• 02-08-2012, 16:27:38
  #1
  Sunucu Optimizasyonu nedir?

  Web sunucularının performansını etkileyen en önemli husus yazılımlardır, bu yazılımların sunucu donanımı, sunucu içerisinde yayın yapacak web sitelerinin durumuna göre seçilmesi ve konfigüre edilmesi sunucu optimizasyonu kavramını tanımlar. Başarılı bir sunucu optimizasyonu ile sunucu kaynakları minimum seviyede kullanılır, sunucu performansı artar, çıkabilecek sürpriz problemlerin oranı minimuma iner.

  Hakkımızda...


  10000+ fiziksel ve sanal sunucu optimize referansı, %96 başarılı operasyon oranı, 12 yıllık uygulama tecrübesi, onlarca farklı çözüm senaryosu.

  Optimizasyon işlemleri şu an için sadece Cpanel kontrol paneline sahip dedicated, vds ve vps sunuculara yapılmaktadır, diğer kontrol panellerine destek verilmemektedir.

  Neden sadece Cpanel sunucularda optimizasyon yapıyorsunuz?

  25 yıllık geçmişi, stabil ve güvenli altyapısı, çok hızlı bug giderme ve zero-day açık raporlama düzeltme başarısı, 3. parti pluginlerle mükemmel uyum, eski-yeni tüm scriptlerle yüzde 99'a varan uyum ile çalışma, esnek yapısı nedeniyle birden çok optimizasyon yapılandırmasına imkan vermesi, gelişmiş log sistemi ve hata raporlama yapısıyla sorun tespitinin kolaylaşması, kontrol panel şirketleri arasında en büyük yazılım ekibine sahip olması ve ar-ge süreçlerine en çok yatırımı yapan kontrol paneli şirketi olması nedeniyle optimizasyon hizmetlerimizde cpanel'i önermekte ve sadece cpanel kontrol panelli sunucularda işlem yapmaktayız. 10 yıldan fazladır sürdürdüğümüz sunucu optimizasyon hizmetlerinde baştan beri cpanel altyapısını tercih ettik, bu nedenle tüm optimizasyon yapılandırmalarımız, özel ayarlarımız, performans ve güvenlik uygulamalarımız cpanel altyapısına göre geliştirilmekte, test edilmekte ve uygulanmaktadır.

  www.sunucuoptimizasyon.com

  Çözüm üretebildiğimiz konular...
  + Aşırı işlemci kullanımı
  + Aşırı bellek kullanımı
  + Yavaş açılan sayfalar
  + Sunucu Analizi
  + Http get hedefli saldırılar
  + Sunucu seçimi
  + Sunucu taşıma/migrasyon
  + Yedekleme

  Neler yapıyoruz...

  ***Sunucular konusunda yeterli bilgiye sahip olmayan müşterilerimize doğru sunucu seçimi ve sıfırdan sunucu yapılandırmasıyla anahtar teslim şekilde hizmet sağlayabilmekteyiz.

  Webserver Optimizasyonu

  + Litespeed Kurulum ve Optimizasyonu
  + Apache - Litespeed Server API / mod_lsapi Kurulum ve Optimizasyonu (Lisans gerektirmez)
  + Apache - PHP-FPM Optimizasyonu
  + HTTP/2 - Gzip/Brotli - Mod_Expires - HSTS** Aktivasyonu
  + SSL/TLS Versiyon ve Cipher Optimizasyonu
  + Opcache PHP cache Kurulumu ve Optimizasyonu, Memcache-Memcached Kurulumu (isteğe bağlı)

  * HSTS Aktivasyonu isteğe bağlı olarak yapılmaktadır.

  Webserver optimizasyonu web siteleriniz oluşturacağı php sorgularının sunucu kaynaklarını en az şekilde kullanmasını, aynı zamanda web sitelerinizin erişim sürelerinin iyi seviyeye gelmesini hedeflemektedir, ayrıca gelebilecek ufak çaplı http flood saldırılar için webserver tarafında düzenlemeler yapılmaktadır. Sunucu, scriptler ve sitelerin yoğunluk durumuna göre tarafımızdan uygun webserver seçim ve ayarlaması yapılmaktadır.


