• 16-08-2007, 13:55:22
  #1
  Merhabalar,
  Herkesin kendi sohbet sunucusunu açabildiği bu dönemde, sohbet sunucuları için önemli bir eksiği tamamlamak amacıyla hazırlamış olduğumuz 4 farklı tasarımı satışa çıkarmayı düşündük.Bilirsiniz ki sohbet sunucusuna sadece mirc üzerinden bağlanılmıyor.Sitesinde sadece java appletten görünen bir tasarım yerine sohbet sitesini andıran bir tasarım/içerik kullanmak isteyenlere hazırlamış olduğumuz 3 tasarım'ın görünümlerini aşağıda görebilirsiniz.

  Tasarım 1

  Tasarım 2

  Tasarım 3

  Sitelerin genel özellikleri şöyle :
  * Hepsinin ana sayfasında göründüğü gibi sohbete bağlan kısmı var.Bu kısım CR applete entegre edilmiştir.Yani çalışan bir sistem var.Diğer sitelerdeki gibi Nick yazıp sohbet sayfası açıldığında ikinci kez nick yazmaya gerek kalmaz.
  * Hepsinin ana menüsünde foruma giden bir köprü verilmiştir.Forum sistemini tasarımı satın alan kişiye ücretsiz olarak kuracağız.Bu forum Sistemi SMF, MyBB yada phpbb olabilir.Eğer forumunuz zaten var ise direk link verilir.Yok ise kurulumu bu 3 forum sisteminden birisi olacak fakat, SMF olursa bir kaç eklenti kurabiliriz.
  * Radyo sayfasında admin paneli olan bir istek bölümü bulunmaktadır.Yapılan istekler bu admin panele yazılır.Tasarım 1 ve 2 de yayın akışı vardır.
  * Coppermine yada 4images resim galerisi Kullanış açısından bize uygun olanıdır.Resim ekleme gibi özellikleri basit olduğundan dolayı bu iki resim galerisi scriptini kullanmayı tercih ediyoruz.Tasarımlarda kurulacak olan resim galerisi scriptleri bu ikisinden biridir.Coppermine öncelikte tabiki.
  * Sitesinde sohbet sayfası olmayan webmasterlar ve site sahipleri için düşünülerek Sitene sohbet ekle sayfası hazırlanmıştır.Verilen kodlar CR applete ait olduğu için kişi kodları sitesine eklediği zaman sizin sunucuza bağlanacaktır.Bu da user açısından gelir olarak görülmektedir.Yani faydalı bir şey
  * İletişim sayfası her sitede olan bir şeydir.Site sahibiyle daha çabuk iletişim kurulması amacıyla hazırlanmıştır.Gerekli olan bir şeydir.
  * Ekran görüntülerinde görünmeyen Aquamp radyo player de genel özelliklere dahildir.Aquamp'ı bazı web sitelerinin en üstünde görebilirsiniz, sayfa değişsede o çalmaya devam eder.Bir çok kişi biliyor bunu.Bilmeyenler için söylemiş olduk.
  * Sayfanın bir köşesinde Mirc scriptinizin tanıtımına ait bölüm.
  Tasarım 4


  Tasarım 4'te Radyo istek paneli yoktur.Bunun yerine Mirc scriptinize bir sayfa ayrılmıştır.Ve yine Resim galerisi çıkartılıp yerine yardım sayfası eklenmiş olmasıdır.Diğerlerinden farkı kısaca bu.

  Ücretlendirme
  Bu sitelerin her birinden 10'ar tane satılacaktır.Her birinden 10 tane satıldıktan sonra satıştan çıkarılacaktır.
  Tasarım 1 : 100 ytl
  Tasarım 2 : 80 ytl
  Tasarım 3 : 80 ytl
  Tasarım 4 : 50 ytl

  iletişim : destek@ilkshell.org - info@ilkshell.org
  web site : ILKSHELL Teknoloji Merkezi

  Ek : Sitelerin çalınmamasına karşın ufak çapta bir kaç şey yapacağız fakat bu tamamen çalınmayacak anlamına gelmesin.O tasarımı çalmak isteyen ne yapar ne eder çalar.

  Not : Siteler sıfır tasarım değildir.
  Saygılar
 • 17-08-2007, 10:34:09
  #2
  Sormak isterim tasarım 4 ü satın aldığımı var sayıyorum. daha önceden ircshell kiralayan biri olarak shell hizmeti bu fiyata dahilmi yada aylık olarak ayrı bir ücret ödemek gerekiyormu? tabi birde hosting kısmı var bu konularıda aydınlatırsak sevinirim.

  Kolaylıklar dilerim.
 • 17-08-2007, 18:22:32
  #3
  Tasarım 4 şu an için ağustos ayı irc kampanya paketimizi alan ilk beş kişiye ücretsiz olarak verilecek.
  Sonrakiler ücretiyle satın alacak tabiki.

  Verilen fiyatlar sadece sitenin ücretidir.Shell dahil değildir.