SEO konusunda uzman olan arkadaşların dikkatine. - R10.net
 • 10-09-2012, 23:17:47
  #1
  Merhaba arkadaşlar,

  Bu aralar seo, para kazanma, adsense vb. konularda uzman arkadaşların kimi zaman bilgilerini paylaşmak adına ücretsiz kimi zaman bilgilerinin ve verecekleri eğitimlerin karşılığı olarak cüzi de olsa ücretli e-kitap sattıklarını görüyorum. r10 ve diğer platformlarda sunulan e-kitapları inceleme fırsatım oldu.

  İçerik için harcanan onca emeğe, paylaşılan onlarca güzel deneyime rağmen görsel sunum eksikliklerinden ötürü hak ettikleri ilgiyi görmediklerini tahmin ediyorum. Kitabı, dijital olsa bile, asla kapağına göre yargılamamak gerekse bile tasarımın ve doğru görsel yönlendirmelerin ne kadar etkili olduğunu da asla gz ardı etmememiz gerekiyor.

  Okuyucunun o kaynağı daha profesyonel nitelikte algılamasının yanı sıra önemli bölümlerin veya yönlendirmelerin konu hakimiyeti açısından can alıcı bir unsur olduğunu biliyorum.

  Sizde 1 dakika içerisinde okuduğunuz benzer yayınları düşünün. İşini ciddiye alan ve bir yayıncı kuruluşla anlaşılarak hazırlanmış bir kitap ile içerik açısından eksikleri olmasa dahi amatör bir tasarımla hazırlanmış kitapları karşılaştırarak demek istediğimi daha iyi anlayabilirsiniz.

  Bu sebepten ötürü yakın zamanda e-kitap yayınlamayı düşünen arkadaşlar başta olmak üzere hali hazırda yayında kitabı olan arkadaşlara da bu konuda profesyonel destek vermek istiyorum.

  E-Kitap referansı olması açısından belirli olmayan bir sayıdaki, özellikle ücretsiz yayınlanacak veya yayınlanmış olan e-kitapları yine aynı şekilde ücret talep etmeden hazırlayacağım. Ücret karşılığı satılan yayınlar ise ikinci planda olmak kaydı ile bu süreç içerisinde değerlendirmeye tabi tutulacak ve uygun olması halinde hazırlanacaktır.

  Ücretsiz olan bu geçici hizmetin referans amaçlı olduğunu göz önünde bulundurun lütfen. O yüzden bu süreç içerisinde yaşanabilecek gecikmeler konusunda tolerans göstermenizi bekliyorum. Süreç sonunda yine konu başlığı altında sizlerde yapılan çalışmaların önceki ve sonraki hallerini paylaşacağım. Akabinde aradaki farktan tatmin olanlara özel, ücretli işleri almaya başlarım.

  Tekrar hatırlatmakta fayda var: 'Referans amaçlı ücretsiz ve geçici bir hizmettir! Kimse "ben önceden söylediydim, haksızlık yaptın" gibi serzenişlerde bulunmasın lütfen.

  Yapılacak işlemler şu şekilde:
  - İçerik okunacak ve gerekli yerlerin düzenlenmeleri, kelime hataları vb. konular yazar ile birlikte düzeltilerek temiz bir döküm elde edilecek.

  - Kitabn bir kısmı görsel bir bütünlük sağlanacak şekilde hazırlanarak tasarım bakımından yazarın onayına sunulacak.

  - Tasarım ve görsel öğelerin onaylanmasının ardından tüm kitap baştan sona onaylı şablona göre düzenlenerek son hali kapak tasarımı ile birlikte yazarın son onayına tekrardan sunulacak.

  - Tüm bu süreçler onaylandığı takdirde döküman PDF formatında gerekli renk düzenlemeleri yapılmış halde yazara teslim edilecek.

  İlk işimiz için gönüllüleri bekliyorum. Herkese iyi akşamlar.

  Not: E-pub ve mobi e-kitaplar ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. PDF kadar karmaşık gözükmese de farklı prosedürler gerektirdiği için şu an için hizmetimiz sadece PDF formatını desteklemektedir.
 • 11-09-2012, 23:30:25
  #2
  yok mu ücretisiz bir şekilde kitap tasarımlarını güncellemek isteyen arkadaşlar?