  Mysql Optimizasyonu

  Sunucunuzda yayın yapan sitelerin veritabanı kullanımı ve mevcut sunucu donanımına göre my.cnf düzenlemesi yapılmakta, mysql temp alanı disk üzerinden bellek üzerine alınmaktadır.
  İhtiyaç olması durumuna mysql versiyonu güncelleme işlemide yapılmaktadır. Bunun dışında sunucuda yayın yapan ve problemli sql sorgularına sahip olan web siteleri raporlanıp sunucu sahibine bilgi verilmektedir.

  Mysql optimizasyonunu amacı düzenli sorguların önbelleğe alınarak ihtiyaç halinde tekrar sorgu yapılmadan önbellekten geri okunması buna bağlı olarak mysql servisinin işlemci üzerindeki yükünün düşürülmesidir.

  Güvenlik Optimizasyonu

  Sunucu üzerinde kritik önem arz eden, root dizinine geçiş, hesaplar arası geçiş, cgi-perl çalıştırma gibi faaliyetlerin engellenmesi amacıyla yapılan giriş seviyesi ayarları içermektedir.

  Kernel tabanlı symlink koruma ayarları
  Mod_userdir düzenlemesi
  Open_basedir düzenlemesi
  Mod_security düzenlemesi
  Php.ini düzenlemesi
  Exec-Symlink,Perl,Cgi kontrolü
  Sistem ve kullanıcı taraflı dizinlerin chroot kontrolü düzenlemesi
  CXS Exploit Scanner kurulum ve optimizasyonu (Shell ve exploitler için %90 çözüm oranı) (Lisans almanız gerekir) (Cxs kurulum ve ayarları için ek ücretlendirme yapılmaktadır)
  Mysql remote yasaklama
  Ssh port değiştirme
  Açık barındırabilecek php versiyonlarının kontrolü ve buna uygun php derlemesi.
  İsteğe bağlı olarak belli limitlere kadar zararlı dosya (shell) taraması
  Rootkit kontrolü

  HATIRLATMA: Güvenlik optimizasyonu konusunda herhangi bir garanti verilmemekte olup, yapılan ayarlamalar sadece oluşabilecek riskleri azaltmak amaçlı yapılan giriş seviyesi ayarlamalardır. İleri seviye güvenlik optimizasyonu için cloudlinux/cagefs veya cxs exploit scanner yazılımları gerekmektedir. Script kaynaklı olabilecek açıklarda güvenlik optimizasyonunun başarımının düşük olacağını müşteri kabul etmiş sayılır, rootlanmış ve ciddi oranda hack faaliyetleri olan sunucularda, sunucu formatlanmadan işlem yapılmamaktadır.

  Ekstra ücretsiz düzenlemeler

  Cpanel ayarlarının düzenlenmesi.
  Let's Encrypt ücretsiz ssl modülü kurulumu.
  Otomatik wordpress kurulum eklentisinin aktif edilmesi. (Ücretsiz)
  Gereksiz servis kontrolü.
  Log rotation servislerinin düzenlenmesi.
  Otomatik yedekleme konfigürasyonu.
  Yazılımsal firewall kurulumu.
  DNS-FTP-SSH servislerinin kontrolü.
  Genel sistem güncellemelerinin yapılması.

  ***Yaptığımız optimize işlemleri sonrasında sunucunuzun performansında hiçbir değişiklik olmaz ise 3 gün içinde tüm işlemleri geri alıp para iadesi yapmaktayız*** (Script veya donanım-network gibi tarafımızla ilgisi olmayan durumlar haricinde)

