Oyuna Dayalı Bir Sitede Sponsor Bulmak - R10.net
 • 26-03-2020, 19:06:52
  #1
  Merhaba, oyuna dayalı bir web sitem bulunmaktadır ve her geçen gün de çok daha fazla değer kazanmaktadır. Daha fazla ilerleme kat edebilmek için de bir küçük yan gelire ihtiyacım bulunmaktadır. (Tanıtım yazısı ve adsense kazancı haricinde) Birçok oyun sitelerinde göreceksinizdir ki yeni oyunlar, laptop firmaları vs. vs. sponsor olup arka plan reklamı, link verme gibi birtakım işlemler yapabiliyor. Ben de sitem için monster ile iletişime geçmiştim yakın zamanda ve PR çalışmalarını sene başında yaptıklarını bu yüzden diğer sene ancak yardımcı olabileceklerini söylediler. Sizce sponspor olarak nerelerden, nasıl faydalanabilirim?
  Yüksek Değerlere Sahip Yükseliş İmkanı Veren Tanıtım Yazıları | Uygun Fiyat - Kaliteli İş
 • 26-03-2020, 19:45:28
  #2
  Oyun firmalarından sponsorluk alabilirsiniz ama dişe dokunur bir trafiğe sahip olmanız gerekiyor. Reklam yada sponsorluk diye bir başlık altında reklam alabilirsiniz. Forumda da reklam verecek kişiler bulabilirsiniz hatta geçen günlerde oyun forumlarında, sitelerinde vs. reklam alanı arayan kişiler vardı. Sitenizin trafiği nedir? Sayfada kalma süreleri? Kitle yaş aralığı vs vs. bunları belirtip link satabilir yada işte banner vs. ayarlayabilirsiniz. Adsense ile 4 yerleşimli anasayfada aylık 100 lira getiri sağlıyorsanız 1 yerleşimi iptal edip göze güzel gelen bir noktaya banner yerleştirip aylık 25TL'ye kiralayabilirsiniz. Bu tür sponsorlu çıkışlar Adsense'den daha iyi getiri sağlar. Eğer sitenizin profili reklam verenin ihtiyaçlarını az da olsa karşılıyorsa ilerleyen dönemlerde 25TL'yi 100TL'de yapabilirsiniz 200TL'de.
  Edit: Sitenizi bilmiyorum ama bence biraz daha ufak firmalara gidip ücretsiz tanıtım önerebilirsiniz. Trafik ve hedef kitle önem arzediyor.