisi olan var mı?
  Ödemeler aile-arkadaş ile gelirse geri çekilemez. (Bir istisnası var: Çalıntı hesap/kredi kartı. Ödemeyi yollayan hesap sahibi aynı zamanda işlemi yapan değilse de itiraz gelebilir. Üzerine böyle bir durumda hesabınızın bakiyesinden $20 düşer. Bu durum özellikle forumlarda çok yeni üyelerden ödeme alırken başınıza gelir. Çünkü internette paypal bakiyesi yüklü hesapları çok uyguna satıyorlar. Alan kişi ödemeyi size yolluyor, hizmetini alıyor. Sonra ceremesini siz çekiyorsunuz. Bu nedenle alıcının da güvenilir olduğunu bilmeniz gerekebilir.) Fakat yüksek miktarda veya düzenli olarak aile-arkadaş ödemesi aldıktan sonra paypal bir ticaret yaptığınızdan şüphelenir ve hesabı kapatır. Özellikle yeni hesapların bu tür konularda dikkatli olması lazım. Eski ve onaylı hesaplar çok daha uzun süre dayanıyor. Bloke edilen hesabın içindeki para 180 gün sonra kayıtlı olan banka hesaplarına çekilebilir.
  Ödemeler ürün hizmet ile gelirse 180 gün boyunca itiraz edilebilir. (Fiziksel ürün satılmıyorsa hiç bulaşmayın. Paypal her zaman alıcının yanındadır. Sanal ürünler satıyorsanız süreçte sunduğunuz kanıtlar dikkate bile alınmaz, alıcı haklı görülür.)

  Bu bilgileri de kimse paylaşmaz da neyse benden olsun