  HATIRLATMALAR:
  + Tüm işlemler Cpanel kontrol paneline sahip sunucu, vps ve vds'ler için uygulanmaktadır. Optimizasyona uygun olan sunucular için ödeme işlem öncesinde alınır, sonrasında sunucu işlem sırasına dahil edilir, yoğunluk durumuna göre işlemler 4-24 saat arasında tamamlanır.
  + Mail servisleri ile ilgili problemler, spam sorunları gibi konularda kesinlikle hiçbir uygulamamız ve desteğimiz bulunmamaktadır.
  + Optimizasyon çalışmaları gtmetrix, google pagespeed v.b. sentetik test yazılımlarında alacağınız puanlar için garanti vermemektedir.
  + Sunucuoptimizasyon.com üzerinden sunucu, vps, vds, reseller, host satışı yapılmamaktadır.
  + Optimize işlemlerinin başarımı sunucu / vps donanımı, özellikle vps-vds sunucularda ana makinaya açılan vps-vds sayısı, scriptler, hit durumu gibi birçok nedenle birebir ilişkilidir hiçbir hizmetimizde %100 garanti vermemekteyiz, işlemlere başlanmadan önce sunucu incelenecektir, optimizasyona uygun olmayan sunucular için işlem yapılmayacaktır.
  + Sunucu optimizasyon işlemlerinin ileriye dönük verimli olabilmesi ve güvenlik riski yaratabilecek yeni durumların tespit ve onarımı için 6 ayda bir bakım hizmeti almanız önerilmektedir.
  + Sunucu optimizasyon işlemleri içerisinde layer 7 http-get botnet saldırılar için herhangi bir düzenleme yapılmamaktadır. Bu tür saldırılar için ayrıca "ddos filtreleme" hizmeti satın almanız gereklidir.
  + Optimizasyon işlemlerimiz instagram, twitter v.b. takipçi scriptlerinin çalışacağı sunucular için yüzde yüz uyumlu değildir, dengesiz cpu tüketimi olan scriptlerde optimizasyon başarımı düşük olacaktır.
  + Ödeme süreçlerinde tarafımızı mağdur eden veya destek sistemimizi suistimal eden kişi yada firmalar hizmet kara listesine alınır, bu kişi yada firmalara hiçbir hizmet verilmez.
  + Optimizasyon işlemleri size hiçbir zaman sitelerinizin yedekleri konusunda bir garanti vermemektedir, işlem yapılan sunucuda sonradan meydana gelebilecek bir disk arızası, dosya sistemi hasarı, cpanel kaynaklı yedekleme problemleri veya müşteri kaynaklı yaşanan güvenlik zaafiyetlerinde oluşacak veri kaybından ve yedeklerden sunucu sahibi sorumludur. NOT: Cpanel lisansı bittiğinde otomatik yedekleme devre dışı kalmaktadır.

  ÖNEMLİ: Optimizasyon işlemleri sonrası, optimizasyon kaynaklı oluşabilecek problemler için destek süremiz 5 gündür, bu süre sonrasında teknik destek almak isterseniz, talep ettiğiniz işleme göre ayrıca fiyatlandırma yapılacaktır. Destek kapsamı sadece sunucu taraflı fark edilmiş problemlerin giderilmesini kapsamaktadır, site scriptleri ile ilgili konularda yazılımsal destek sağlanmaz. Uzun süreli veya aylık destek şeklinde hizmet verilememektedir, işlemler tek seferlik paketler halindedir.
  Hizmetimizi tercih eden müşterilerimiz bu maddeleri kabul etmiş sayılır.

  Ekstra ücretli işlemler

  + Optimizasyon harici problemlerin giderilmesi.
  + Sunucular arası site aktarımı.
  + Büyük boyutlu veritabanlarının restore edilmesi.
  + Vmware esxi sanal sunucu kurulumu, sanal sunucu üzerine işletim sistemi kurulumu ve yapılandırması.
  + Cloudlinux-Cagefs-Kernelcare kurulum ve yapılandırması.
  + Geoip, Redis, Phalcon, Mongodb, FFmpeg, imagick, ssh2, getcomposer, elasticsearch kurulumu.
  + Cxs Exploit Scanner Kurulum ve Ayarları.
  + Windows Server 2019 RDP kurulumu (Upload-Download amaçlı)(180 gün lisanslı)

  ******************************


  YALNIZCA CPANEL/WHM KONTROL PANELLİ SUNUCULARA HİZMET VERİLMEKTEDİR.
  ÜCRETLENDİRME, DETAYLAR VE ÖN İNCELEME İÇİN İLETİŞİM YOLLARI;

  Skype: sunucuoptimizasyon.com

  Mail: info [at] sunucuoptimizasyon.com

  r10.net PM (Özel Mesaj): Mesaj göndermek için tıklayınız

  ---

  İşlem ücretlerimize kdv dahildir, verilen hizmetler için fatura kesilmektedir. Faturanızı pdf olarak mailinize veya alıcı ödemeli olarak kargo ile adresinize gönderilmesini talep edebilirsiniz.

