• 11-07-2024, 08:51:36
  #1
  Seo & Makale & Facebook
  Site adresi: SADECE PM ile ileteceğim.
  Sitenin aylık getirisi: 3 Yıl 650.000 TL Web sitesi raporları aşağıda mevcut (Trendyol ve diğer pazaryerleri bu ciroya dahil edilmemiştir.)
  Sitenin açılış tarihi: 09.02.2021
  DA / PA Değerleri: 13/20
  Kategori / sitenin içeriği: Saat ve Aksesuar (NOT: Replika saatler vs değildir. Tüm saatler orijinal faturalıdır.)
  Günlük hit sayısı: 10-20 Arası %80'ı Google
  Ziyaretçi kaynağı: %80'ı Google %10 Sosyal medya %10 diğer
  Domainin yaşı: 3
  Site tüm içeriği birlikte mi satılık? Sınırlama var ise neler?: Tüm içerik
  Banlı olduğu sponsor var mı?: Hayır YOK
  Banlı olduğu arama motoru var mı?: Hayır YOK
  Kullanılan yazılımın lisansı satışa dahil mi?: Wordpress woocommerce
  Sitenin satışında herhangi hukuki (telif hakkı v.b. bir problem var mı?: Hayır YOK
  Eklemek istediğiniz diğer detaylar ve görseller: Sitenin İnstagram Sayfası da mevcuttur. Kurulduğu günden beri aktif olan bir sayfa 1900 gönderi 82.000 Takipçisi 20 Takip edileni var. Çok değişken reels izlenmeleri 1k izlenmede var 100k izlenmede var. Beğenmeleri de genelde düşük o noktayı tam çözemedim. Takipçilerin %70'i reklamla kasılmıştır bir kısmı reels ile kalan kısmı da kaliteli çekilişler ile kasılmıştır. Reelsler de orijinal kendi sesimizi hiç kullanmadık kullanılması instagram üzerinde etkileşimi arttırabilmektedir.

  Sitede Toplamda 685 Stok adet ürün mevcuttur. Bu ürünlerin yaklaşık 450-500 tanesi saattir. Bu saatlerin toptancı alış fiyatları 150 TL ile 550 TL arasındadır. Site satış fiyatları 390 TL ile 2000 TL arasında değişmektedir. Aksesuar ürünler yine aynı şekilde şuan çelik pandora ağırlıklı mevcuttur. Çoğunluk çelik kararma yapmayan modelleri çok az bijuteri 1.sınıf kaplama vip bijuteri ürünler mevcuttur.

  Yani şuan sadece ürünleri toptancıdan satın alsanız minimum 70000-80000 TL eder. (Elimde olan saat kutuları, gözlük kutuları, gözlük temizleme bezleri, saat pilleri) bunlarda verilecektir.

  MARKA Trendyolda tanımlıdır. Belli dönemler trendyol üzerinden satışlar yaptık. Fakat trendyol komisyonlarından ötürü geri çekiyorduk. Buradaki ciroda trendyol kazancı dikkate alınmamıştır. Fiyatları daha yüksek konulmuştur komisyon oranları dikkate alınarak oradan da arada satışlar gerçekleşmekte fakat onu yukarıda belirttiğimiz ciroya dahil etmiyorum zaten markayı satın alınca kendi adınıza aynı isimle mağazanızı isterseniz oradan da devam edebilirsiniz. Tüm ürünlerin görsel çekimleri ve videoları bize aittir hiç bir alıntı görsel mevcut değildir tamamı orijinal çekimdir.


  Site geçen sene deprem sürecine kadar çok iyi düzenli gidiyordu geçim kaynağımızı sağlayan E-ticaret sitelerimden biri. Deprem sürecinde kayıplarımız oldu uzun bir süre çalışamadık, çalışamayınca kazanç sağlanamadığından sıkıntıya girdik bu sebepten o dönemden itibaren e-ticaret sektöründeki işlem hacmimizi azaltıp geçim kaynağımızı Seo ve web sitesi gibi işlemlere verdik. Bu sebepten dolayı reklamlarımızı durdurduk genelde instagram profil ve web sitesi facebook instagram dönüşüm reklamları çıkıyorduk. Adwords reklamı hiç çıkmadık belki adwords reklamı daha büyük bir etkileşim ve satış gerçekleştirebilir. Adwords reklamlarından anlamadığımız için hep geri durduk.


