Google Search Console ile ilgili sorum var / Yaşayan Arkadaşlar var mı ? - R10.net
 • 23-06-2020, 16:37:55
  #1
  Öncelikle Merhabalar sitemi 19.06.2020 tarihinde açmıştım ve hala google index sorunu yaşıyorum ve attığım yazının görüntülenmesi için her yazı attığımda Google Search Console üzerinden dizine eklenmesini istiyorum bunu google sitemi indexleyene kadar yapmaya devam edecek miyim ? Başka bir problemim ise site haritalarını kontrol ettiğimde 4 olan siteye haritası dün girmemle 2'ye düşmüş durumda bunun sebebi nedir sizce yaşayan arkadaşlar var mı ?
  Sitemap : https://www.abdullahcanbay.net/sitemap_index.xml

 • 25-06-2020, 08:39:56
  #2
  manuel ekleme yapmasanız bile yazılarınız geç de olsa indekslenecektir. hızlı indeks için içerik özgün olmalı, düzenli ve canlı bir site olmalı, site tarafında seo çalışması yapılmalı ve bu bağlamda siteniz hızlı çalışmalı, site dışı seo çalışması yapılmalı ve olabildiğince organik olmalı. sitemap değişikliğinin sebebi kullandığınız seo eklentisi. bu eklentinin, sitemap kısmında bir değişiklik yapmışsınız, sitemap içeriğini bu eklenti aracılığıyla değiştirebiliyorsunuz, mevcut ayarlarınız sitemap'ta yazılarınızı ve sayfalarınızı listeliyor. sayfaları kaldırıp yerine tag'leri ekleyebilirsiniz. tagler spama kaçmadan, dikkatlice oluşturulursa iyi bir hit kaynağı olacaktır. çöp indeks oluşturma potansiyeli olan kısımları noindex etiketi ile etiketleyip, indekslenmesini önlemeniz faydalı olacaktır.

  ek olarak, 2019 demişsiniz fakat sanırım bir yazım hatası, içeriğiniz son bir ayda girilmiş, siteniz henüz çok genç. bazı şeyler zamanla oturacaktır. ayrıca, sitenizin anasayfasında title alanında gereksiz bir ayırma işareti var bu işareti seo eklentinizin ayarlarını kullanarak kaldırabilirsiniz.