  (Telefon desteğimiz yoktur, tüm görüşmeler yazılı olarak yapılmaktadır)

  İnternet sitemiz ve hizmetlerimiz etbis'e kayıtlıdır.
  https://www.eticaret.gov.tr/siteprof...ptimizasyoncom

  ---

  Bir önceki konumuzu aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

  https://www.r10.net/is-arayanlar/7024...-aliyoruz.html


  *******************
 • 02-08-2012, 16:40:50
  #2
  Arife kaç defa optimizasyon yaptırdıgımı tam olarak hatırlamıyorum ama hepsinde sorunsuz bir şekilde oldu
 • 02-08-2012, 16:59:00
  #3
  Müşteri yorumlarımızın bir kısmını google önbellekten toparlamaya çalıştım.

  Alıntı
  updatefilm

  İşini İyi Yapan Arkadaştır Tavsiye Ederim
  Alıntı
  _FaNTaSY_

  kendisiyle 3 aydır çalışıyorum gerçekten bana çok yardımcı oldu
  kendisine her türlü kefilim işinde usta bir kardeşimiz çalışmalarında başarılarının devamını dilerim arifcim
  Alıntı
  warning31

  Arif eline saglık kaç defa sunucunun loadları 200 fazla oldugu zamanlar hep düzeltti şuanda bile sadece iki sitede 1500 online var load sadece 3 nginx ile çok hızlı açılıyor siteler. artık her sunucum arife emanet bişey oldumu direk ona danışırım
  Alıntı
  RHSBILISIM

  Bende çalıştım çalışıyorum kendisi ile işini halkulade yapıyor tebrikler!
  Alıntı
  Zeronet

  Arif bey birtanedir .
  Alıntı
  Yalvac

  Güzel hizmetler . "Güzel fikirler,güzel işler" . Bir çok sıkıntı yaşayan arkadaşa yardımı dokunacak hizmetler.Tebrik ederim.
  Alıntı
  Lord21

  Valla benim işimi ben ne zaman istesem yapıyor. Acaba yanlış anlamış olmayasın. Msn de olmasa bile çevrim dışı yazıyorum. Yada Sitede özel mesaj atıyorum hemen hallediyor sağolsun.
  50 tl para verdik 150 tl lik iş yaptırdık desek abartmış olmayız herhalde
  Alıntı
  utq_

  eline koluna sağlık valla site gözle görülür derecede hızlandı ki oyun sitesi olduğu içinde hız çok önemliydi benim için.. harika bir iş çıkardı teşekkürler..
  Alıntı
  DaDaS
  işinin ehli dememe gerek kalmamış herkes aynısını yazmış ama özellikle karakter açısından örnek bir arkadaştır kendisi teşekkür edeiyorum süper bi iş başardı
  Alıntı
  DusLerforum

  Full Optimizasyon Yaptırıldı..

  Site Adresimizi Bilen biliyor Birtakım sorunlar vardı. bu sebeple sunucu degıstırmek zorunda kalıyorduk. ilgilendi 24 saat sonunda düzeltti birçok sorunu şuan bır sorun yok.

  güvenilir arkadaş.
  Alıntı
  Blade_

  Arif bey saolsun hiçbir zaman yardımlarını eksik etmiyor allahrazı olsun işinin ehli bir arkadaşımız...
  Alıntı
  WebWorm

  dün gece itibariyle optimizasyon yaptırdım. izlenimlerimi anlatıyım.

  en basitinden cpu oranım 20lerdeydi şuan 2 bile olmuyor

  ayrıca sitelerimde bariz şekilde sayfa hızlanması mevut.

  daha öncedende optimizasyon yapılmış eş değer bir sunucuda bulunuyordum ondada cpu oranım 8-9 civarındaydı. meğer o sunucu optimize edilmemiş onu anladım
  Alıntı
  SanaLTutsaK

  Elazığlı kardeşimiz işini gerçekten iyi yapan aldığı parayı hak eden bir insan.
  Dün yeni geçtiğim sunucuda bazı problemler yaşadım sağolsun hepsini halletti.
  Alıntı
  videolarim