  Site için basit bir seo çalışması 2 yıl önce yapmıştık o çalışmadan dahi etkili sonuçlar elde ettik. Sitedeki ürünler isimlerinde hep sıralamada. Siteye o zamandan sonra hiç dış seo çalışması yapılmamıştır. Hatta şunu da söyleyeyim ürün özellikleri kısmı özgün bir şekilde yazılmamış onları daha farklı ve detaylı ürün tanıtım yazıları oluşturulsa çok iyi yerlere gelir. Site google alışverişler bölümünde de yer alıyor. İyi bir seo çalışması ile reklam çıkmadan çok yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

  * Sitedeki ürün isimlerini google arama motoruna yazdığınızda sürekli bizim ürünler görülmektedir.


  *** Site 1 Temmuz'a kadar ticimaxtaydı yıllık yenileme ücretlerini arttırdıklarından dolayı siteyi Wordpress woocommerce geçirdim özel olarak her şeyi ben ayarladım sorunsuz bir şekilde devam etmektedir. Hem bu sayede yıllık e-ticaret paketi yenileme vs gibi ücretlerde olmayacaktır. Wordpress hızlandırma çalışmalarına kadar her şey yapıldı. Bu arada ticimaxtan wp ye geçerken linklerin korunması için özel olrak ürünler tekrardan tek tek elle girildi link yapısı ona göre oluşturuldu. Böylece google indexleri korunmuş oldu.


  GENEL WEB SİTESİ Satış Raporları:

  KALAN 70 BİN TL 'LİK KISIMDA HAVALE & EFT İLE YAPILAN ÖDEMELERDİR.

  BU RAPORLAR HAZİRAN 2021 TARİHİNDEN İTİBAREN OLAN KAZANÇLARDIR. BU TARİHTEN 4 AY ÖNCE SİTE KURULMUŞTU BAŞKA BİR SCRİPT KULLANIYORDUK SATIŞLAR ÇOK ARTINCA HAZİRAN 2021 İTİBARİ İLE TİCİMAX A GEÇTİK.


  SON 6 AYLIK WEB SİTESİ SATIŞ RAPORU:

  KALAN 4000 TL DE HAVALE EFT İLE ALINMIŞTIR.

  BU MARKAYI SATIN ALIP DİREK BİRİNCİ GELİR KAYNAĞI İŞİNİZ OLARAK YAPABİLİRSİNİZ. UZUN BİR SÜREDİR REKLAM ÇIKILMAMASINA RAĞMEN GOOGLEDEN VEYA İNSTAGRAM PAYLAŞIMLARDAN KAYNAKLI OLARAK SATIŞ YAPILMAKTADIR.
  SATIŞA DAHİL OLANLAR:

  Patent devri. Bunun için oluşan bir ek ücret var ise alıcıya aittir.
  Elimde olan saat kutuları, gözlük kutuları, gözlük temizleme bezleri, saat pilleri
  Domain devirleri .com ve .com.tr
  Sitede yer alan tüm ürünler
  82K takipçili İNSTAGRAM SAYFASI

  SİTE kesinlikle herşeyiyle satılıktır. Sadece instagram satılık mı sadece ürünler satılık mı pazarlığına girmeyelim site Satışa dahil olan tüm hepsi ile birlikte satılıktır. Tek birini de alsanız hepsini de alsanız aynı fiyat geçerlidir.

  Tüm bunlar için istenilen Fiyat 110.000 TL'dir. Fiyat çok uygun tutulmuştur sadece saatler, aksesuarlar, saat kutuları, gözlük kutuları, gözlük temizleme bezleri, saat pilleri gibi tüm ürünler göz önünde bulundurulduğunda ürün fiyatları şuanki güncel fiyatları ile 70k-80k vs eder.

