Site adresi: Adres için tıklayın.
Açık Başlangıç Fiyatı: 1000
Açık Arttırma Artış Fiyatı 10TL
Açık Arttırma Süre Bitişi: Son teklif + 12 saat
Sitenin aylık getirisi: Hiç bir yayın organımıza reklam almadık. Dolayısıyla bir reklam geliri elde etmedik. Ancak şuan hiti bulunmadığı için 0 TL.
Sitenin açılış tarihi: Nisan 2018
Kategori, sitenin içeriği nedir: Akademik Haber
Günlük hit sayısı: 10 - 15
Ziyaretçi kaynağı: Google
Domainin yaşı ve Pagerank değeri: 2 Yıl 158 Gün
Site tüm içeriği birlikte mi satılık, sınırlama var ise neler: Site Esen Kadın Temasıyla birlikte, içetik botu olarak WP-Content Crawler'a ve cache eklentisi olarak da Wp-Rocket eklentilerine sahiptir. Wp-Rocket 2021 Nisan ayına kadar güncelleme alacaktır. Wp Content Crawler kendi Codecanyon hesabımda ancak siteyi alan kişi sorunsuz kullanabilir. İsterse kendine bot da yaptırabilir.
Hosting dahil midir: Hosting 2 ay idare edilir.
Banlı olduğu sponsor var mı: Hayır
Banlı olduğu arama motoru var mı: Hayır
Kullanılan yazılımın lisansı satışa dahil mi: Wordpress Esen Kadın Teması satışa dahildir.
Yazılım lisans sonlanma zamanı: Sınırsız
Sitenin satışında herhangi hukuki bir problem var mı, telif hakkı vb..: Site satışında herhangi bir hukuki engel bulunmamaktadır.

Hayırlı günler diliyorum. 2.5 yıldır yayın yapan haber sitemizi satıyorum. Haber sitesini istediğimiz gibi aktif kullanamadık. Ciddi yatırım yapmıştık ancak maalesef diğer yayın organlarından dolayı zaman kalmadı. Sitede Content Crawler eklentisinin tüm ayarları yapılmıştır. Akademik ilanları, kongreleri ve haberleri kendisi çekere taslak olarak kaydetmektedir. Haberleri özgünleştirerek yayınlayabilirsiniz.

Site ilk açıldığında ciddi bir SEO çalışması yaptırıldı. Kendi anahtar kelimesi olan akademik haberler aramasında 1. sırada, akademik haber aramasında ise 2. sıradadır. Bu durum 2 yıldır değişmedi yerine oturdu diyebilirim. Alınan backlinkler daha sonra search consoledan düştü ancak sitenin etkisi kalıcı oldu. Search consoleda şuan 60 backlinki bulunmaktadır. Bu backlinklerden biride google support backlinkidir.

Sitenin adının var olduğu kitap ayraçları bugüne kadar öğrenciden akademisyene 500-600 kişiye dağıtıldı. Ayrıca derneğimizin bulunduğu binanın dışında tabelada adı da yazmaktadır.

Alan adının süresi 06.04.2021 tarihine kadar devam ediyor. Alan adı değeri de yüksektir.

Soru sormak isteyen öm atabilir.