  Valla katılıyorum işini gerçekten harika yapan birisidir tavsiye ederim
  Alıntı
  Phantasm

  Arkadaş çok yardım sever.
  Gözüm kapalı 2 lisanslı scriptimin bulunduğu sunucuyu emanet ettim.
  2 gündür çözemediğim problemi 1 celsede halletti.
  Güvenilir...
  Sağ olsun.
  Çalışın derim.
  Alıntı
  orcnd

  Çok güvenilir bir arkadaş.
  Profesyonel çalışıyor tamamen.
  İşin ehli.
  Lighttpd-Litespeed Proxy Websever Kurdu harika performans aldık.
  Teşekkür ederiz.Devamlı çalışma dileğiyle...
  Alıntı
  DarkApple

  2 haftadır beni çıldırtan aşırı load problemleri ve ram problemimi halletti saolsun arif.Sunucu canavar gibi oldu.Hayırlı işler dilerim iyi ki varsın
  Alıntı
  cix_style

  Nekadar teşekkür etsem azdır. Allah ondan bin kere razı olsun. işini gerçekten çok iyi yapıyor. Onu bilen biliyor zaten.. işinin yanı sıra, hiç yılmadan sıkılmadan her türlü soruyu cevaplıyor. Allah ona sabır versin. Sadece sunucu optimizasyonu değil, diğer konulardada çok yardımı dokundu..
  Alıntı
  GodLessTurtLe

  aylardır neredeydin sen hocam tonla para döktüm sunuculara performans alamadım imdadıma yetişti gerçekten, şuanda bir makinem var gerçekten özelliklerini tam anlamı ile kullandığını görüyorum ve test ediyorum. Emeklerine sağlık gerçekten aldığı paranın hakkını çok fazlasıyla veriyor. Ellerin dert görmesin inş daha başka işlerdede çalışacağız Kesinlikle bu konuda ben referansım size heryerde
  Alıntı
  beratkeles

  R10'a 1 haftadır giremediğim için ancak yazma fırsatı buldum.
  Arif abi şimdi seni şöyle bi öviyim diyicem ama yazar yazar bitiremem diye övmüyorum.
  Arif abiyi 4-5 yıldır çok iyi tanırım bizim hantal makineyi öyle bir adam etti ki hacı murattan inip ferrariye binmiş gibi hisettim kendimi. iframe ile gelen büyük saldırıyıda 1 günde kesişi makineye ekstra bi nitro takılmış havası verdi

  Sözün özü Arif abi bir tanesin.. Eğer olurda ilerde bizzat bu işe tekrar girersen kesinlikle seninle çalışacağımın sözünüde buradan veriyorum.

  Alıntı
  Co$kuN
  Arif iyidir. hayırlı işler kardeşim.
  Alıntı
  Aleran
  Beni hatırlamaz, ancak, çok güvenilir, harika bir insandır.
  Alıntı
  wolfmaster

  Sunucu üzerinden optimazyon yapıldı işini başarıyla yapan bir arkadaş sorunsuz çalışma arkadaşı herkese tavsiye ederim sorunumu hallettik sayesinde güven konusundada kimsenin şüphesi olmasın derim
  Alıntı
  x2841x

  Sunucu optimizasyonu yapıldı güvenilir ve sorunsuz işlem.

  Alıntı
  TURKCESPİKER

  Arif Bey'e teşekkürlerimizi iletiyoruz.


  Aylardır sitemizde büyük bir ağırlık vardı. Bu kadar çile çekmemize değmezmiş doğrusu. Biz kendi bilgilerimiz doğrultusunda ne yaptıysak bu ağırlaşmayı giderememiştik. Demek ki her işin bir erbabı, ustası var.

  2 saatlik bir bakımdan sonra sitemiz hiç olmadığı kadar hızlı ve güvenli oldu. Tekrar tekrar teşekkürler tüm emekleriniz için.
  Alıntı
  iMpAcK

  Arif Hoca r10'da İşinin Ehli Olan Ender İnsanlardan Biri.
  Şuan Kullandığım Sunucu Seçimimi, Optimizasyonunu ve Hangi Şirketle Çalışacağımı Bile Tamamen Kendisi Ayarladı.