  * Sitede yer alan ürünlerin faturası mevcuttur. Fatura kesilip teslim edilir.
  * Kargo anlaşması olmayanlar Geliver'i kullanabilir. Ara sıra kullandım güzel bir sistemleri var ben beğendim.
  * Toptancı ile tanıştırılır numaralar verilir her gelen yeni ürünün görselini iletir beğendiğiniz modeli nereye isterseniz hazırlayıp gönderir size. En uygun fiyattan bulabileceğiniz bir toptancıdır. Tüm ürünlere fatura kesmektedir ve gayet uygun vermektedir.
  * Toptancıdan isterseniz kendi marka adınıza bile saat ürettire bilirsiniz. Devir sonrası neler yapabilirsiniz nasıl yapabilirsiniz detaylı bilgi verilecektir.  Yukarıda tüm bilgiler detaylı olarak verilmiştir. Detaylı okumadan lütfen PM istemeyin.
 • 11-07-2024, 23:21:37
  #2
  hocam sitenin hiti 10 20 diye okudum
  konuyu dikkatlice okudum
  ortalama son 6 ay olarak, aylık ortalama gelir nedir ?
  ve kar oranı yüzde kaç
 • 11-07-2024, 23:30:09
  #3
  Seo & Makale & Facebook
  ModaMarka adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  hocam sitenin hiti 10 20 diye okudum
  konuyu dikkatlice okudum
  ortalama son 6 ay olarak, aylık ortalama gelir nedir ?
  ve kar oranı yüzde kaç
  Merhabalar,
  SON 6 AYLIK WEB SİTESİ SATIŞ RAPORU:

  KALAN 4000 TL DE HAVALE EFT İLE ALINMIŞTIR.


  KAR oranı %200 dür. İstatistikler deki kâr oranı %200 dür Ürün fiyatı x3 olarak satış yapıyoruz.
  * Fakat şuan sabit fiyat kampanyası yapmak için sitede %100 olacak şekilde bir fiyatlandırma yapılmıştır. Site satılmaz ise reklam çıkıp tüm ürünleri X2 olarak satışını sağlamak için.

  Aylık ortalama Reklamsız 11000 TL'ye denk gelmektedir.
 • 11-07-2024, 23:33:38
  #4
  Biyojet Bilişim adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Merhabalar,
  SON 6 AYLIK WEB SİTESİ SATIŞ RAPORU:

  KALAN 4000 TL DE HAVALE EFT İLE ALINMIŞTIR.


  KAR oranı %200 dür. İstatistikler deki kâr oranı %200 dür Ürün fiyatı x3 olarak satış yapıyoruz.
  * Fakat şuan sabit fiyat kampanyası yapmak için sitede %100 olacak şekilde bir fiyatlandırma yapılmıştır. Site satılmaz ise reklam çıkıp tüm ürünleri X2 olarak satışını sağlamak için.

  Aylık ortalama Reklamsız 11000 TL'ye denk gelmektedir.
  hocam hangi ildesiniz peki ? detaylara tekrar bakıcam şuan, ortlama günlük nekadar zaman harcanıyor bu iş için ?
  fiyat konusunda detayları konuştuktan esneme var mı ?
 • 11-07-2024, 23:50:55
  #5
  Seo & Makale & Facebook
  ModaMarka adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  hocam hangi ildesiniz peki ? detaylara tekrar bakıcam şuan, ortlama günlük nekadar zaman harcanıyor bu iş için ?
  fiyat konusunda detayları konuştuktan esneme var mı ?
  Mersin'deyiz hocam. Ortalama olarak İnstagram üzerinde 3 günde bir reels, her gün bir gönderi ve 3-4 Hikaye paylaşılmalı hikayeye ürün görsellerini ve web sitesindeki linklerini ekliyorum. Son zamanlarda sadece yaptığım bu sadece için teknik olarak ilgilenilen kısmı yaklaşık max 30 dakikanızı alır. Ürün görsellerini ürün alır almaz direk çekersiniz bir daha uğraşmazsınız görsel çekmek ile tabi ara ara farklı alanlarda çekim yapıp renklendirmek +kazanç sağlayacaktır. Biz genelde ürünü alır almaz bir gün tüm ürünlerin görsel ve video çekimlerine ayırıp sonradan paylaşım yapıyorduk.