  Arif Hocaya Olan Güvenim Boşa Çıkmadı,
  Yaklaşık 6-7 Aydır Sunucuya Elimizi Bile Sürmedik Kurulduğu ilk Gün Gibi Tıkır Tıkır Çalışıyor Maşallah (:
  Alıntı
  DJ_JuNiOur

  Sunucu güvenlik ve optimizasyon çalışması yaptı. İşinin ehli biri olduğunu zaten herkes biliyor. Kendisine burdanda teşekkür ederim.
  Alıntı
  RoTrKO

  Sunucu optimizasyonu yaptırıldı gerçekten güvenilir bir arkadaş
  Yüksek MYSQL Kullanımını neredeyse hiçe kadar düşürdü
  Temiz ve hızlı bir çalışma yapmıştır ve ücret gerçektende çok iyi
  Kesinlikle tavsiye ediyorum.

  Alıntı
  garipserseri

  arif ustama yaklasık 7 tane falan optimize işi yaptırdık müşterileirmiz vede biz cok memnun olduk yaptığı iş gercekten güzel fakat askere gidecekmiş arif burdan sana duyuru askerden sonra seni başka bir firmada görmek istemiyorum ona göre şimdiden sana acık iş teklifi
  Alıntı
  hermesyus


  arkadaş bilgili biridir. daha önce banada yardımcı oldu sağolsun. hizmeti 10 numaradır
  Alıntı
  klax_klax

  Merhabalar;

  Linux sunucularımızdan bir tanesine optimizasyon hizmeti alınmıştır. Optimizasyonu gayet başarılı yaptı beyfendi, sağolsunlar shell tarayıcı bile kurdular.

  Teşekkürler. Allah yolunuzu açık etsin..
  Alıntı
  Medikalize

  Sunucu Optimizasyonu Yaptırdım.
  İlgi alakalı çok iyidi.
  hizmetten memnun kaldım tavsiye ederim.
  Alıntı
  BlackTown

  rif kardeşime iş verildi, söz verdiği zamanda söz verdiği şekilde yaptı. Açıkça söylemek gerekirse işinin ehli olup işlerini bu kadar sağlam yapanı görmedim bu sektörde. Sunucuda ne LiteSpeed var ne Nginx, ne Varnish nede başka birşey ama performans o kadar güzelki, bu anlattığım yazılımların hepsini bir araya toplasanız belki bu kadar performans alamazdık. Hele ki, loadlarımız 15'in altına düşmezken şimdi sinek kaydı gibi.

  Teşekkür ediyorum, Optimasyon konusunda artık adresimiz belli
  Alıntı
  MaRkS

  Bu adam bi' dahi.
  5 yıl önce de kendisinden destek aldıydım,şimdi de alıyorum.Hesabı siz yapın.
  Ne zaman başım sıkışsa bana mısın demiyo! Daha iyisi yok sanki...

  Alıntı
  Crux

  Saolsun Elazığlı olmasa çok zor durumdaydım hiç üşenmeden halletti
  Alıntı
  grikare

  Arif beyle kurumsal olarak çalışıyoruz, çok memnunuz sunduğu hizmetlerden. En son dün 2 sunucumuzu kendisine teslim ettik, saolsun 7-12 arasında değişen load değerleri şu an 2-3 civarında seyrediyor.

  Sanal sunucu müşterilerimize de EKSTRA olarak Arif beyin optimizasyon hizmetlerini sunuyoruz, ihtiyaç duyan müşterimizin sunucularını optimize ettiriyoruz herkes memnun durumdan.

  Çok teşekkür ederim yardımlarınız için.
  Alıntı
  MahsumCelik

  Sunucu optimizasyon ve güvenlik ayarlamalarımızı yaptı %100 başarılı oldu. Ellerine sağlık arif hocam 1 numarasın
  Alıntı
  mavcil

  Server apache optimizasyonu yaptırıldı. Başalırı şekilde işlem tamamlandı. Eskiden açılması nerdeyse 10sn süren site şimdi şıp diye açılıyor
  Teşekkürler

  Ve buraya mesaj yazmayan birçok olumlu müşteri görüşü....
 • 02-08-2012, 19:03:49
  #7
  Gözünüz kapalı olarak sunucunuzu teslim edebilirsiniz Arif Bey'e. Sizden daha iyi bakar sunucunuza.