  Buna ek olarak en çok iş yoğunluğu reklam çıkıldığı zaman olmaktadır. Whatsapp'tan yazanlar oluyor onlara cevap vermektir bu iş harcanan zaman. Oda kapıda nakit ödemeli siparişler verenler genelde oluyor. Klasik sorular gelmektedir dilerseniz sizde bizim gibi hazır cevaplar ayarlayabilirsiniz. DM'e sürekli cevap vermiyoruz. Verdiğimizde genelde whatsapp'a yönlendiriyoruz. Kapıda ödeme alacak olanların gerçek alıcı olup olmadığını bilebilmek için bu yüzden DM üzerinden sipariş almıyoruz. Zaten Paytr vs alacak olanlar reklamdan siteye gidip direk siparişini veriyor uğraştırmıyor ilk mesai saatinde kargo hazırlanıyor ve çıkışı sağlanıyor.

  Bunların dışında bizim yaptığımız pek bir şey yoktu sizlerin farklı stratejileri var ise o şekilde satışları artırmak için ek zaman ayrılabilir.

  Fiyat noktasında anlaşabileceğimiz bir fiyatta görüşülebilir hocam.
 • 12-07-2024, 11:23:25
  #6
  Biyojet Bilişim adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Mersin'deyiz hocam. Ortalama olarak İnstagram üzerinde 3 günde bir reels, her gün bir gönderi ve 3-4 Hikaye paylaşılmalı hikayeye ürün görsellerini ve web sitesindeki linklerini ekliyorum. Son zamanlarda sadece yaptığım bu sadece için teknik olarak ilgilenilen kısmı yaklaşık max 30 dakikanızı alır. Ürün görsellerini ürün alır almaz direk çekersiniz bir daha uğraşmazsınız görsel çekmek ile tabi ara ara farklı alanlarda çekim yapıp renklendirmek +kazanç sağlayacaktır. Biz genelde ürünü alır almaz bir gün tüm ürünlerin görsel ve video çekimlerine ayırıp sonradan paylaşım yapıyorduk.

  Buna ek olarak en çok iş yoğunluğu reklam çıkıldığı zaman olmaktadır. Whatsapp'tan yazanlar oluyor onlara cevap vermektir bu iş harcanan zaman. Oda kapıda nakit ödemeli siparişler verenler genelde oluyor. Klasik sorular gelmektedir dilerseniz sizde bizim gibi hazır cevaplar ayarlayabilirsiniz. DM'e sürekli cevap vermiyoruz. Verdiğimizde genelde whatsapp'a yönlendiriyoruz. Kapıda ödeme alacak olanların gerçek alıcı olup olmadığını bilebilmek için bu yüzden DM üzerinden sipariş almıyoruz. Zaten Paytr vs alacak olanlar reklamdan siteye gidip direk siparişini veriyor uğraştırmıyor ilk mesai saatinde kargo hazırlanıyor ve çıkışı sağlanıyor.

  Bunların dışında bizim yaptığımız pek bir şey yoktu sizlerin farklı stratejileri var ise o şekilde satışları artırmak için ek zaman ayrılabilir.

  Fiyat noktasında anlaşabileceğimiz bir fiyatta görüşülebilir hocam.
  hocam özelden size wp iletiyorum o halde bilgiler için teşekkür ederim
 • 12-07-2024, 12:32:21
  #7
  Seo & Makale & Facebook
  ModaMarka adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  hocam özelden size wp iletiyorum o halde bilgiler için teşekkür ederim
  Rica ederim hocam tabi bekliyorum. Dilerseniz Profilim'de yer alan Whatsapp hattımıza da yazabilirsiniz.
 • 14-07-2024, 01:37:33
  #8
  Pm alabilir miyim
 • 15-07-2024, 11:49:27
  #9
  Satıldı mı ? Bilgi alabilir miyim ?